Ne planlarınız var bu hafta sonu için?

Tatilde olanlar çoktur. Deniz, plaj, yeme-içme üçgeninde misiniz yoksa hala?

Okullar açılmadan önceki son hafta sonumuz bizim. Alaz Kindergarden’a başlıyor! Sınıfının en küçüğü olacak, en az Almanca bileni; ama çok hevesli. Şimdiden çok heyecanlıyım onun adına… Tabii bu heyecanımı ona yansıtmıyorum pek, abi okuluna gidecek oğlum ya bu zaten yeterince büyük bir olay, değil mi?

Cumartesi, iş yerinin pikniği var çocuklara. Daha önce 2 kez gittiğimiz, Wildnispark‘ta. Hava durumu piknik için pek güzel görünmüyor. Gerçi Zürih’te havalar bir değişik bu ara. Sabahtan akşam üzerine dek sıcak ve güneşli, akşamları fırtına ve şakır şakır yağmur. Sabah gene 30 derece ile güne başlamak gibi değişik bir Ağustos yaşıyoruz. O nedenle yarınki piknik gerçekleşebilir de gerçekleşmeyebilir de…

Zürih’te 6-23 Ağustos arasında TheaterSpektakel diye bir alan düzenleniyor, sahneler kuruluyor ve tiyatro, dans, müzik kısacası buradan ve diğer ülkelerden gösteriler oluyor. Çocuklarla akşam saatlerinde bir tiyatroya gitmemiz zor; ama Cumartesi ve Pazar günleri çocuklara uygun gösteriler de düzenleniyor. Oraya gitmek istiyorum bu hafta sonu mümkünse, yağmur bizi alıkoymaz ise.

Ayrıca yılbaşı tatilini de planlamak artık rafa kaldırmak da yapılacak işlerin başında geliyor.

Mutfakta pek yeteneğim yok; ama bir de en kolayından bir kek yapalım Alaz ile birlikte, hatta şekersiz bir tarif bulalım da Beliz de yiyebilsin.

Herkese iyi bir hafta sonu dilerim…
Dx

Fotoğraf: İskele, Burhaniye’den, bana ait…

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.