İki bebeyle ilk havaalanı maceramız da geride kaldı. Zürih Havaalanı, bulunduğum en düzenli ve sakin havaalanlarından biri. Hem havaalanına ulaşım çok kolay, hem de havaalanı içindeki düzen neyi, nasıl yapacağınızı siz sormadan gösteriyor. Seyahat stresine gerek yok!

Çocuklu aileler için ‘Giden YolcuA ve E bölümlerinde oyun alanları mevcut. En güzeli ise, İstanbul Atatürk Havaalanı’ndakinin aksine ücretsiz! Bebek bakım ürünleri, emzirme ve uyku için oda, mutfak, ufak bir sağlık birimi, oyun odaları ve her yaş için oyuncaklar – Play Station dahil – mevcut. Yabancı dil bilmiyorsanız da destek olacak ekip var. Ayrıntıları bu yazımda bulabilirsiniz.

Ücretsiz dergi ve kitaplar da var. Ne yazık ki çoğu Almanca…

Resimde görüldüğü üzere, İstanbul’un ve Londra’nın aksine sakin bir havaalanı. Alaz’ın deyişiyle Zurich Flughafen uzun bir yolculuk için keyifli bir havaalanı…

Daha bitmedi, havaalanında uçakları izlemek için 2 adet ‘Observation Deck‘ bulunuyor. Üstelik bu bölümlere girmek için uçağa binmeye de gerek yok. Çocuklar için müthiş bir deneyim ki zaten o nedenle doğum günü partileri bile burada düzenleniyor.

Observation Deck

Bebek arabasının seyahatte gerekli olmayacağını düşünüyorsanız, havaalanında olsa iyi olur diyorsanız check-in esnasında puset kiralama servisinden faydalanmak da mümkün.

Zürih Havaalanı ve aile salonları hakkındaki yazım için bu linke buyrun.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.