2014’ün ilk tatili çocuklar için. Okulların sömestre yani yarı yıl tatili 24 Ocak’ta başlıyor. Henüz kararsız olanlara birkaç önerim olsun:

Yurtdışına tatil düşünüyorsanız, Kış Tatilinde Gezilecek Avrupa Şehirleri yazıma bir gözatın. Eminim listedeki şehirlerden en az biri ailenize uygundur.

İstanbul’da kalacaksanız İstanbul’da Çocuklarla Nerelere Gitmeli? isimli yazımda mutlaka güzel birkaç öneri bulacaksınız.

İzmir’de yaşıyorsanız veya tatilde İzmir’i ziyaret edecekseniz, İzmir’de Çocukla Gidilecek Mekanlar yazımı okumadan evden çıkmayın.

Ankara civarında bulunuyorsanız da Ankara’ya Yakın Haftasonu İçin Tatil Yeri isimli yazıma ve altındaki değerli yorumlara bakabilirsiniz.

Kış mevsimiyle birlikte aklınızda bir kayak tatili varsa Kayak Tatili yazımı okumanızı öneririm. Çocuklar bizden daha iyi kayar; tek sorun pistlerin kalabalık olması.

Çalışıyorsanız ve yaşadığınız şehirden ayrılmayacaksanız, çocuklar için tiyatro ve sinema etkinliklerinden birini seçin. Yaşlarına uygun sirk, müzikal veya konserler de oldukça heyecan vericidir. Hem ailecek keyifli ve kaliteli zaman geçirirsiniz hem de okullar açıldığında arkadaşlarına anlatmak için can atacakları hikayeleri olur. Benim ilk sömestre tatilinde, ilk izlediğim sinema filmi ET olmuştu.

Haftaiçi siz işteyken katılabileceği spor aktiviteleri varsa araştırın. Okullar açıkken zamanı yetmediği ama çok sevdiği birkaç spor çeşidi mutlaka vardır, yüzme, basketbol, paten gibi. Hobilerini doya doya yapması için en güzel fırsat bu tatil.

Çocuk gelişiminde oyunun yeri büyüktür. Bu tatil dönemi için yeni bir oyuncak ve kitap alın. Hem sosyalleşmesi hem de zihinsel ve fiziksel gelişimi için oldukça faydalı. Zaman yaratıp birlikte oynayın ve kitap okuyun.

Haftasonu için yatılı misafirliğe arkadaşlarını davet edin ya da çocuğunuz arkadaşlarına gitsin. Arkadaş olmazsa yakındaki akrabalara da yatılı gidip kalabilir. Çocuklar ortam değişikliğini severler. Okula dönüşte anlatacak daha renkli hikayeleri olur. Ben üç saat uzaktaki anneannemlere gider kalırdım okul tatillerinde. Otuz küsür sene sonra bile hala hatırımdadır o zamanlar, zeytin toplamak gibi 🙂

Yazar

4 Yorum Var

  1. Küçük bir şehirde yapacak çok şey yok. Ben de okul dolayısıyla erken yattığından, ziyarete gidemediğimiz, davet edemediğimiz arkadaşlarını davet etmeyi düşündüm. Yani bu tatilde evimiz kreş gibi olacak.

  2. Küçük bir şehirde yapacak çok şey yok. Ben de okul dolayısıyla erken yattığından, ziyarete gidemediğimiz, davet edemediğimiz arkadaşlarını davet etmeyi düşündüm. Yani bu tatilde evimiz kreş gibi olacak.

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.