Gezi Parkı’nda iki haftadır süren ve tüm Türkiye’ye, hatta yurdışına yayılan direnişle ilgili internette resim ararken bir web sitesine denk geldim. Onedio.com diye. Umarım resimlerdeki 7den 70e kadınları en az benim kadar beğeneceksiniz.

Direnişin başından beri kadınlar en önemli noktalardaydı. Gerek toma önünde, gerek polislere börek, su ikram ederken, gerek suratlarına biber gazı püskürtülürken, gerek polis tarafından saçından sürüklenirken, gerek çocuklarının etrafında anne korumacılığıyla elele zincir oluştururken. Hatta 15 Haziran’da ansızın yaşlıların, kadınların, hamilelerin ve çocukların da olduğu Taksim Gezi Parkı’na şiddetli polis müdahalesinden sonra, Ankara’daki tomanın önüne kendini siper eden ilk milletvekili de bir bayandı, Emine Ülker Tarhan.

Kadınların gücü yadsınamaz. İçgüdüleri de… Kadınların bulunduğu ve desteklediği bir direniş mutlaka başarılı olacaktır.

Diğer resimleri de görmek için, Onedio internet sitesinin Kadın ve Mücadele bölümünü ziyaret edin.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.