Her yolculuk, kim tarafından, hangi amaçla ve ne kadar süre için yapıldığına göre farklı ihtiyaç listeleri doğurur. Ancak ister tatile ister iş seyahatine çıkıyor olun; oldukça kısa bir geziden uzun bir seyahate kadar nereye ve hangi süreyle giderseniz gidin mutlaka yanınızda bulundurmanızda fayda olan eşyalar vardır. Bu yüzden seyahatinizi planlarken daima ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları belirledikten sonra yolculuk özelinde gerekli diğer eşyalarınızı valizinize koymanız büyük kolaylık sağlayacaktır.

Eğer siz de yakın zamanda bir yolculuğa hazırlanıyorsanız daha konforlu ve rahat bir seyahat için mutlaka yanınızda olması gereken 6 eşyaya bu yazımızda hızlıca göz atabilirsiniz.

 1. Öncelikle yolculuk boyunca kolaylıkla erişmeniz gereken eşyaları bulunduracağınız bir seyahat çantası hazırlamayı es geçmeyin. Bu çantanın özellikle küçük ve mümkünse boyun/çapraz askılı olmasını tavsiye ederiz zira yolculuk telaşı sırasında büyük bir çantayı karıştırarak vakit kaybetmek veya bir yerde çantayı unutmak pek de neşeli bir başlangıç olmayabilir. Bu çantada kimlik bilgileri, cüzdan, telefon, şarj cihazı, bilet/pasaport, ilaç ve küçük bir şişe su veya atıştırmalık gibi eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Herhangi bir aksilikle karşılaşmamak ve temkinli olmak adına kalacağınız yerin adres bilgilerine ve şehir haritasına da küçük seyahat çantanızda yer verebilirsiniz.
  Seyahatte gerekli

  Her ne kadar dijitalleşme ile beraber uçak bileti veya otobüs bileti bilgilerimiz anında telefonumuzda olsa da biletlerinizi mutlaka seyahat çantanıza koymanızı veya telefonunuzda yer alan bilet bilgilerini kolay ulaşılabilir şekilde hazırda tutmanızı öneririz. “Roadtrip” yapacaklar için ise seyahat edecekleri araçların bakımlarını yaptırmış olarak gerekli evraklarını yanlarında bulundurmaları son derece önemli.

 2. Elbette herkes kıyafetlerini, ayakkabılarını, kişisel bakım ihtiyaçlarını valizine koyacaktır, ancak bunu yaparken varacağınız lokasyonun varış günündeki hava durumuna uygun yol kıyafetleri seçmeyi unutmayın deriz. Hele ki araç kullanacakların ya da havaalanlarında, terminallerde veya şehir içerisinde çokça yürümesi gerekenlerin rahat bir ayakkabı seçmeleri hayat kurtarıcı olabilir. Ayrıca yaz tatiline çıkacak olanların güneş gözlüğü ve şapka gibi aksesuarlarını birkaç gün önceden hazırlamış olmaları, deniz kenarında dinlenirken güneşten rahatsız olmalarının önüne geçecektir.

  Rahat bir ayakkabı
 3. Yolculuğa çıkanların, diş ve ağız temizliği, parfüm, pamuk, şampuan ve duş ürünleri, tarak, tıraş ürünleri, krem, makyaj malzemeleri, optik ve lens ürünleri ile ilaç, yara bandı gibi ürünleri içeren acil yardım kitinden oluşan bir kişisel bakım çantası hazırlamaları hem ekonomik anlamda hem acil durumlar halinde büyük kolaylık sağlayacaktır. Uymanız gereken seyahat kuralları varsa, kurallara uygun olarak bu ürünleri ufak kaplar/kutular içerisinde valizinize koyabilir veya bir kısmını acil durumlar için yanınızda taşıyabilirsiniz.

  Kişisel bakım
 4.  Tüm bunları yanınıza aldıysanız artık günümüzün vazgeçilmezi haline gelen maske ve dezenfektan gibi Covid-19’dan veya başka bulaşıcı hastalıklardan korunmanıza yardımcı olacak sağlık ürünlerini de valizinize veya seyahat çantanıza koyabilirsiniz.

  Maske ve dezenfektan
 5. Son olarak, yolculuk sırasında uyumayı tercih edenler uyku bandı ve seyahat yastığı almayı; keyifli vakit geçirmek isteyenler ise kitaplarını, kulaklıklarını, tabletlerini, dizüstü bilgisayar veya e-kitap okuyucularını şarj cihazlarıyla beraber çantalarına koymayı unutmasınlar!
  Artık yolculuğa hazırsınız! Keyifli seyahatler…

Not: Bu yazı sponsor link içerir. 

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.