Haritaları çok severim diye yazılarım vardı. Bazen gördüklerim beni üzse de böyle istatiksel bilgi içerenlere bayılırım…
Yukarıdaki, tecavüzden ötürü verilen cezalarla birlikte kadınlara saldırının yaygınlığını gösteren bir istatistik. Yeşil renkli ülkelerde tecavüz nadir görülürken, kırmızıya doğru yaygınlığı artıyor. 
Ülkemizin 2011’deki durumu ‘TECAVÜZ YAYGIN’ olarak gösterilmiş. Son 3 yılda ise daha da kana ve kırmızıya bulandığını düşünüyorum.

Yine renklerden tahmin edeceğiniz üzere yeşil en güvenli ülkeleri göstermekte. 2014 yılı için kadınların emniyeti açısından bakınca birilerinin bahsettiği Batı ahlakı, bizdekinden çok daha iyi durumda. Türkiye’deki kadınların güvenliği ise oldukça düşük derecede.

N’apalım? Bir Fatiha okuyalım, belki dua okuyunca güvenliğimiz artar!

NOT: 
Dünya geneline bakınca KADIN olmak her dilde, her dinde zor… Ne acı bir tablo…

Kaynak: http://womanstats.org/newmapspage.html

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.