Bakınız 2. madde

Bebekli Bavul yazımda, bebekle seyahate çıkarken yanınıza neler almanız gerektiğini yazmıştım. Peki asıl soru şu; o eşyaları bavula nasıl sığdıracağız?

Ben de size 10 adımda hem bebekli hem çocuklu hem de ana-babalı valiz nasıl hazırlanıp yerleştirilir anlatacağım:

 1. Valizleri ortaya çıkarıp yırtığı, söküğü varsa tamir edin. Tekerlekleri, fermuarları yol ortasında patlamasın, sizi yolda bırakmasın. 
 2. Resimdeki gibi bebeğin, çocuğun eşyalarını ayırıp dizi dizi sıralayın, hepsi göz önünde olsun ki ‘Buna gerek yok’, ‘Aaa şu fazla’, ‘Yok bunu zaten giyemez’ diyerek eleyecekleriniz belli olsun.
 3. Kendinize uyumlu renk kıyafetler seçin; örneğin siyah pantolon her renk bluz ile giyilebilir. Alt-üst değişimiyle farklı kreasyonlar yaratabileceğiniz minimum giyecek alın. 
 4. Giysileri rulo yaparsanız hem kat izi pek olmaz hem de daha az yer kaplarlar. 
 5. Çocuklara ayrı kendinize ayrı makyaj çantası yapın. Çocuklarınkine şampuan, krem, ilaç ne gerekiyorsa hepsini aynı yere koyun. 
 6. Bebeğin tüm giysilerini ağzı kapanan bir torbaya (vakumlu poşet gibi büyükçe buzdolabı poşeti olur, Gap torbası olur-favorim), çocuğunkileri de ayrı bir torbaya koyun. Ağzını sıkıca bağlayın ki giysiler içinden dökülmesinler.
 7. Hazırladığınız torbaları dipdibe, sıkı sıkı valize yerleştirin.
 8. Ayakkabıları ayrı bir bölmede iç içe koyabilirsiniz; babanın ayakkabısı içine çocuğun ayakkabısı diye… 
 9. Eşyalar valize sığmıyorsa ya da havayolunun kilo sınırını aşıyorsanız madde 2’ye dönün. 
 10. Hazırladığınız valizin resmini #çocuklubavul etiketiyle instagramda paylaşın, görelim. 
Madde 6

Madde 7

El bagajı için de yolculuk süresine göre yedek giysi, bez, ıslak mendil, yiyecek-içecek gerekli dökümanlar ile anne-bebek çantasına yerleştirilir. Ben Beliz’i slingde taşıdığım için bu yolculukta yanıma sırt çantası almayı uygun gördüm. Böylece elim-kolum serbest kaldı.

Uçak içine girecekler…

Eğer sizin de valiz hazırlamada kendinize özel ipuçlarınız varsa bizimle paylaşın, öğrenelim.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Yaz tatiline giderken valize neler koymalı? 

Not: Bu yolculukta farkettim ki, Beliz yürümeye başladığında yanıma ufak, kabine sığan, gözlü-cepli çekçek denilen tekerlekli bir valiz alacağım. Ona da ceket, bere, su, dergi, oyuncak gibi şeyleri koyarım. Gözüne de pasaport, cüzdan gibi önemlileri. Elim, kolum eşya ile dolmaz, ikisinin peşinde daha rahat dolanırım böylece…

Yazar

3 Yorum Var

 1. Bizimkiler büyüdü sayılır. Kabin boy çekçekli valize çocukların kıyafetleri konuyor ..Kendileri ekliyorlar. Spor ayakkabılar ayakta olur yer kaplamasın diye terlik ve veya sandalat çantada olur.
  Biraz daha büyük valize bizim için gerekli olanlar olanlar olur. Çok çanta ile gezmeyi sevmiyorum .. Kendime kol çantası alıyorum onda çocuklara yedek tşört bir tane penye alt olur. Çocuk kitabı küçük boy . Küçük kart oyunları kendim için minik defter ve tatil notlarım. Kız çocuk daha farklı oda kendine minik bir kol/sırt çantası yapıyor maalesef tokalarını koyuyor içine minik resim için defter kalem felan oluyor. Birer tanede oyuncak alabilirler…

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.