Japonya’ya seyahat etmek için önerilen en güzel iki dönem var. Biri kiraz çiçeklerinin (cherry blossoms) açtığı mevsim olan Mart ve Mayıs arası, diğeri de sonbahar renklerini kaçırmamak için Eylül-Kasım arası.

Biz, bildiğiniz üzere Nisan ortası – Mayıs başı oradaydık 2017 senesinde. Tokyo’da kiraz çiçeklerinin son demini, Kyoto’da ise tam zamanını yakaladık.

Japonya’yı bu çiçekli mevsim görmek herkesin hayali olduğundan oldukça popüler bir sezon. Tüm dünyadan akın akın turist geliyor ülkeye ve uçak bileti fiyatları yüksek, otellerde boş yer bulmak da zor.

Bu sebeple kiraz çiçekleri mevsiminde Japonya’yı görmek istiyorsanız elinizi çabuk tutup hemen uçak biletinizi alın. Son haftalarda ucuzlamayacak, aksine daha da pahalanacak biletler. Aynı şekilde booking.com’dan sonradan değiştirilebilen esnek oteller de bulun. Emin olun hepsi dolacak, ‘been there, done that’ yani başımıza geldiği için söylüyorum…

Kanazawa geyşa evinde…

29 Kasım 2016’da Japonya uçak biletlerimizi satın almışım. Yani tam bu zamanlar. Gidiş-dönüş Tokyo olacak şekilde. Arada farklı 4 şehirde kaldık; Kanazawa, Kyoto, Hiroshima ve Hakone. Nara’da da otel ayarlamıştım; ama daha sonra onu iptal ederek Kyoto’dan günü birlik gitmeye karar verdim. Böylece Kyoto’nun iki farklı bölgesinde konaklamış olduk.

Tokyo’da 5 gece, Kanazawa’da 2 gece, Kyoto’da 3+3 gece, Kyoto arasında Hiroshima’da 1 gece ve son olarak Hakone’de tipik bir onsen-de 2 gece kaldık.

Bavulları bir şirket aracılığı ile otelden otele gönderdiğimiz zamanlar oldu. Bu şekilde yanımızda çok eşya taşımadan şehirden şehire hızlı trenle seyahat etmek de kolay oldu. Tabii yanımızda puset ve 2 küçük çocuk olduğundan bavulları otelden otele transfer ettirdik; yoksa bavul ile de seyahat etmek mümkün.

Hakone Onsen’de tipik kahvaltı

Japonya Seyahatine Nasıl Hazırlandık? yazımda yapacağınız harcamalara, yemeklere ve ülkedeki genel kurallara dair bilgiler bulabilirsiniz.

Japonya’yı Ne Kadar Sevdiğimize dair yazımda çocuklardan bize, nedenlerini bulabilirsiniz.

Tokyo’da Neler Yaptığımıza dair günlüklerde havaalanı şehir ulaşımından, Shinjuku, Asakusa, Skytree, Ueno, Shibuya, Yoyogi Park, Harajuku, Roppongi Hills, Tokyo Tower, Odaiba, Chiyoda, Ginza, Akihabara bölgeleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Etna ardımızda…

Instagram’da #GezginAnneJaponya etiketinden daha çok fotoğrafa ulaşabilirsiniz.

Yazar

2 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.