Geçenlerde Nisan sonu için arabayla orta ve doğumsu Avrupa şehirlerini gezeceğiz diye burada anlatmış ve sizlerden de varsa önerilerinizi yazmanızı rica etmiştim.

Hastalıklar, iki çocuklu hayat, araya sıkışan Paskalya tatilinde Türkiye ziyaretimiz ve saireler ile yavaş ve emin adımlarla birşeyler belirmeye başladı haritalarımda.

İlk durağımız Münih. 3 gece geçireceğiz. Çok sevdiğim ve beğenerek takip ettiğim Münih’te yaşayan Öğrenen Anne ile buluşma ve tanışma planları da içeriyordu. Malesef (bana göre) kendisi de benden az gezgin olmadığı için o tarihlerde çok uzaklara gidiyormuş. N’apalım bir Oktoberfest zamanı görüşürüz artık…

Araba ile seyahat edeceğimizden hem merkezi hem değil bir yerlerde konaklama planları yapıyorum. Açıkçası booking.com sayesinde her gün farklı otellerin indirimlerini yakalayabilme şansım var. Eğer bilenler de onaylarsa kalacak yer için Englischer Garten yakınlarındaki otellere bakıyorum. Nedense airbnb-ler çok pahalı geldi bana Münih’te.

Münih’te nerede ne yenir konusunda Öğrenen Anne’den ve bazı yabancı annelerin bloglarından birçok fikir edindim. Bunlar da ayrı bir yazı konusu olsun… Önce gidip görelim sonra yazalım, değil mi?

Münih civarında veya yolunda görmeyi istediğim üç yer var; biri Dachau Toplama Kampı, çocukla gezi için uygun olmasa da henüz Beliz’in anlamayacağını düşünüyorum. Alaz’a da ‘yaramazlık yapar, kardeşine vurursan seni buraya yollarız’ deriz. Şaka bir yana, onun da ne olduğunu anlamayacağını umarak bu geziyi planlıyorum. Yedekte birkaç uyduruk hikaye bulundururuz soruları için. Diğeri, Walt Disney logosunda da kullanılan Neuschwanstein Kalesi. Bu kaleyi Zürih Münih arası yolculuğumuzda görecek şekilde planlara ekledim. Sonuncu da Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan Regensburg. Bu tarihi şehirde de Prag’a giderken durmayı planlıyorum. Hayaller ve gerçekler bakalım nasıl olacak bu iş?

İlk resim tahmin edeceğiniz gibi Prag, burası da Münih

İkinci durak, Prag… 2 (3?) gece geçireceğiz. Münih’e göre oldukça küçük bir şehir ve kalacak yerler daha ekonomik, tarihi meydanın çevresinde bile. Şehrin dışındaki bazı noktalara uğramak istiyorum. İlki Kutna Hora, diğeri Cesky Krumlov bölgesi.

Sonra Viyana olacak; ama o kısmı henüz çalışmadım 🙂 Beni takip etmeye devam yani…

Bazen kafam karışıyor; acaba iki hafta bu şehirleri gezmek için yeterli mi? Hakkını veremeden gezeceğimiz yerler olacaktır mutlaka. Diğer yandan da listedeki her görülecek yeri tick-leyerek gezmek de benim tarzım değil. 15 yeri koşa koşa göreceğime 5 yeri doya doya görürüm. Üstelik küçük çocuklarımız için de uygun park ve yemek molaları vermemiz gerekecek.

Aman canım planlar ve gerçekte olanlar az biraz çakışsa yeter! Bu da ayrı bir eğlence…

Yazar

2 Yorum Var

    • Merhaba,

      Gezi tam olarak böyle gelişmedi 🙂 Henüz… Viyana'ya trenle gitmeye karar verdik. Almanya için, Almanya etiketli yazılara, Prag için de Prag etiketli yazılara bakmanızı öneririm.

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.