Güllük Körfezi ve Milas çevresinde sivrisinek kaynadığını söylerlerdi önceleri. Her sene en az 1-2 kez bu havaalanını kullansam da rahatsız edici boyutta olmamıştı tecrübem.

Ta ki geçen Pazar sabahına dek…

İstanbul aktarmalı uçuşumuz için sabah 6’da Milas Bodrum Havaalanı’ndaydık ailecek. Arabadan eşyaları indirip, kapıya gidip, check-in işlemlerini sıra olmadan yaptırdık. Uçağın kalkış kapısına geldiğimizde bacaklarımın 10 farklı yerindeki kocaman, şiş ve kızarık kaşıntılarla boğuşuyordum. Eşimi ısırmamışlardı. Belki ben kaşıdığım için etki-tepki ile daha fazla şiştiler, ya da çocukları da ısırmadılar. Onlar şikayet etmek yerine uçak heyecanı ile etrafta koşuşturuyorlardı. O sebeple tam bilmiyorum çocukları ısırıp ısırmadıklarını.

Demek ki önceki seneler sivrisineklerin av peşine düştüğü saatlere denk gelmemiştim. Bilseydim sivrisinek kovucu yapay ve doğal yöntemleri kullanır, önlemimi alırdım. Dördüncü günde ancak azaldı izleri…. Henüz okumadıysanız, bebeklere de güvenerek uygulanabilen sinek kovucu önerilerimden burada bahsetmiştim.

Sabah erken veya akşam üzeri saatlerinde Milas-Bodrum Havaalanı’nda olacaksanız, sivrisineklere karşı önlem almanızı tavsiye ederim. Ben ettim, siz etmeyin…

İyi yolculuklar…

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.