Bizim küçük gezgin ailemiz, baharın gelmesiyle yerinde durmaz oldu. Uçak yolculuklarına, tren ve araba yolculukları da eklendi. İsviçre’de bahar gezilerinden, Avusturya’da havuzlu spa tatiline derken Mayıs bitmeden ilk Türkiye ziyaretiyle (ikincisinin bile biletleri alındı – evet çok planlıyım biliyorum) yaz sezonunu da açıyoruz…

Araba yolculuklarında ne olacak canım, sırtımızda taşımıyoruz ya, diyerek gerekli – gereksiz herşeyi bagaja yükledikten sonra çocuklarla bir başıma ilk uçak yolculuğum öncesi ne kadar az eşya o kadar iyi diye düşünüyorum.

En çok kullandıklarımız ve kullanacaklarımız ile işte en gerekliler listem:


1- Islak mendil
Marka olarak Huggies favorimdir Alaz doğduğundan beri. Ne hikmetse İsviçre’de o markayı satmıyorlar. Birkaç İsviçre markası sonrasında Pampers (Prima) marka kullanmaya başladım Beliz’e. Her derde deva! Üzerime sürülen yağlı el izlerine bile…


2- Dezenfektan el temizleme jeli
Küçük çocuğunuz varsa bilirsiniz, o parmakların değmediği santimetrekare kalmadığı yetmezmiş gibi, bir de o el ile bebek kardeşin yüzü ellenir, dişi çıktı mı diye ağız kontrolü yapılır. O nedenle en az zararlı, en doğal bir el jeli çantamdan eksik olmuyor.


3- Bebekler için sinek kovucu
Küçük çocuklar ve bebekler sivrisineklerden ve zararlı sivrisinek kovuculardan en az etkilensin diye hazırladığım yazıdaki maddeler bizde işe yarıyor. Yaz ziyaretlerinde ve Türkiye bavulunda olmazsa olmaz!


4- Maclaren bebek arabası
En hafifinden, en kolay açılıp kapanından, yeri gelince bir birini, bir diğerini taşıyan Maclaren Globetrotter, Beliz’in 6. ayı doldurmasıyla uçak yolculuklarımızdaki yerini alıyor.


5- BabyBjörn taşıyıcı sling
Alaz’da mı yoksa Beliz’de mi daha çok kullandım bunu bilmiyorum. İki çocuklu ailenin en büyük yardımcısı. Ergobaby’yi de kızkardeşim bebeği için kullanıyor ve o da çok memnun.

6- Aktiviteler için Trunki veya sırt çantası
Uçak yolculuklarında sıra beklerken Alaz’ın üzerine oturması, içine en sevdiği oyuncaklarını ve kitaplarını, ceketini falan koyup kendi taşıması açısından Trunki güzel. Eğer ki yalnız yolculuk yapacaksak ve bana taşıtacaksa o zaman sırt çantası tercihim.


7- Portatif tuvalet
Katlanabilir bir tuvalet adaptörü her daim el bagajımızdaydı iki sene boyunca. Hala da ‘Anne tuvaletimi aldın mı?’ oluyor ilk sorusu.


8- Yedek kıyafet
Alaz çok terlediği için tişört, Beliz bebek olduğu için 1-2 takım üst-baş, Beliz üzerime kustuğu için kendime de tişört ve müslin denilen tülbentler çantamda her daim bulunuyor.9- Atıştırmalık yiyecek ve su
Kendime! Gerçekten. Emziriyorum diye deli gibi yiyorum (çikolata) ve susuyorum. Alaz da yola koyulunca ‘Anne yiyecek ne var?’ diye sorar daha otobüse binmeden! Uzun yolculuklarda ise, yiyeceklere özel çanta yaparım. Haha, obur muyuz neyiz?! Asıl şimdi Beliz ek gıdaya başladı, ona da hazırlamam gerekecek bundan böyle.


10- iPhone
Olmazsa olmaz demirbaşım. Şarjı %50 dolmadan evden çıkmadığım bağımlılığım. En çok beni, bazen Alaz’ı oyalan teknolojik oyuncağım.


Sizin için yolculuklarda en gerekli şeyler neler?

Not: Yazımı beğendiyseniz veya başkalarının işine yarayacağını düşünüyorsanız, lütfen paylaşın… Teşekkürler!Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.