Çocukla Mayorka Seyahati!

Bir tatilden daha sağ salim döndük. Oley!Giderken umutlarımı yer seviyesinde tuttuğumdan, her açıdan - hemen hemen - güzel bir tatil oldu. Hastalanmasınlar yeter ki diyordum! Neyse ki Beliz azı dişlerini çıkarsa da geceleri deliksiz uyudu, uyuduk. Temiz hava, bol güneş ve rüzgar sayesinde :)

Deniz, kum, hava, güneş herşey mükemmeldi; ama rüzgar peşimizi bırakmadı adanın ne yanına gidersek gidelim. Herhalde dedik, bu ada rüzgarıyla meşhur. Yazın 40 derecede püfür püfür estiğinde kimse şikayet etmiyordur.

Mallorca coves
Cuevas Drach'ta, dünyanın en büyük yeraltı göllerinden biri
Genelde bir günü otelde geçirip, diğer günü adayı gezmek üzerine planladık. Rüzgar nereden eserse o yana gittik. Mevsimden ötürü, tüm günü plajda geçiremedik; ama en az yarısını geçirdik. Dünya'nın en büyük yeraltı mağarasının yazısı burada.

Soller, dağ köyünün sokakları
2 çocukla çok kolay bir tatil oldu. Biraz onların gönlü oldu, biraz bizim. Beliz bazı uykularını arabada uyudu, Alaz arabada uyuyakaldı. Hatta seyahatin güzel anlarından biri; bir yol üzeri restoranında durup onlar arabada uyurken bahçede birer kahve içip karı-koca sohbet edebildik. Araba gözümüzün önündeydi canım...

Yol üzeri restoranları
Alaz yanında büyüteç taşıdı veya ne bulduysa odaya getirip inceledi. Beliz kapıyı açık buldu mu odadan dışarı kaçtı. Çocuk dostu bir oteldi, zaten her misafir çocukluydu neredeyse... Balkonu genişti. Odada hazırlanırken biz, onlar da balkonda oynayabildiler. İlk kez zincir bir otelde kaldım, lüks olmasa da rahattı ve aileler için çok uygundu. Zaten tanıştıklarımızın ikinci, üçüncü kez aynı otele gelişleriydi.

Alaz'ın oteldeki, tatildeki favori mekanı
Yemekler açık büfeydi; ama biz yarım pansiyon seçtik. Kahvaltı da akşam yemekleri de çok iyi ve çeşitli idi. Çocuklar pek yeme-içme meraklısı olmuyor tatillerimizde. Biraz ite-kaka yediler. Bense 2 kilo alıp dönmüşüm :(

Mallorca
Porto Cristo sahilinde mola
Her akşam 8'de mini diskoya gidiyorduk. İkisi de kendi yaşıtlarını bulup takılıyorlardı. Beliz'in çeşit çeşit dans figürleri öğrenmesine şahit olduk ve tabii Alaz'ın İspanyolca şarkıları şakır şakır söylemesine! Mini disko ardından yetişkin ve çocuklar için animasyon gösterileri oluyordu. Bu tarz otellere gitmiş olsam da hayatımda hiç izlememiştim açıkçası bunlardan birini. Genelde sonuna dek kalamıyorduk Beliz'in uykusu geldiğinden odaya gidiyorduk, bir tek Frozen'ı sonuna dek izleyebildik.

Bizimkilerin mini disko bağımlılığı
Dördümüzün aynı odada, Alaz'ı oturma alanındaki ek yatağa koymayıp ortamıza aldık, Beliz de bebek yatağında uyuduğu ve herkesin sorunsuz uyuduğu ilk tatilimizdi. Sabah 8'den önce uyanmadılar, ki Alaz için bir mucize! Beliz ve Alaz'ın yatak muhabbetleri, oyunları her gece izlemeye değerdi. Eve dönünce de ikisini aynı odada yatırmaya devam ediyoruz. Şimdilik genelde herşey yolunda!

Mallorca
Deia, Unesco koruması altındaki köylerden biri
Tam istediğim kıvamda olmasa da çocuklar da ben de deniz sezonunu açtık. Akdeniz'in ılık suları yerine serin sularıyla...

Aradaki resimlere ilişkin bahsettiğim köylerin ve limanların yazıları sırayla gelecek...

Mayorka'da yapılacaklar listesi burada: http://www.gezginanne.com/2016/04/cocukla-palma-de-mallorca-mayorka-adas.html

Birkaç fotoğraf daha...

Port de Soller 
Port de Soller
Denizx2 ve kum
Otel önündeki halka açık oyun parkı
Büyüteç ve Alaz
Otelin aile odası - sağdaki kapı ardı yatak odası
Çocuk havuzu
Bizim gezi planımız...

Not: Tüm fotoğraflar bana aittir. Lütfen izinsiz paylaşmayın...

4 yorum :

 1. Nasıl yapsak da sana takılsak Denisim:))
  Neyse bu olamayacağına göre ancak yazıların ile size eşlik ediyoruz..HArika bir tatil olmuş..Sayende Mayorkayı gezdik:)HAtta hayran kaldım diyebilirim..
  Yeni maceralarının içinde yer almak ve beraber anılarımızı arttırmak dileğiyle kocaman öpüyorum..

  YanıtlaSil
 2. Bır kac gun sonra Mallorca ya gıdıyoruz, 4 günlüğüne. Tabii ki önce burayı okudum. Zaten yeterli de oluyor. Teşekkürler, sevgıler.

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkürler. Düşünceleriniz benim için çok değerli...

Yanıtımı görmek için birkaç gün sonra yine gelin...

Nerelere Gittik?

 • Almanya
 • Amerika
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Dubai
 • Fas
 • Fransa
 • Galler
 • Hollanda
 • Ingiltere
 • Ispanya
 • Isviçre
 • Italya
 • Japonya
 • Kuba
 • Maldivler
 • Malta
 • Portekiz
 • Türkiye
 • Yunanistan
 • Neler Yazdım?

  #12Ayda12Gezi 2 Çocukla Seyahat 2017 Seyahatleri 2018 Seyahatleri 2019 Seyahatleri Afrika Afyon Agadir Aile Aklıma Takılan Alaz ile Geziler Alışveriş Almanya Alternatif Anne Amerika Amsterdam Ankara Anket Antalya Araba Avrupa Avustralya Avusturya Balıkesir Bana Özel Bangkok Basel Basın Bebek Belçika Beliz ile Geziler Bern Bir Deneyim Bodrum Chiang Mai Cuma Yol Şarkıları Çek Cumhuriyeti Çeşme Çocuk Dağ Datça Davos Dubai Dublin Duyuru Dünya Eskişehir Fas Festival Floransa Fransa Frau İsviçre Notları Freiburg Galler Gezeceklere Öneriler Gezgin Aileler Gezgin Anne Tarifleri Gezgin Anne'ye Sor Gezginanne Haber GezginAnneKitap Geziko Güney Afrika Güney Amerika Haftasonu Hamile Harita Havaalanı Hediye Hollanda Interlaken İngiltere İrlanda İskoçya İspanya İstanbul İsviçre İtalya İzmir Japonya Kamp Kanada Karayolu Kayak Kıbrıs Kış Tatili Kitap Konuk yazar Krabi Küba Kütahya Kyoto Lapland Las Vegas Letonya Liste Lizbon Londra Maldivler Mallorca Malta Marakeş Marmaris Mauritius Moskova Münih Müzeler NewYork Noel Norveç Okul Ortak Yayın Osaka Otel Onerileri Oteller Otobüs Outdoor Ören Paris Parklar Parti Pasaport Phi Phi Plajlar Portekiz Prag Reklam Roma Röportaj Rusya Safari Sağlık Setur Seyahat Onerileri Sırtçantalılar Sinema Sizin Gezileriniz Sosyal Medya Sosyal Sorumluluk Spor SSS Tatil Tayland Tiyatro Tokyo Toronto Tren Türkiye Uçak Unutulmayan Oteller Uzay Venedik Yabancı Dil Yazarkafe Yeme-Icme Yemek Yolculuk Yolculukta Gerekli Yorum Yunanistan Zürih