Ischgl’a gitmemizin sebebi içinde az sesli harf barındırması.

austriaDeğildi elbette…

Türkiye’de sömestre tatili bitti, şimdi burada başlıyor. İsviçre dolaylarında bu tatilin adı da ‘Sports Holiday’ olarak geçiyor; bahsetmiştim yani spor tatili. Spordan kasıt ise kayak (ya da snowboard).


Gerçi, snowboard öncesinde mutlaka kayak bilin deniyor. Yani çocuklar erken yaşta kayağa başlayabiliyorlar, 3 yaş örneğin. Snowboard-a başlama yaşı ise daha geç. Bu sebeple İsviçreliler de önce kayak yapmayı öğreniyorlar.


Biz de spor tatilini anlamlandırmak için tıpkı geçen sene olduğu gibi bir hafta kayak tatili planladık ailecek. Geçen kış gittiğimiz otel Buchau’dan çok memnun ayrılmıştık; ama bu kez yeni bir yer deneyelim istedik. Komşu tavsiyesi; Ischgl kasabası, Tirol bölgesinde ve Avusturya’nın batı Alpler’inde yeralıyor.


İşin gerçeği, çocuklu bir ailenin tavsiyesi ile gittiğimizden araştırmadan burayı seçtik. Yoksa Avrupa’nın en ünlü kış ve kayak partileri destinasyonu olduğundan değil!

Neyse ki sezon uzun. Kapanışta yani Mayıs’in ilk hafta sonu ‘extremely wild’ olarak bilinen partiler yapılırmış. Sanıyorum biz çocukların okul tatili döneminde o vahşi, çılgın ve coşkulu partilere denk gelmeyiz bu Avrupa’nın parti başkenti Ischgl’da. Dileğimiz, çocuk dostu otelimizde gündüz kayak, kızak ile dağda veya spa-da takılıp akşamları şömine başında çay yudumlamak.


Belki bir ihtimal gece de kızak yapmaya gideriz ailecek, olsa olsa en ‘wild’ bu olur bize. 🙂

AUSTRIA ski
Kayak pistleri * Ischgl

Iscghl’daki kayak pistlerini buradan izleyebilirsiniz. %70 eğimli siyah pistin yanı sıra, İsviçre’ye dek uzanan en geniş kayak bölgesi olduğundan aileler için de uygun yerleri bulunuyor. Samnaun diye bilinen alan, Alpler’in en büyük kayak pisti, toplamda 238 kilometre uzunluğundaki pistlere 45 mekanik teleferik hizmet veriyor. Biz fazla açılamayız; ama kayak uzmanları için önerilir.


Bu kez çocuk dostu otelimiz Alpenresidenz Ballunspitze. Önümüzdeki hafta sık sık İnstagram’dan paylaşımlarımı göreceksiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.