Bilen, duyan olmuştur. Nisan’ın şu son 2 günü kar yağışlı İsviçre’nin kuzeyi, kapıdan baktırıp kazma kürek yaktırıyor…

Halbuki geçen hafta epey de ısınmıştı hava. ‘Şort giyeceğim’ diye tutturmuştu Alaz. Hafta sonu yazlıkları mı çıkarsak diye düşünürken bir de baktım pencereden, kar yağıyor. Zürih Maratonu’nun şansına koşucular sulu kar birikintilerinde attılar adımlarını.

Ya Sechselauten’e ne demeli? Böögg yağmurdan tutuşmadı bir türlü ve rekor kırdı 43 dakika sürdüğü için kafa kısmının yanması.

Neyse ki bu hafta Zürih’ten de, soğuktan da kaçıyoruz. Tam yaz tatili olmasa da, ılık ve güneşli günler görmeyi umuyorum. Buna göre de valizimizi hazırlıyorum. Dolaptaki ince kıyafetler ve her birine ek olarak birer de hırka, kazak, ceket aldıktan sonra iyice kendimi kaptırıp, hayallere dalıp plaj kıyafetleri de alayım ne olur ne olmaz dedim. Yazlıkların olduğu kutuları biraz deştim. Ha bu sırada Beliz benim rengarenk şallarıma dolanıyor, Alaz da takılarım ve incik boncuklarımla hazine sandığı yapıyordu. O yüzden etrafında çocuklar varken bavul hazırlamak incelik ister.

Bakınız şu an uyuyorlar ve ben akşamın 10’unda Almanca kursundan dönerken donduğum halde, evimde, kendime ısınma çayı yapmış valiz hazırlıyordum ki aklıma blogum geldi.

Ben uzaklardayken, sosyal medyadan takip edebilirsiniz Mayorka’da neler yaptığımızı. Bir yaş daha yaşlanıp geleceğim, Mayıs’ta görüşürüz!

Ayrıca, şu eski; ama eskimeyen yazılarıma da göz atabilirsiniz:

Bodrum tatili düşünenlere; Bodrum’da Bu Yaz Yapılacak 5 Gezi!

İsviçre gezisi planlayanlara; Interlaken’de Çocukla Yapılacak 10 Aktivite

İşimden sıkıldım. Ben de gezmek, seyahat etmek istiyorum diyene; Kariyere Ara Verip Seyahat Etmek için 10 Neden…

Bu sene kesin İtalya diyene; İtalya Seyahatimiz

En güzeli Londra, biletimi alıyorum diyene de; Londra’da Çocukla Neler Yapmalı?

Bir yazı da Amerika tercihi olanlara gelsin; Golden Gate Park’ta Bir Gün

Haydi bana kolay gelsin…

Not: Bu tarihlerde çıkacağımız Avrupa gezimizi elde olmayan sebeplerden ötürü ertelemek durumunda kaldık. O yüzden rota, Mayorka!

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.