2017 Seyahatlerimiz


Bir sene daha biterken, sene nasıl geçmiş videoları olur ya... Ben de 2017'de nerelere gitmişiz hatırlayalım istedim... #12Ayda12Gezi yapabilmiş miyim mesela? (Sanki evet...)

Ocak 2017

Fürenalp - Engelberg Gezisi, İsviçre


İsviçre'de kayak ve diğer kış sporlarının yapıldığı bir vadi Engelberg. Kışın donan Titlis Gölü de bu bölgede. Gezinin devamına, karda muhteşem görüntülere buradan bakabilirsiniz.

Şubat 2017

Ischgl, Galtür, Avusturya


Adını yazması bile zor Ischgl; ama kayak için Alpler'in en hareketli bölgelerinden. Kinderhotel'e gidip kalmıştık geçen sene Şubat tatilinde, Sportferien haftasında yani. Gezinin detayları bu linkte.

Klosters, Davos, İsviçre7 ay ve 79 yaş arasında 6 çocuk ve 10 yetişkin içeren aile buluşması, büyük emekler harcanarak Klosters’ta gerçekleşti. Kayak için 35 senedir Klosters'ı mesken tutan Prens Charles ve ailesi gibi olduk. Gezimizin ayrıntılarını ve Davos bölgesi hakkında her şeyi bu yazımda bulabilirsiniz.

Mart 2017

Londra, İngiltere"Anne ben nerede doğdum? O zaman neden Londra'da yaşamıyoruz? O zaman benim hep İngilizce konuşmam gerek. Çok özledim Londra'ya gidelim mi?" diyordu, anne-oğul atladık uçağa gittik. Hayatımızda bir ilk değildi ikimiz için; ama Beliz'i babası ile bırakıp gitmem ilkti ve son olmadı. Londra'da yapılacaklar listesi burada bizim 1 günde Londra'da yaptıklarımız da burada....

Nisan 2017

Dört kişilik ailemiz ile şimdiye dek hayatımızın seyahati diyebileceğim bir ilki gerçekleştirdik. Japonya'ya gittik.

Tokyo, Kanazawa, Kyoto, Hiroshima, Nara, Hakone; Japonya


Her açıdan farklı bir kültür, farklı bir gezi oldu bize. Hem modernliğin zirvesi, saygıda ve empatide üstün insanlar, acayip soğukkanlı ve sessizler. Öte yandan komikler ve eğlenceliler. Çocuk ruhlular. Al yanaklarını sık koca adamların. Tokyo gezimizin detayları burada, Japonya'da kalan kalbim de şurada.

Mayıs 2017

Prag, Çek CumhuriyetiPrag, tarihçesi göz yaşartıcı bir şehirmiş. Ücretsiz şehir turları var, mutlaka katılmaya çalışın İngilizce veya İspanyolca. Öyle güzel bilgiler öğrendik ki, kitapta yazsa bu kadar aklımda kalmaz... Gezinin detayları ve gideceklere öneriler burada.

Hammetschwand Elevator, İsviçre


Parisian'in Eyfel Kulesi varsa, Swiss'in de 1132 metreye çıkan dünyanın ilk açık hava asansörü 1900'de yapılan ve Luzern gölüne bakan Hammetschwand'ı var. Rigi, Mythen, Buochserhorn, Stanserhorn, Pilatus and Brünig Pass ve Bernese Alpleri manzarası ile bakınız.

Haziran 2017

Türlersee, İsviçre


Zürih'e yakın, kamp alanı, yürüyüş ve piknik hatta bisiklet ve SUP için ideal Türlersee. Geç keşfetmişiz nasıl olduysa...

Legoland Günzburg, Almanya


Öneri isterseniz, en küçük çocuk 110 cm boyunu geçsin gittiğinizde. Bir de mutlaka bir gece konaklayın; ister otelde ister kamp alanında... Çok güzel bir deneyim; hatta Legoland'in kendisinden bile daha güzeldi. Akşam gidilecek Lego restoranı var; kamp yakınında kocaman bir oyun parkı var. Yapay göl var. Plaj var ve hatta yer bulursanız Kale'de konaklama bile var. Ayrıntıları bu yazımda bulunuz.

Pilatus, Luzern, İsviçre


Luzern'den round trip diye bilinen ve vapur, teleferik, otobüs, raylı teleferik araçlarını kullanarak ulaştığımız Pilatus, şansımıza sisliydi. Fakat yolculuğun her adımı şahaneydi.

Temmuz 2017

Bodrum, Burhaniye; Türkiye


Türkiye tatilimiz her zamanki gibi çok hızlı geçti yazın. Okul sadece 5 hafta tatildi ve iyi-kötü beklenmedik sürprizler oldu hayatımızda. Ailemizi görmek ve onlarla vakit geçirmek başlıca amacımız tabii. Bu sebeple geçen yazki gibi Ege turu yapamadık. Bodrum ve Ören izlenimlerim de kısaca burada.

Neyse ki Akçay Zeytinli köyü, Güllük ve Yalıkavak taraflarını keşfettik biraz.

Ağustos 2017

Ağustos ortasında Zürih'e döndük, okullar açıldı ve Alaz ilkokula başladı!

Sattel Hochstuckli, İsviçreSattel 'de, dünyanın ilk kendi etrafında dönen teleferiğine bindik. Sonra yükseklik korkum olmasına rağmen fotoğrafta görmüş olduğunuz skywalk denilen 1.2 kilometrelik asma köprüden geçtim yalnız başıma. Çocuklar zıplamaktan kendilerini alamıyorlardı çünkü...

Fronalpstock, İsviçre1900 metre yükseklikte doğum günü kutlaması ardından, müthiş manzaralı çocuk parkında oynadık. 

Eylül 2017

Eylül benim için muhteşem geçti. İlk kez Portekiz'e gitmenin yanında, ilk kez tek başıma Londra'ya gittim Britmums Blogger konferansına katılmak için. Zürih Film Festivali'inde gönüllü oldum ve 1inci Gezgin Anne Buluşmasını Zürih'te gerçekleştirdik. Sayenizde...

Lizbon, Portekiz


Portekiz’in baş kenti Lizbon’da Eylül ayında 3 gece geçirdik çocuklarla. Yeterli miydi? Evet... Üç günde Lizbon'da neler yapılır, beler yenir, neler görülür işte burada.

Londra, İngiltere

Kısmet oldu nihayet ve bu sene 7incisi düzenlenen Britmums 2017'ye, ben de blogcu olarak katıldım. Hayranı olduğum blog yazarları ile tanıştım, blog yazmak dışında bloga dair işleri -reklam vs-, sosyal medya yönetimini, SEO olaylarını, başarı hikayelerini ve blogu kitaba çevirmeyi de öğrendim sayılır. Üstelik tek başıma yaptım bu seyahati; ne çocuk, ne koca!

Ekim 2017

Strasbourg, Colmar, Alsas; Fransa


Henüz Alsas'ı anlatmaya vaktim olmamış; ama Alsas bölgesindeki çocuk dostu otelleri yazdım bloga. Gitmeyi düşünürseniz bir bakın.

Ekim'de kendimi çikolataya verdim. Zürih'te işleyen çikolata tramvayı, Lindt'de çikolata yapım kursu, Honold çikolata fabrikası gezisi hep üst üste geldi. Sanıyorum İsviçre'de çikolata mevsimi Ekim aynı zamanda.

Kasım 2017

Paris, Fransa


Yine, yeni, yeniden bu kez 2 çocukla (ve anneanneyle) Paris seyahatini gerçekleştirdik. Çocukla sonbaharda olanı mı, çocuksuz ilkbaharda olanı mı? Buyrun buradan okuyun.

Aralık 2017

Noel marketleri kuruldu Zürih'te. Kar da yağsa, yağmur da kendimi alamadım marketlerden geçmekten.

Yılbaşı yemekleri, partileri, davetleri, okul davetleri, kutlamalar, hediye alışverişi derken Aralık ayı hem çok hızlı hem de dolu geçer Avrupa ülkelerinde. Bu yoğunlukla nasıl geçti 24 gün anlamadım. 25inci gün Fas'a giden uçağımız Kazablanka üzerinden Agadir'a uçuyor. Ayın sonuna yeni bir ülke sıkıştırabildim...

Agadir, Marakeş, + ... ; Fas

Fotoğraf: Pixabay

2017 çok dolu, çok hızlı geçti. Umarım yeni sene de böyle rengarenk geçer :)

2018'de de bizi izlemeye devam edin...

Sevgiler...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler. Düşünceleriniz benim için çok değerli...

Yanıtımı görmek için birkaç gün sonra yine gelin...

Nerelere Gittik?

 • Almanya
 • Amerika
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Dubai
 • Fas
 • Fransa
 • Galler
 • Hollanda
 • Ingiltere
 • Ispanya
 • Isviçre
 • Italya
 • Japonya
 • Kuba
 • Maldivler
 • Malta
 • Portekiz
 • Türkiye
 • Yunanistan
 • Neler Yazdım?

  #12Ayda12Gezi 2 Çocukla Seyahat 2017 Seyahatleri 2018 Seyahatleri 2019 Seyahatleri Afrika Afyon Agadir Aile Aklıma Takılan Alaz ile Geziler Alışveriş Almanya Alternatif Anne Amerika Amsterdam Ankara Anket Antalya Araba Avrupa Avustralya Avusturya Balıkesir Bana Özel Bangkok Basel Basın Bebek Belçika Beliz ile Geziler Bern Bir Deneyim Bodrum Chiang Mai Cuma Yol Şarkıları Çek Cumhuriyeti Çeşme Çocuk Dağ Datça Davos Dubai Dublin Duyuru Dünya Eskişehir Fas Festival Floransa Fransa Frau İsviçre Notları Freiburg Galler Gezeceklere Öneriler Gezgin Aileler Gezgin Anne Tarifleri Gezgin Anne'ye Sor Gezginanne Haber GezginAnneKitap Geziko Güney Afrika Güney Amerika Haftasonu Hamile Harita Havaalanı Hediye Hollanda Interlaken İngiltere İrlanda İskoçya İspanya İstanbul İsviçre İtalya İzmir Japonya Kamp Kanada Karayolu Kayak Kıbrıs Kış Tatili Kitap Konuk yazar Krabi Küba Kütahya Kyoto Lapland Las Vegas Letonya Liste Lizbon Londra Maldivler Mallorca Malta Marakeş Marmaris Mauritius Moskova Münih Müzeler NewYork Noel Norveç Okul Ortak Yayın Osaka Otel Onerileri Oteller Otobüs Outdoor Ören Paris Parklar Parti Pasaport Phi Phi Plajlar Portekiz Prag Reklam Roma Röportaj Rusya Safari Sağlık Setur Seyahat Onerileri Sırtçantalılar Sinema Sizin Gezileriniz Sosyal Medya Sosyal Sorumluluk Spor SSS Tatil Tayland Tiyatro Tokyo Toronto Tren Türkiye Uçak Unutulmayan Oteller Uzay Venedik Yabancı Dil Yazarkafe Yeme-Icme Yemek Yolculuk Yolculukta Gerekli Yorum Yunanistan Zürih