Gucci, Mulberry marka el çantalarını mazide bırakın. Bebek söz konusu olduğunda, en geniş, en çok bölümü olan, taşıması en kolay çanta, çantaların kralıdır!

Bebek bakım çantaları çeşit çeşit; spor, klasik, deri, bez her annenin tarzına uygun bir tane mutlaka var. Bebekle dışarı çıkarken olmazsa olmaz eşyaların başındaydı benim için. Kusarsa ıslak mendili, yedek kıyafeti barındıran. Altını kirlettiğindeyse yedek bezleri ve yere serip üzerinde değiştirebileceğim matıyla benim kafamı rahatlatan.

Önce bir sırt çantasının benim için daha ideal olduğunu düşünmüş, bol cepli bir sırt çantası edinmiştim. Önümdeki slinge takılı oğlum, sırtıma takılı çanta ile benden özgürü yoktu iki elimi de kullanmak gerektiğinde.

Uçak yolculukları başladığında ve oğlumla daha uzun süre dışarıda kaldığımızda bebek arabasına da askılarını takabileceğim bir çantaya ihtyaç duydum. Isı geçirmeyen bölümünde katı gıdaya geçiş pürelerini saklayabiliyordum böylelikle. 5-6 yedek bezi, ıslak mendili, yedek kıyafetleri, sütü, cüzdanımı, suyumu, suyunu, mendil ve önlükleri tıkıştırabiliyor, ön ve yan gözlerinde cep telefonu, bilet, anahtar türü elimin altında bulunması gerekenleri muhafaza edebiliyordum.

Resimde görmüş olduğunuz çanta, İngiliz markası Yummy Mummy koleksiyonundan biri. Alaz bezi bırakana dek kullandım, neredeyse 2 seneye yakın. Bezi bırakıp, dışarıda biz ne yersek yemeye başladığında ilk başta kullandığım sırt çantama geri dönüş yaptım. Hala içinde her ihtimale karşı yedek bir takım kıyafet ve atıştırmalıklar ile suyu bulunuyor.

Her iki çantayı da kapının yanında hazır tuttum. Dışarı çıkarken her defasında hazırlamak zorunda da kalmıyordum böylelikle. Şöyle içine bakıp ne eksik ne fazla karar verip evden dışarı atıyorduk kendimizi. Şimdiki durum: 2.5 yaşındakini kapının önüne getirmeye ikna ettiğin an 1 dakika içinde dışarı çıkman gerek. Yoksa odaya gidip oyuna dalması ve gideceğimiz yere gecikmemiz veya treni kaçırmamız, yani stres yapmamız muhtemel.

Kapı yakınlarında hazır bekleyen çanta içinde neler olmalı, bir hatırlayalım…

 1. Bez kullanıyorsa, bol miktarda bez. Bezi bıraktıysa iç çamaşırı.
 2. Her yaşta kullandığımız ıslak mendiller.
 3. En az bir takım yedek kıyafet.
 4. Önlükler.
 5. Emzirme dönemindeyse, emzirme örtüsü türü birşey, anneye yedek tişört. Hazır süt içiyorsa biberon ve sütü. Yemek yeme çağındaysa atıştırmalık yiyecekler, su.
 6. Kullanıyorsa emzik, diş çıkarma döneminde ısırmalık oyuncaklar.
 7. Bezini değiştirmek için yere veya üniteye serebileceğiniz uygun bir mat.
 8. Yaşına uygun birkaç küçük favori oyuncak veya kitap, bekleme ve sıkılma anlarında oyalamak için.
 9. Kış ise ufak bir battaniye.
 10. Yaz ise güneş kremi ve şapka.
 11. Her yaşta kullanılan pamuklu tülbentler; kusunca, yüzünü güneşten korumak için, sırtına koymak için vs.
 12. Hasta gibiyse, ufak bir termometre ve ateş düşürücü/ağrı kesici.

Merak etmeyin, bebek büyüdükçe bez sayısı azalıyor. En güzeli de artık uzun yolculuklarda kendi aktivite çantası oluyor. Böylelikle benim kitap, dergi, fular türü kişisel eşyalarıma kendi çantamda yer açılıyor.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.