2010 yılında gittiğimiz Snowdonia resimlerine tekrar bakınca, Kalk gidelim çocuk, kamp yapalım, çadırda uyuyalım dedim. Çadırı oyuncak bilen, kamp görmemiş oğlum Evet, anne! dedi kafasını aşağı yukarı sallayarak…

İngiltere doğası gereği kamp yapmaya uygun ülkelerden biri. Okul yaz tatili sezonunda yani Temmuz-Ağustos aylarında güzel bir kamp yerinde küçük bir çadır veya karavan için bile yer bulmak imkansız. Birkaç hafta önce denediğim için yazıyorum. Elbette doğayla içiçe birkaç gün geçirmek, yıldızların altında oturmak, Ağustos böceklerinin sesiyle uyumak, kuş cıvıltılarıyla uyanmak çocuklu aileler için popüler tatil modellerinin başında geliyor.

Maceraperest bir aile olarak ıssız, yabani bir ortamda kamp yapmak ister misiniz bilmem ama bebek söz konusu olunca birkaç sene kurulu düzeni olan, mama sandalyesi, bez değiştirme ünitesi, lazımlık bile sağlayan Eurocamp gibi yerleri tercih etmekte fayda var. En azından daha az eşya taşımak açısından.

Aşağıda saydığım önemli eşyaları da bagaja yerleştirmeyi unutmamak gerek!

Park yatak

Katlanabilir, hafif, hem uyumak hem oynamak için kullanılacak en önemli eşya. Özellikle henüz yürümeye başlamamış ufaklıklar için. Battaniye de lütfen…

Sling

Bebek arabası da gezerken uyutmak için önemli; ama patika yollarda en hafif ve kolay ulaşım aracı sling olacaktır.

İlk yardım çantası ve sinek ilacı

Böcek ve sinekler tatili zehir etmesin. Sinek uzaklaştıran bazı doğal kremler 6 aydan küçük bebeklerde bile kullanılabiliyor. Isırıklar, kesikler ve morluklar için birkaç krem ve yara bandı, ateş düşürücü şurup, ağrı kesiciler her ihtimale karşı ilk yardım çantasında bulunmalı.

Güneş kremi ve şapka

Çocuklara en azından SPF 40 bir güneş krem sürmeli. Hatta güneş olmasa dahi kullanmak gerekli. Şapka da gözlerini ve başını güneşten, sıcaktan korur.

Kafa feneri

Kafaya takılan bir fener, iki eli de kullanabilmeyi sağlar; karanlıkta kucakta bebekle yürürken, gece çadırda bez değiştirirken gerekli mi gerekli. Led olanların daha uzun süre dayandığı söyleniyor.


Kamp tatili yapan ve yapacak olan ailelerin varsa başka önerilerini beklerim…
Resim: http://www.flickr.com/photos/billward/
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.