Kim ister ki daha uyguna bulabilecekken daha pahalıya uçak bileti satın almayı! Devir ekonomi devri. Herkesin hayatı, işi, gayesi farklı iken tek bir ortak noktada buluşabiliyorlar: Tatilde! Tatil kelimesi okunduğu zaman bile pozitif enerji dolmaya yardımcı olurken birde yaşamak mı, harika olsa gerek. Özellikle havaların ısınmasıyla herkesin tatil planlarını yapmaya başladığını tahmin etmek zor olmasa gerek. Durum bu iken tüm tatil turları ve uçak firmaları çeşitli kampanyalar düzenlemekte ve tatile çıkmak isteyen insanlar için farklı avantajlar sunmaktadır. İndirimli uçak bileti arayışları genellikle havalar ısındığı zaman başlıyor. Aslında birçok uçak firması neredeyse yılın her ayı farklı kategorilerde kullanıcılarına indirim uyguluyor.

Tatil planlaması denize girmek ve sıcak havalarda gezmek isteyenler için yaz mevsimiyken yaz kış fark etmeden dinlenmek ve keyifli vakit geçirmek isteyenlerin ise dört mevsim olabiliyor. Aslında tatil hem eğlenmek hem de dinlenmek için ayrılan zaman olduğu için herkes kendisine uygun olanı doğrultusunda planlama içerisine giriyor. Özellikle İstanbul gibi kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız daha doğal ortamlara gitmeye ihtiyacınız olabilir. Bu çok normaldir. Bunun için hemen arama motoruna İstanbul İzmir uçak bileti yazarak indirimli olan biletlerden faydalanabilirsiniz. İzmir yılın dört mevsimi harika bir şehrimizdir. Yazın ise denizi ve muhteşem koyları ile yerli yabancı bir sürü turist ağırlayan İzmir muhteşem doğası ve denizi ile görenleri hayran bırakıyor. İzmir’e bir giden bir daha dönmek istemiyor âdeta.

Herkes kendi bütçesine göre tatil planı yapar. Kimileri 10 günlük yurt dışı tatili planlarken kimileri yurt için ya da sadece hafta sonu için tatil planı yapar. Tatil gününüz kaç gün olursa olsun ya da nereye gitmek isterseniz isteyin indirimli uçak bileti bulduğunuz zaman kaçırmak istemezsiniz. İzmir gibi yılın dört mevsimi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu şehir için ise neredeyse her gün kalkan uçaklar bulunuyor. Siz de indirimli kampanyalardan yararlanmak ve İzmir gibi muhteşem bir şehir ile tanışmak istiyorsanız uçak bileti satın alarak bu harika şehri keşfe çıkabilirsiniz.

İzmir Seyahat Rehberi

İzmir demişken ege mutfağının lezzetini es geçmemek gerekiyor. Muhteşem zeytinyağlı yemekleri, mezeleri, hoşafları mutlaka tatmanız gereken lezzetler arasında iken sokak lezzetlerini tatmadan dönerseniz ben İzmir’e gittim demeyin sakın! Sokak lezzetleri arasında boyoz, midye ve lokma tatlısını mutlaka denemelisiniz. İzmir muhteşem doğası ve eşsiz denizi yanı sıra tarih bakımından da çok eskilere dayanan bir geçmişi olan şehrimizdir. İzmir’e gittiğinizde büyülenmeden dönen yoktur herhâlde. Bu tarihi yapıları gezip görmek ve hikâyelerini dinlemek sizleri kısa bir süreliğine rüyalar âlemine götürecek.

İzmir’e gittiğiniz zaman eğer birkaç gün vaktiniz varsa mutlaka görmeniz gereken yerler arasında Efes Antik kent, müzeler, çarşılar, konaklar, anıtlar gibi tarihi yerlerdir. İzmir’in denizi, doğası, tarihi yapılarının yanı sıra gece hayatı da gündüzlerinki gibi hareketli ve eğlencelidir. İzmir’de birçok eğlence mekânı bulunmaktadır. Bu mekânlara arkadaşlarınızla gidebileceğiniz gibi aile büyükleriniz ile de gidebileceğiniz tarzda mekânlar bulunur.

Izmir

Gündüz kahvenizi yudumladığınız mekân gece bara dönüşebilir ve bu anlamda İzmir’de neredeyse her mekân farklı olarak günün 24 saati açık oluyor. Tatilinize başlamadan önce gidiş için bilet satın alırken dönüş yolunu da hesaplayarak bilet satın almanız dönüşte karşılaşılabilecek bilet bulamama ya da pahalı bilet gibi risklerden sizi korur. Bu sebeple gidiş dönüş biletinizi aynı anda alarak kafanız rahat bir şekilde ve ekstra masraf çıkmadan tatilinizi geçirmiş olursunuz. Tabi ki İzmir’e gittiğinizde dönmek isterseniz!

Doğası ile büyüleyen bir diğer şehrimiz ise Trabzon. Trabzon yeşilin elli tonunu bulabileceğiniz doğal güzelliklere sahip doğu Karadeniz bölgesindedir. Sonsuz yeşilliklerin içinde oksijene doymak ve karnınızı bir Karadeniz mutfağı ile doyurma istiyorsanız Trabzon doğru adres. Eğlenceli insanları ve sizi evinizde hissettirecek sıcaklıkları sayesinde harika bir tatil geçirebilecek ve yeni deneyimlere imza atacaksınız. Trabzon’da en çok merak edilenlerden biriside yaylalar turudur. Siz de İstanbul Trabzon uçak bileti satın alarak bu cennete gelebilirsiniz. Coğrafi konumu, göl manzaraları, bitki örtüsü ile sizi büyüleyecek olan Trabzon’a gezmeye gitmek için ilkbahar ve yaz mevsimlerini tercih etmeniz daha iyi olabilir.

Trabzon

Trabzon görülecek yerler bakımından oldukça zengin yerlere sahiptir. Kültürel açıdan ve doğanın tüm güzellikleri ile doyacağınız bir gezi olacaktır. Trabzon’da kültür durağı olarak akıllara ilk gelen yer Ayasofya’dır. Komnenos Krallığı zamanında İstanbul’da bulunan Ayasofya’ya ithafen yapılmış olan bu mimari yapıyı ve fresklerini keşfedebilir ayrıca her bir bölgenin en büyük gümüş atölyesini ziyaret edebilirsiniz. Bu atölyelerde dünyaca ün almış olan Trabzon hasır bileziğinin yapım aşamasını görebilirsiniz. Kafkasya’da doğup Trabzon’a yerleşen ve Kazaz Türkleri tarafından Trabzon’a kazandırılan en değerli sanat olarak sunulan Kazaziye sanatının inceliklerini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Trabzon’a gelmişken görmeniz gereken yerler arasında Yavuz Sultan Selim’in annesi adına yaptırılan Gülbahar Hatun Camiyi ziyaret edebilirsiniz. Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı, Meryem Ana Kilisesi, Misafirhaneler, Nöbetçi Odaları, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini görerek büyülenmeye hazır olabilirsiniz. Kış mevsimlerinde oldukça yağışlı olan Trabzon sizi gezmek anlamında engelleyebilir. Bu sebeple ilkbahar, yaz ya da sonbahar mevsimlerinde gitmeniz bu tatilinizi ve gezinizi doya doya geçirmenizi kolaylaştıracaktır. Yılın herhangi bir ayında erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak bu gibi güzel şehirlere ziyarete gidebilir arkadaşlarınız ve aileniz ile birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Not: Bu yazıda sponsor link bulunur, içerik bana ait değildir. 

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.