Galler Bölgesi’nde bulunan Snowdonia National Park, Galler ve İngiltere’nin en yüksek dağı olan Snowdon’a ev sahipliği yapıyor. 1085 metre yüksekliğindeki dağa yürüyerek tırmanılabildiği gibi, trenle de çıkılıyor. Park içindeki 9 yüksek dağ arasında vadiler, ormanlar, göller, şelaleler, kamp yerleri, çiftlikler, akarsular, plajlar mevcut. Yılda 6 milyon doğasever ziyaret ediyor.

2010 yılında gittiğimizde Bala Gölü kıyısındaki bir kamp yerinde kaldık. O zaman Alaz yoktu henüz; fakat kaldığımız yerde çadırlarda ve karavanlarda tatil yapan pek çok çocuklu aile vardı. Çadırı kurduğumuz yerde hızlı akan bir dere bulunuyordu ve yürüme mesafesindeki kaynağında çeşitli su sporları yapılmaktaydı. Biz Ağustos ayı sonunda haftasonu için gitmiştik. Bir günümüzü yaban hayatta, ormanlarla kaplı bir tepeye tırmanıp, saatlerce yürüyerek ve sonunda ufak bir göle ulaşarak geçirdik. Diğer günümüzde etraftaki Welsh (Galce) konuşulan ve enteresan isimleri olan kasabaları ziyaret ettik. İrlanda Denizi kıyı kasabası Barmouth’a dek gittik. Parkın büyük çoğunluğunu yürümeye zamanımız yetmediğinden, arabayla dolaştık. Bu manzara da o arada gördüklerimizden biri.

Alaz da çadırda uyuyacak kıvama geldiğinden en kısa zamanda onunla doğada bir kamp tatili yapma düşüncemiz var. Eminim özgürce koşturmaya, yaprak toplamaya, derelere/göllere taş atmaya, dağda bayırda yayılmış koyunlara ve ineklere, çadırda ortamızda uyumaya bayılacaktır.

Yazar

2 Yorum Var

  1. muhtesem bir manzara! benimde cadirimi alip size komsu olasim geldi :)) eminim Alaz'inda cok hosuna gidicektir canim:)

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.