Dünyanın neresinde olursanız olun bilgisayar başında bir tıklama ile tekne kiralayabileceğinizi biliyor musunuz?

Sea & B vizyonu çok geniş bir şirket. Şöyle ki başta Türkiye olmak üzere Avrupa , Asya ve Amerika’nın işlem kapasitesi en fazla online tekne kiralama platformu
olmak için çalışıyorlar. Açıkçası deniz olan her yere bizi ulaştırmayı ve tatilin sadece karasal olmadığını anlatıyorlar.

Yıllardır aile ziyaretlerinde Ege Denizi’nde kuzeyden güneye yolculuk yapmaya çalışan biri olarak, bu vizyona bayıldım. Nasıl işliyor diye araştırdım.

Sea&B hakkında biraz bilgi topladım: 2020 yılında kurulan şirket pandemi nedeniyle faaliyetlerine 2022 yılında başlamış olup 2023 sezonuna hazırlanmakta. Acentelik dışında tıpkı AirBNB gibi otomasyon bir sistem olarak düşünülmüş. Yani ev sahipleri gibi tekne sahipleri de bağımsız olarak teknelerini sisteme kaydedilecekler. Seyahat edenler de istedikleri tekneyi seçip online olarak ödeme yapabilecekler.

Hem tekne sahiplerini hem de seyahat edenlerin haklarını koruyan ve tüm hukuki süreci bu tatil organizasyonuna entegre eden nihayetinde herkesin kazanabileceği, kendi komisyonunu en aşağı çekip sürümden kazanacağı bir sistem kurmuşlar. Çok yenilikçi geldi bana. Siz ne dersiniz?

Sea&B

Geçtiğimiz yıllarda ben de modaya kapılıp birkaç gün için tekne kiralamak için heveslenmiştim. Malum herkes yaz aylarını tercih ediyor hem hava şartlarından hem de okul tatillerinden dolayı. Hatırlıyorum da yılbaşında arkadaşlarla toplandığımızda, başkalarından duyduğumuz bir kaptanı aradık. Ağustos için ayarlamak istiyoruz, dedik. Önce yerim yok dedi. Bir arkadaşını önerip bir hafta içinde rezervasyon yapın dedi. Kısacası tekne sahipleriyle iletişime geçmek ayrı dert. Daha hayaller aşamasında caydırıcı oluyor.

Öte yandan biz yabancılar gibi planlı programlı millet değiliz ki… Son dakika herkesin acil bir işi çıkabiliyor. İptal durumunda tekne sahibine ulaşmak da zor. Sea&B’nin sunduğu platformda ücret karşılığında da  olsa eminim iptaller ve tarih değişikliği seçenekleri de olacaktır.

Neyse, biz o arkadaşın teknesine gidemedik. Fakat başka bir arkadaşım gitti. Ne yazık ki çok pişman döndü. Ne temizliği, ne yemeği, ne de ortamı memnun etmemiş. Düşünün ki beğenmediğiniz bir ortamda hem tek yaz tatilinizi hem de dünyanın parasını harcıyorsunuz. Sea&B gibi bir platformda teknelerin ve tekne sahiplerinin iyi-kötü yorumları olacağı için herkes ‘fazla’ beklenti içine girmez, ailesiyle ve arkadaşlarıyla özenerek çıktığı tatil de burnundan gelmez. Üstelik AirBNB’de olduğu gibi yorumlara dayalı puanlama sistemiyle, kaptanlar ve tekne sahipleri de müşteri çekmek için kendilerini geliştireceklerdir. İyi olan kazansın ve herkes biricik tatilinden mutlu mesut bir şekilde evine dönsün.

Sea&B dünyasında 50’den fazla ülkede binlerce tekneye bir tıkla ulaşabilir, teknenin müsaitlik durumunu beklemeden rezervasyon yapıp online olarak ödeme gerçekleştirebiliriz. Bu şekilde Sea&B yat kiralama için en düşük fiyat garantisi ve %100 güvenilirlik sunuyor.

Hem ödediğiniz paranın doğru yere gitmesi hem de seçtiğiniz teknenin sağlam ve dayanıklı olması açısından güven önemli. Galapagos’ta 5 gün 5 gece tekne ile açık denizdeydik ve en ufak bir yanlışın nelere yol açacağını ilk gece ‘Health & Safety’ tadında bize anlattılar. Aklımıza gelmeyecek şeyleri duyduk ve ne yalan söyleyeyim ilk gece gözümüzü kırpmadık ya anlattıkları olursa diye. Çünkü olabilir. Ufacık bir hata çok büyük bir kazaya sebep olabilir.

AirBNB’lerin müdavimi olduğumdan, Ege kıyılarında tekneyle gezme hayallerim de bulunduğundan Sea&B hemen ilgimi çekti. Yorumlar okuyarak, fiyatları karşılaştırarak, tekne sahiplerine, bilgilerine, güzergahına ve fotoğraflarına bakarak evden aylar sonrası için planlar yapabileceğimi bilmek çok heyecanlandırdı beni. Çocuklar da tekneden düşmeyecek, düşse bile yüzebilecek kıvama geldiklerinden hayallerimi bu yaz gerçekleştirebileceğim sanırım.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.