9 Haziran Pazar günü, Üetliberg’de çoluk çocuk buluşuyoruz. Bize katılırsan çok seviniriz…

 • Sabah erken kalkıyoruz, malum İsviçre’de yaşıyoruz…
 • Güzel, doyurucu bir kahvaltı yapıp hava durumuna göre giyiniyoruz. Bakınız ‘Notlar’…
 • Çocukların ve babaların yaşına, huyuna, suyuna göre yol için atıştırmalık yiyecekler hazırlayıp sırt çantasına, bebek arabasına koyuyoruz. Suyu unutmayın! 
 • Zürih HB’ye gidiyoruz. Toplu taşıma önerilir… ‘Albis-Tageskarte‘ biletini alırsanız HB dahil tüm bölgeyi kapsıyor.
 • Zürih HB’den 10:35’te kalkan S10 trenine biniyoruz (Platform 22 olabilir; ama kontrol edin)
 • Daha erkenciyseniz ya da geç kalırsanız, ya da başka yollardan gelirseniz Üetliberg tren istasyonu son durağındaki çocuk parkında 11:00’da buluşuyoruz.
 • Eminim çocuklar parktan ayrılmak istemeyecekler; ama 11:15’te hem muhabbet, hem tanışma, hem yürüme olayına başlıyoruz (diye umuyorum)…
 • Planetenweg, gezegenler temalı bir yürüyüş rotası. Güneş ile başlıyor ve Felsenegg’de Pluto ile son buluyor. Yol yaklaşık 5 kilometre, bebek arabasına da uygun genellikle. Yol boyunca manzara ve yorulanlara bank var. (Alaz 4 yaşındayken hemen hemen tüm yolu yürüyebildi ki çok sevmezdi yürümeyi. 2015’teki o yürüyüşün linki: http://bit.ly/gezginannezurih)
 • Çocuklar koşup, düşüp, atıştırıp, yorulup, oynayıp belki de kanguruda uyurken biz de ordan burdan, çocuktan, İsviçre’den, tatilden, Almanca’dan, ‘Ne olacak bu Türkiye’nin hali’nden konuşuruz ve 5 kilometre farkına varmadan biter… 
 • Yolun sonunda güzel bir çocuk oyun parkı, harika manzaralı bir restoran/kafe ve ateş yakıp piknik yapmak isteyenler için bir alan var. Hatta 5 kilometre beni kesmedi deyip yürüyüşü uzatmak isteyenler için farklı yürüyüş rotaları da mevcut.
 • Yürüyüş yapmak istemeyenler için bizimle son buluşma yeri, 13:30’da ulaşmayı umduğum Felsenegg gondola istasyonundan 2 dakika yürüme mesafesindeki Felsenegg Panorama restoranı ve çocuk oyun parkı. Adliswil’de ‘Luftseilbahnstation’ tabelalarını takip edin ve teleferiğe varınca aracınızı park edip teleferiğe binin. Yukarıya ulaşınca, restorana/çocuk parkına doğru 3-5 dakika yürüyün ve bizi bulun.

Sonra dilediğiniz kadar serbest zaman… Söz!

Peki nasıl geri döneceğiz?

Felsenegg gondola istasyonundan Adliswil’e her 15 dakikada bir teleferik var. Adliswil’den Zürih HB’ye 16 dakikada giden trenler var. Eğer Albis-Tageskarte alırsanız bu yolculuğu da kapsıyor. Adliswil’den Thalwil tarafına giden otobüsler de var.

Sorunuz olursa lütfen yorum bırakın, Instagram’dan ulaşın ya da e-posta gönderin. Fakat önce, fikir vermesi açısından bizim aynı yerde yaptığımız geziyi de okuyun derim.

9 Haziran’da görüşmek üzere…
Deniz

1. Buluşma Noktası – HB 10:35

S10 Kırmızı Tren – Üetliberg son durak

2. Buluşma Noktası – Üetliberg 11:00

Uetliberg çocuk oyun parkı


3. Buluşma Noktası – Felsenegg 14:00

Felsenegg çocuk oyun parkı

Eve Dönüş…

Felsenegg teleferik, aşağısı Adliswil

Notlar:

– Hava durumuna göre yanınızda bulundurun; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, keneler için sprey, yağmurluk, spor ayakkabı, çocuklar için yedek kıyafet.
– Yeterli miktarda su; yürüyüş güzergahında çeşme olup olmadığını hatırlamıyorum.
– Atıştırmalık yiyecekler.
– Felsenegg’de ateş yakıp piknik yapmak isterseniz gerekli malzemeler.
– Yara bandı, vs.
– İşi-gücü evde bırakmayı unutmayın 🙂

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.