‘Dünyayı gezdim Bodrum’un turkuaz renkli serin ve güzel denizini hiç bir yerde bulamadım’ der sevgili eşim. Evlendiğimizden beri her yaz en az bir kez – genelde 2 kez gideriz Bodrum’a.

Çocuksuz günlerde Bodrum gece hayatı da tatilimizin önemli unsurlarındandı. Körfez’de bira içmek olmazsa olmazdı mesela. Alaz doğduktan sonraysa sabahları 5-6 gibi horoz sesiyle uyanınca bizim gece hayatımız da akşam barbekü, muhabbet ve Türk kahvesi eşliğinde sakinlemiş oldu.


Bodrum’a çocukla gitmek çok avantajlı; çünkü kendi havaalanı var ve Bodrum Havaalanı’ndan en uzak noktaya bile ulaşım en fazla bir saat sürüyor. Kaş, Kalkan, Ölüdeniz, Datça ne kadar güzel de olsalar uçak ile yolculuk ardından tekrar uzun bir yol çekilmiyor.


Bodrum’da çocuklarla yapılacak 5 güzel şeye gelince;

1. Plaja gitmek
Bodrum merkezindekini kastetmiyorum; ama yakındaki sığ denizi olan Gümbet, balıklarla yüzerken suyun dibini görebildiğimiz Ortakent ve Akyarlar, kumu ve develeri bir de ılık ve dalgasız suyu ile ünlü Kargı plajı benim favori yerlerim.

Ortakent Plajı2. Bodrum Kalesi
St Peter Kalesi olarak da bilinen 15. yüzyıldan kalma Bodrum Kalesi, liman manzarasıyla birlikte her yerden görünüyor. Kuleleri, Sualtı Arkeoloji Müzesi ve tarihi gemi kalıntıları sıcak gün ortalarında gezmek için güzel. Özellikle de öğle uykusunu bırakmış biraz büyük çocuklar için.

Bodrum Kalesi

3. Aquapark
Dedeman’ın su oyunları parkı Türkiye’deki en büyük eğlence parkı. Çocuklara ayrı bölümüyle, dalga havuzlarıyla, yetişkinlerin dahi yüreğini hoplatan kaydıraklarıyla eğlenceli bir gün geçirmek için ideal. 0-6 yaş arası ve 60 yaş üzeri ücretsiz.

4. Tekne Turu
Olmazsa olmazlardan biriydi benim için. Alaz doğana dek. Günlük turlar küçük çocuklar ve bebekler için sıkıcı ve tehlikeli olsa da (sıcak, güneş, denize düşme ihtimali, koşturamama gibi nedenlerden) yüzme bilen çocuklar için de tekneden atlamak bir o kadar eğlenceli. Küçük çocuklar için de Gümüşlük, Tavşan Adası’na yürümek keyifli bir opsiyon. Biz iki yaz önce gitmiştik Alaz ile. Yabani tavşanlar karpuz yiyordu ve Gümüşlük tepesindeki Narçiçeği kafeden güneşin batışı harika görünüyordu.

Narçiçeği renginde, Narçiçeği kafe Gümüşlük’te

5. Günübirlik Geziler
Bodrum’da görülecek birçok doğal ve tarihi (anfitiyatro gibi) güzellik var; ama uzaklardan ve uzun süreliğine geliyorsanız Selçuk’taki Efes ve Meryem Ana günübirlik turlar için ideal. Aynı şekilde, tekne ile Datça’ya veya Kos Adası’na gitmek de yerinde durmayan çocuklu aileler için diğer gezi opsiyonları. Biz hepsini yaptık. Tavsiye ederim.

Datça gezimiz ve Can Yücel

Bu ara uygun fiyatlı uçak biletlerini araştırıyorum. 1-2 ay içinde tekrar Bodrum’da olacağız hem de bu kez 2 çocukla. Şimdiden heyecanlandım…

Yazar

3 Yorum Var

  1. Bodrum'u hiç sevmem, bana çok gürültülü, çok kalabalık, çok bildik gelir çünkü ben de Ege'nin en mavisinde, hiç turist olmayan bir kasabada büyüdüm ve hala her sene gidiyorum.. Ama bu yazı bende bile Bodrum'a bi gitmeli yahu hissi yarattı 🙂 Sezon dışında bir şans vereyim ben bu güzele..

    • İzmir'li olarak orası hangi kasaba merak ettim 🙂

      Bodrum'a Haziran veya Eylül sonrası gidersen eminim zevk alabilirsin. Temmuz'dan sonra feci sıcak ve kalabalık… Haziran'da günler uzun, Ekim'de deniz suyu ılık.

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.