Bu yazıyı çok önceden yazmalıydım. Resimleri birkaç ay önce Amerika seyahatine çıkmadan evvel çekmiştim.

San Fransisko – Londra arası uçak yolculuğu direk uçuş bile olsa 10 saat sürüyor. O nedenle uçakta yeme içme ikramı olsa da Alaz için bol yiyecek, içecek ve elbette oyuncak alırım yanıma.

Bazen sorular geliyor yolculukta yanımıza atıştırmalık (snack) tarzı neler alabilirim diye. İşte birkaç sağlıklı önerim…

Salatalık (nemli kağıt havluya sarınca kurumuyor), ikiye bölünmüş üzüm ve kiraz domates, haşlanmış havuç, haşlanmış bebek mısır.

Muz, elma, mandalin gibi taşıması ve yemesi kolay, bozulmayacak meyveler.

Paket süt, kurutulmuş meyve cipsleri, kuru üzüm, yemez ama her ihtimale karşı hazır pakette yaşına uygun yemek ve tabii ki ıslak mendil ve önlük.
Üzüm, saklama kabında doğranmış kivi, elma, armut.
Tabii Alaz bunların hepsini yiyecek kapasitede değil. Genelde babası ve ben bitiriyoruz artanları uçak inişe geçerken.
Amerika gibi 4-5 saati aşan uçak ve araba yolculuklarında ayrıca bir çanta da favori oyuncaklar ve kitaplar için gerekiyor artık. Birkaç hikaye kitabı, çıkartma kitabı, araba, uçak gibi ufak oyuncaklar, boyama kitabı ve boyaları yanımızda oluyor. Büyüdükçe daha az uyuyor ve daha uzun süre uyanık kalıyor. Oyalamak için daha fazla araç-gereç gerekiyor. Film izleme ve Nintendo yaşı gelince eminim bunları taşımaya gerek kalmayacak!
Bu ıvır zıvırlar da benim el çantamdan çıkanlar. Dezenfektan, önlük, muz, allık, toka, ruj, bere neyse de mama ve kaşık, lego adam, araba, çorap ne alaka? Sanki arkamdan Alaz bir işler çevirmiş gibi…
Yazar

2 Yorum Var

  1. Butun yazılarınız o kadar bilgilendirici ki… Günün birinde nereye gidersem gideyim, ya da acaba yanıma ne almalıyım diye kendime sorsam, hepsinin cevabı blogunuzda mevcut. Bana çok yol gösterici oluyor yazdıklarınız. Teşekkürler.

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.