olarak Mayıs ayında her güne yeni bir öneri sundum. Twitter kullanmayan okuyucu arkadaşlara da duyurulur…

Seyahat Önerisi – 1 : Yolculukta ıslak mendil her daim çantamda olur, mikrop yuvası olan uçak koltuğu ve masayı temizlemek için.


Seyahat Önerisi – 2 : Yurtdışındayken pasaportu otel kasasında bırak, yanına vize sayfasını da gösteren bir fotokopisini al.


Seyahat Önerisi – 3 : Sabah çok erken yola çıkacaksak bebeğime akşamdan rahat yol kıyafetini giydiririm, uyku tulumuyla yatırırım.


Seyahat Önerisi – 4 : Yaz ortasında veya 35 derece sıcaklık üzerindeki şehirleri gezmeye çocukla da çocuksuz da gitmem.


Seyahat Önerisi – 5 : Tuvalet eğitimi devam ederken yanında birkaç yedek kıyafet ve portatif lazımlık taşı. Blogdaki yazılara bakınız.

Seyahat Önerisi – 6 : Kalabalık yerlerde çocuklara parlak renkli giysiler giydir, ceplerine adres/telefon bilgileri içeren notlar koy.

Seyahat Önerisi – 7 : Erken kalkan çocuklara odada süt, muz gibi sabah açlığını giderecek yiyecekler bulundur. Kahvaltı saatine dek kan şekerleri düşmesin!

Seyahat Önerisi – 8 : Havaalanında çocukların oyun oynayabileceği alanlarda beklerim ki enerjisi bitsin, uçakta uyusun.

Seyahat Önerisi – 9 : Sling, kanguru bebek ile yolculuklarda 2 eli de serbest bıraktığından en faydalıdır. Yerken, uyurken, uyuturken…

Seyahat Önerisi – 10 : Kalmak için seçeceğim otelde orada bulunmuş ailelerin önerilerini ve yorumlarını dikkate alırım.

Seyahat Önerisi – 11 : Airbnb.co.uk keşfettiğim en güzel şeylerden biri. Hem ekonomik hem de çocuklu aileler için birebir.

Seyahat Önerisi – 12 : Tatilde yemek konusunda çocuklarla tartışmaya girmek baştan kaybetmeyi kabullenmektir. Nasıl olsa acıkacak!

Seyahat Önerisi – 13 : Tatil boyu denilen ufak boy şampuan, krem bir defaya mahsus alır, sonrasında içlerine evdekilerden doldururum.

Seyahat Önerisi – 14 : Katlanabilir ve hafif bir baston puset her zaman listemin başında gelir. Öneriler blogda.

Seyahat Önerisi – 15 : Yolculuk sırasında cepli ve rahat kıyafetler tercihim. Çocukları da kalın giydirmek yerine kat kat giydirmek en mantıklısı.

Seyahat Önerisi – 16 : Havalanına giderken kemer, güneş gözlüğü, saat, şapka, atkı, bere gibi şeyleri valize koyarım. Güvenlik kontrolde az eşya iyidir.

Seyahat Önerisi – 17 : Henüz konuşamasa bile yolculukta olacakları, neler yapacağımızı adım adım anlatırım. 

Seyahat Önerisi – 18 : Kinder sürpriz yumurtadan çıkan, evde ilgi görmeyen minik oyuncaklar uçakta eğlence nedeni olabilir.

Seyahat Önerisi – 19 : Ağrı kesici/ateş düşürücü Calpol tarzı bir şurup, burun damlası ve termometre her daim çantamızda olur.

Seyahat Önerisi – 20 : Deniz kıyısında giyilen bir ayakkabı; yanmadan, taş batmasından, kabukların kesmesinden küçük ayakları korur.


Seyahat Önerisi – 21 : Kaybolma tehlikesine karşı, çocuklara, üzerinde adres ve telefon numarası yazan bileklikler takın. 

Seyahat Önerisi – 22 : Bebekli/çocuklu valiz önerisi olan yazıdan bir liste çıkarın ‘yanınıza alınacak eşyalar’ için.

Seyahat Önerisi – 23 : Müslin denilen tülbentler her yolculukta lazım. Kusuk temizlemek, ter silmek, serip üzerine yatırmak, güneşi engellemek…

Seyahat Önerisi – 24 : Araba ile yolculukta yemek ve tuvalet için seyahat öncesinde noktalar belirlemeyi unutmayın.

Seyahat Önerisi – 25 : Denizaşırı uzun uçak yolculuklarında akşam uyku saatlerine yakın saatleri, kısa yolculuklar için sabah ve öğle saatlerini seçin.

Seyahat Önerisi – 26 : Her tür yolculuk için atıştırmalık yiyecekler hazırlayın. Bu linkte örnekler var; https://www.gezginanne.com/2013/08/yola-hazrlk.html

Seyahat Önerisi – 27 : Yolculuk için Alaz’ın aktivite çantasını birlikte hazırlarız; birkaç kitap, favori oyuncak ve etiketler…

Seyahat Önerisi – 28 : Sıcaktan uyuyamayan çocuğa biraz calpol vermek, onu rahatlatır. Londra’da bir ebe önermişti.

Seyahat Önerisi – 29 : Henüz bardaktan veya şişeden su içemeyen çocuğunuz varsa yanınızda pipet taşıyın.

Seyahat Önerisi – 30 : Uçak yolculuklarında check-in esnasında hostesten yanınızdaki koltuğu boş bırakmasını rica edin. Bakınız

Seyahat Önerisi – 31 : Çocuklar büyüyene dek kendinize beyaz kıyafetler ve pahalı güneş gözlüğü satın almayın.

Not: Yazımı beğendiyseniz veya başkalarının işine yarayacağını düşünüyorsanız, lütfen paylaşın… Teşekkürler!

Yazar

5 Yorum Var

  1. Tam da tatil planlari yaparken benim gibi cocuklu tatili seven annelere akilli cozumler verdigin icin tesekkurler gezginanne

  2. Tam da tatil planlari yaparken benim gibi cocuklu tatili seven annelere akilli cozumler verdigin icin tesekkurler gezginanne

  3. Her zamanki gibi çok işe yarayan bir yazı 🙂 Bir ekleme yapmak istiyorum, air b&b ya da booking.com (benim 1 numaralı tercihim) konaklama için bakarken, son dakikada bile iptal edilebilen yerlee bakıyorum ve yıllık aile boyu seyahat sigortası yaptırıyorum ki hastalık vs gibi bir iptal anında (çok sık başıma geldiği için) maddi bir kaybım olmasın. Uçak biletini dahi size geri ödeyen sigortalar var ve bence çok gezen aileler için çok önemli bir yatırım 😉
    Ay ayaklarım kaşınıyor seni okudukça <3

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.