Güvenli Tatil Yerleri‘nden birini seçsek de bazen içimiz rahat etmez. Daha başka neler yapabilirim de çocuklarımı en iyi şekilde koruyabilirim diye soranlara;

  • Kimlik bantları; kendi başına yürümeye başlayan ufaklıklar kaybolmaya da başlar. Özellikle kalabalık turistik yerlerde bir an elimizi bırakıp merak ettikleri birşeye doğru yol alırlar. İşte o anlar için kurtarıcı bir bant. Üzerine isim, soyisim, telefon numarası, kalınan yerin adresi hatta varsa sağlık problemleri yazılmalı mutlaka.
  • Bebek dinleme cihazı; küçük bir otel odasında bebek/çocuk uyusun diye başında durmak üstelik sıcak bir günde tatilden çok hapis gibi gelir. Otellerin sağladığı bebek dinleme olayı yeterince güvenli gelmiyorsa kulağa, bir dinleme cihazı çok güzel iş görür. Tabii dışarı çıkarken kapı, pencere ve odayı kilitleyip ‘Lütfen Rahatsız Etmeyiniz’ yazısını asmanız gerek.
  • İlk yardım kiti; bavulda mutlaka ufak bir ilk yardım çantasına yer olsun. Özellikle koşturma çağındakiler varsa ailede.
  • Konuşup anlatmak; 3 yaş ve üzerindekilere yabancıların yanına gitmemeleri, tanımadıkları kişilerin verdikleri şeyleri almamaları, anneye ve/veya babaya sormadan uzaklaşmamaları defalarca anlatılmalı. Özellikle havaalanı, alışveriş merkezleri gibi kalabalık ve ilginin dağıldığı yerlerde. Gerekirse çocuk tasması tarzı şeyler kullanılmalı.
  • Seyahat sigortası; tatile çıkmadan önce gidilecek tatile uygun seyahat sigortası yaptırılmalı.
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.