Avrupa Rüyası Britanya Turu: Birleşik Krallık’ı Gezmenin En Keyifli Yolu!


Britanya Rüyası demek çok doğru bu tura çünkü rüya gibi uyanmak istemeyeceğiniz bir seyahat sizi bekliyor olacak. Avrupa Rüyası’nın Britanya turu ile 10 gün boyunca 5 ülke, 15 şehri görebileceksiniz. Birleşik Krallığı oluşturan İngiltere, İrlanda, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’yı göreceksiniz.

İngiltere Turunda Nereleri Göreceksiniz?

İlk durak olan İngiltere’de Londra, Birmingham, Liverpool, Manchester, York, Bristol, Stratford-upon-Avon, Oxford şehirlerini görebileceksiniz.

Shakespeare’nin doğup büyüdüğü Stratford-upon-Avon, yalnızca İngiltere’nin değil dünyanın başkentleri arasında yer alan London Eye’ı, Thames Nehri’ni, Big Ben’i barındıran ayrıca National Gallery ve British Museum’da bulunduğu Kraliçe’nin kenti Londra’yı, son dönemde futboluyla ön plana çıkan ama efsanevi bir liman kenti olan Liverpool’u, muhteşem mimari yapılarıyla kolejlerin yer aldığı ve Harry Potter filmlerinde gördüğümüz o görkemli yapıların kenti Oxford’u ve diğer harika kentleri görme şansınız olacak.

Edebiyatın Beşiği İskoçya’da Keşif Haritanız


İskoçya’da; Edinburgh ve Glasgow şehirlerini ziyaret edebileceksiniz. Edinburgh ve Glasgow bu iki şehirde aklınız kalacak. Hem tarihi dokusuyla hem doğa güzellikleriyle hem festivalleriyle sizi bırakmayacaktır ya da siz onları. Söylemeden olmaz kendinizi hazırlayın çünkü İskoçların oldukça güçlü etki altına alıcı efsaneleri de sizleri bekliyor olacak.

Kuzeyden Güneye Tüm İrlanda’yı Gezmek


Kuzey İrlanda’da Belfast şehrini görebileceksiniz. Game of Thrones’un birçok sahnesinin çekildiği bu ülkenin nasıl muazzam bir doğa güzelliğine anlatmaya gerek yok sanırım. Bir diğer noktası ise müzeler eğer kendinizi doğasından alabilirseniz mutlaka müzelerine uğrayın pişman olmayacaksınız.

İrlanda’da, Dublin ve Rosslare kentlerini görme fırsatınız olacak. İrlanda’yı özellikle de Dublin birçok kişiyi heyecanlandıracak bir uğrak. Kentin hem edebiyatla ilişkisi hem halkının oldukça sıcakkanlı olması, kendine özel biraları ve efsanevi Irish pubları ile bu yeşilin kentini görülmeyi fazlasıyla hak ediyor.

Galler’de Gezilecek Yerler

Galler’de; Cardiff, Swansea şehirlerini ziyaret edebileceksiniz. Bu iki şehrin biraz farklı olduğunu söyleyebiliriz. Cardiff özellikle son yıllarda plajlarıyla öne çıkmaktadır ve festivalleriyle. Elbette tarihi yapıları mevcut görür görmez etkileneceksiniz. Swansea ise galeriyle ünlü bir kent diyebiliriz. Burada oldukça çeşitli galerileri bulabilirsiniz ve farklı türlerdeki koleksiyonları görebilirsiniz.

Britanya Turunda Nerelerde Konaklıyorsunuz?


Feribot yolculuğuna ek olarak konaklama şehirleri Britanya ülkelerinin en popüler ve en pahalı şehirleri arasından seçilmiştir. Londra (2 gün), Birmingham, Liverpool, Glasgow (2 gün), Belfast, Dublin ve Cardiff şehirlerinde konaklamalar planlanmıştır. Britanya Rüyası boyunca her gece, konforlu 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklamayacaksınız.

10 gün boyunca 5 ülke 15 şehir göreceğiniz 9 gece konaklamalı rüya gibi bir Britanya turu olan Britanya Rüyası’nın ücreti ise 1890€’dur.

Ödediğiniz Ücrete Neler Dahil?

Avrupa Rüyası ile çıktığınız Britanya turunda ekstra 1 euro dahi ödemeden İngiltere, İskoçya, İrlanda, Galler ve Kuzey İrlanda şehirlerini gezebiliyorsunuz. Peki, Ödediğiniz ücrete neler dahil?

Yolculuğun başlangıcı ve sonundaki British Airways ekonomik sınıf uçak biletleri, şehirler arasındaki otobüs yolculukları, İrlanda Denizi’nde yapacağınız iki feribot yolculuğu, 4 yıldızlı otellerde 9 gece konaklama ve konaklama kahvaltıları, profesyonel rehberlik hizmeti, tüm ekstra turlar, şehir vergileri, 20 kg bagaj hakkı, mesleki sorumluluk sigortası ödediğiniz ücrete dahil oluyor.


Ödediğiniz ücretin haricinde kişisel harcamalarınızı, vize ücretinizi, yurtdışı çıkış harcınızı kendiniz ödüyorsunuz.

Tur boyunca tüm ekstra turların fiyata dahil olması şehirlerde rahatça gezmenizi sağlaması açısından önemli. www.avruparuyasi.com.tr sitesine girerek Avrupa Rüyası’nın Britanya turuna kayıt olduysanız çantalarınızı hazırlamaya başlayın bence. Hayallerinizi ertelemeyin ve her sabah başka şehirde uyanmanın keyfini çıkartın!
Not: Bu yazı reklam şirketi tarafından hazırlanmıştır.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler. Düşünceleriniz benim için çok değerli...

Yanıtımı görmek için birkaç gün sonra yine gelin...

Nerelere Gittik?

 • Almanya
 • Amerika
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Dubai
 • Fas
 • Fransa
 • Galler
 • Hollanda
 • Ingiltere
 • Ispanya
 • Isviçre
 • Italya
 • Japonya
 • Kuba
 • Maldivler
 • Malta
 • Portekiz
 • Türkiye
 • Yunanistan
 • Neler Yazdım?

  #12Ayda12Gezi 2 Çocukla Seyahat 2017 Seyahatleri 2018 Seyahatleri 2019 Seyahatleri Afrika Afyon Agadir Aile Aklıma Takılan Alaz ile Geziler Alışveriş Almanya Alternatif Anne Amerika Amsterdam Ankara Anket Antalya Araba Avrupa Avustralya Avusturya Balıkesir Bana Özel Bangkok Basel Basın Bebek Belçika Beliz ile Geziler Bern Bir Deneyim Bodrum Chiang Mai Cuma Yol Şarkıları Çek Cumhuriyeti Çeşme Çocuk Dağ Datça Davos Dubai Dublin Duyuru Dünya Eskişehir Fas Festival Floransa Fransa Frau İsviçre Notları Freiburg Galler Gezeceklere Öneriler Gezgin Aileler Gezgin Anne Tarifleri Gezgin Anne'ye Sor Gezginanne Haber GezginAnneKitap Geziko Güney Afrika Güney Amerika Haftasonu Hamile Harita Havaalanı Hediye Hollanda Interlaken İngiltere İrlanda İskoçya İspanya İstanbul İsviçre İtalya İzmir Japonya Kamp Kanada Karayolu Kayak Kıbrıs Kış Tatili Kitap Konuk yazar Krabi Küba Kütahya Kyoto Lapland Las Vegas Letonya Liste Lizbon Londra Maldivler Mallorca Malta Marakeş Marmaris Mauritius Moskova Münih Müzeler NewYork Noel Norveç Okul Ortak Yayın Osaka Otel Onerileri Oteller Otobüs Outdoor Ören Paris Parklar Parti Pasaport Phi Phi Plajlar Portekiz Prag Reklam Roma Röportaj Rusya Safari Sağlık Setur Seyahat Onerileri Sırtçantalılar Sinema Sizin Gezileriniz Sosyal Medya Sosyal Sorumluluk Spor SSS Tatil Tayland Tiyatro Tokyo Toronto Tren Türkiye Uçak Unutulmayan Oteller Uzay Venedik Yabancı Dil Yazarkafe Yeme-Icme Yemek Yolculuk Yolculukta Gerekli Yorum Yunanistan Zürih