Gazetelerde, televizyonda 2013 nasıl geçti? Neler oldu? Kimler doğdu, kimler öldü? Bu tarz haberler günlerdir tüm dünyayı meşgul ediyor. Benim neyim eksik diyor ve bizim 2013 nasıl geçti bir bir yazıyorum…

  • Seyahatlerimiz dur durak bilmedi. 2012’de olduğu kadar sık Amerika turu yapamasak da, aile büyükleri Alaz’ı görsün, Alaz aileyi tanısın diye sık sık Türkiye’ye geldik. Bir yıl içinde tam 5 defa İngiltere – Türkiye yolculuğu yapmışız, pes! Bu sene artık siz gelin sevgili ailemiz.
  • 2013’e Kanarya Adaları’nın bana göre en güzeli ve çocuk dostu olan adası Gran Canaria‘da girdik. Ocak ayı son bulmadan Türkiye (Kütahya, Eskişehir ve İstanbul), Mart’ta San Francisco, Mayıs başında Zürih, sonunda Bodrum, Haziran’da İzmir, Ağustos ayında Lozan ve ardından Bodrum, Eylül’de Assos ve İstanbul,  Kasım’da İstanbul ve Burhaniye, nihayetinde Aralık ayında gene İstanbul’dayız.
  • Alaz yürüyen bir toddler iken, (1-3 yaş arasındaki küçük canavarlara verilen isim) Amerika gibi denizaşırı bir yolculuğu sağ-salim atlatmışız. 2014’te bu tarz uzun bir yolculuk daha kolay olur diye umuyoruz.
  • Egzotik Kanarya güneşi… Diş çıkarmasına ve hastalanmasına rağmen bir haftalık Gran Canaria tatili harika geçti. Ailecek, üçümüzün ilk tatiliydi.
  • Alaz ile İngiltere ormanlarını, sahilini, Londra müzelerini, çiftliklerini, parklarını gezdik. Alaz’ın ilk tiyatro ve sirk gösterilerine şahit olduk, gözlerimiz doldu.
  • Tuvalet eğitimini tamamlamak da ayrı bir kilometre taşı oldu bizim için. Yazdan bu yana seyahatlerimizde ekstra bez yerine don taşıyoruz çantamızda.
  • Üniversite arkadaşlarımızla çoluk-çocuk ikinci tatilimizi Antalya ardından Bodrum’da yaptık. Bize göre oteli kapattık! Darısı bu sene üçüncüsüne.
  • Olumsuzluklar da olmadı değil! Seyahat öncesi ve sonrası hastalıklar yakamızı bırakmadı, tabii yaşı gereği hastalanma ve mikropla/virüsle tanışma çağında. Bir de hayatımızın ilk uçak kazasını ucuz atlattık.

Hoşçakal 2013… Daha çok Türkiye harici gezili bir 2014 umuyorum desem de yaz başı teyze olacağımdan, Türkiye’ye giriş çıkış damgası pasaportumuzdan pek eksilmeyecek gibi!

Resim: Rinoninha

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.