Vali son çare olarak annelere seslenip Gelin çapulcu çocuklarınızı alın, eve götürün dedi. Anneler de söyleneni yaptı elbette çocuklarını biber gazından, tomadan, coptan, plastik mermiden, polis şiddetinden korumak için.

Taksim Gezi Parkı’na geldiklerinde öyle güzel bir manzarayla karşılaştılar ki… Odasını toplamayan oğlunun çöpleri topladığını, evde tabağını mutfağa taşımayan kızının yemek pişirdiğini, ortalığı süpürdüğünü, sidik kokuyor denen tuvaletleri temizlediğini, bulaşık yıkadığını gördü. Çocuğunu alıp eve götürmekten vazgeçti. Aksine çapulcu çocuklarını savunmaya geçti.

Üstelik elele verdi diğer annelerle, zincir oluşturdu parkın çevresinde çocuklarını polis şiddetinden korumak için. Direnişte hayatlarını kaybeden gençleri sahiplenip evlatlarımız diye slogan dahi attı. Tüm Türkiye, Facebook ve Twitter kullanarak onlardan bahsetti, onları alkışladı. Ben bu satırları yazarken, Taksim meydanında, Atatürk Anıtı çevresindeki polislerin arasında piyano resitali dinliyordu direnişçiler ve anneleri.

Umuyorum bu gece annelerimiz oradayken bir şiddet ortamı oluşmaz. Hükümete koşulsuz boyun eğen polislerin, annelere eli – kolu kalkmaz. Anneler aracı olur ve Gezi Parkı, park olarak kalır annelerin çocuklarını alıp götüreceği…

Resimler Twitter’dan… #direnanne

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.