Tatatataaam… Bu bahar Avrupa’yı fethedeceğiz. Umarım yani… Planlarımız gerçekleşirse…

Zürih’ten yola çıkıp şu gördüğünüz kırmızı noktalarda konaklayıp, bol ülkeli, bol şehirli ve bol gezmeli bir tur planlıyorum.

Yolculuk araba ile olacağından biraz rahatlık var üzerimde. Henüz sadece Münih ve Prag için yapılacaklar, görülecekler listesi çıkardım. Kalacak yer bile planlamadım!

Bu sebeple sizden gelecek önerilere açığım. Turumuz, Münih ile başlayacak ardından Prag, sonra Viyana, ucundan Slovakya’da Bratislava, Macaristan’ın Budapeşte şehri, Hırvatistan’da Zagrep, Slovenya’nın başkenti ismi zor Ljubjana (Lubyana) ve Bled Gölü civarı, İtalya’da Trieste ve Bolzano veya Venedik, Como rotasıyla Zürih’e dönüş şeklinde.

Günde 3-4 saatten fazla araba kullanmayacak şekilde kalacak yerleri ayarlamaya çalışıyorum. Zira iki küçük çocuk ile yolculuk yapıyoruz biliyorsunuz. Bakalım planlar ve gerçekler ne kadar örtüşecekler? 🙂

Bu rotada önereceğiniz her şeye, kale görmekten yerel lezzetlere, hepsine açığım. Avrupa haritam renklensin…

Yazar

3 Yorum Var

  1. şahane.. bir de aynı anda münih'te olabilmeyi başarabilseydik.. ya tam tersi güzergah yapsan acaba buluşur muyuz 😛 bencil istekler..
    hırvatistan'da çok sapa kalmazsa hvar adasını öneririm!

    • Devamı ne zaman? 🙂 Biz de bu yaz Avrupa turu istiyoruz, faydalanmak isteriz. Bizde de 2 çocuk 😉

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.