Bebekler İçin Sinek Kovucu seçiminde göz önüne alınması gerekenleri yazdıktan sonra oğlumu ve kendimi sineklerden ilaç sürmeden nasıl korurum olayına takıldım. Herşey için bir fikri olan About.com bu konuda da bazı önerilerde bulunmuş. Aklıma yazdıklarım;

  • Uzun kollu, ince, pamuklu giysiler ve pantolonlar giyilmeli. Sivrisinek vücudun açıkta kalan yerlerini ısırırmış.
  • Terlik ve sandalet yerine mümkün olduğunca çorap ve ayakkabı tercih etmeli.
  • Parlak, canlı renkler yerine doğal tonlarda giysiler seçilmeli.
  • Sinek yoğunluğu olan yerde mümkünse gün batımından gün doğumuna dek kapalı alanda bulunmalı. Sivrisinekler gün doğarken ortadan kaybolur, bir nevi vampir!
  • Kokulu sabun ve parfüm kullanmamalı. Bu tarz hoş kokular böcek ve sinek çekermiş. Arı bende bal yok, çiçeklerde pek çok!
  • Kahve kokusunun sinekleri kaçırdığı söyleniyor. Denemedim, bilmiyorum…
  • Bebek arabasına, sinek girmesini önleyen cibinlik tarzı bir örtü örtmeli. Her markanın kendi örtüsü olmasa da piyasada yaygın, her bebek arabasına uygun bir bug screen bulunur. Genişçe tülbentler de işe yarar ya da pareo tarzı gündüz plajda kullandığınız ince ve geniş bez parçası mesela, hiç yoktan iyidir. Arada bir bebek nefes alıyor mu diye bakın ama!

Bunlar kulağıma küpe oldu. Yine de yattığımız odada, yediğimiz yerde, akşam oturup dalga seslerini dinlerken bizi o sinir bozucu sesten ve kaşıntıdan koruyacak bir şey satın almakta fayda var. İşte benim seçtiklerim;

1 – Green Baby Mosquito PatchDEET içermeyen, doğal, her yaş için uygun, 10 saate dek dayanan yapışkanlı yamalar. Bebeğin bezine, çocukların sırtına, yatak uçlarına yapıştırılmak suretiyle çalışıyor. Yaydığı koku sinekleri ve böcekleri uzak tutuyor.
Alaz kucağımdayken, ağzını, elini veya yüzünü omzuma, koluma değdirdiğinde üzerime sürülü bir sıvı olmayacağı en büyük avantaj bana göre.

2 – After Bite

Oldu ki bu yamalar işe yaramadı. Isırıldık. Amonyak içeren bu sıvı birkaç dakika içinde kaşıntıyı önlüyor. Sivrisinek ve kara sinekler haricinde arı sokar veya deniz anası değerse de kullanılıyor. Her yaş için uygun.

Bu ürünü daha çok kendim için aldım açıkçası. Umarım kullanmaya gerek duymayız.

Tabii madde 1 işe yaramazsa, ertesi sabah doğru bir eczaneye DEET içeren, ailecek kullanılabilen bir sinek kovucu ilaç almaya…

Güncelleme:
Madde 1 işe yaradı. Alaz’ın şortunun arka cebine yapıştırdığım minik yamalar çok da güzel kokuyordu. Hiç rahatsız olmadık, o da anlamadı bile. Gece de yatağın kenarına astım, ısırılmadığımız, vızıltısız bir tatil geçirdik.

Yazar

2 Yorum Var

    • Merhaba! hmm… Ben Amazon'dan sipariş ediyorum; ama Türkiye'ye gönderiyorlar mı bilgim yok. Siteye bakabilirsiniz.

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.