İstanbul geçmişten günümüze oldukça önemli devletlere başkentlik yapmıştır. Günümüzde ülkemizin başkenti olmasa da pek çok konuda en önde gelen şehir durumundadır. Şehir, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ile her yıl yoğun bir nüfus ağırlamaktadır.

Hemen herkesin merak ettiği birçok yapıya ev sahipliği yapan İstanbul, özellikle tarihi anlama coğrafyamız için oldukça mühim bir şehir konumundadır. Osmanlı döneminde yapılan eserlerin çoğunluğu günümüze kadar ayakta kaldığından dolayı özellikle bu eserler merak konusu olmaktadır. Beşeri ve doğal yapıların bir arada olduğu bu tarihi şehir pek çok devlet tarafından zamanında kuşatılmıştır. Gerçekleşen bu kuşatmalar şehirde derin izler bırakmıştır. İstanbul pek çok özelliğinden dolayı hemen herkesin en az bir defa da olsa ziyaret etmesi gereken bir şehirdir. Bugüne hangi sebepten olursa olsun bu ziyareti gerçekleştirmediyseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir. Zamanı daha fazla geçirmenin anlamı yok. Bir an önce İstanbul uçak bileti alarak nerede olursanız olun bu tarihi ve eşsiz şehri ziyaret edebilirsiniz.

Bulunduğunuz şartlarda ekonomik ve sosyal şartlarınız ne olursa olsun, gerçekleştireceğiniz ziyaret birçok konuda sizin iççin unutulmaz tecrübeler yaşamanızı sağlayacaktır. Devletlerarası yapılan seyahat anlaşmaları doğrultusunda ülkemizde özellikle son yıllarda havacılık alanında önemli gelişmeler yaşanmıştır. Bu gelişmeler doğrultusunda havaalanlarımızın yoğun bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Özellikle İstanbul havaalanı her sene milyonlarca yolcu ağırladığı için bu anlamda önemli bir yere sahiptir. İstanbul uçak bileti alarak İstanbul´a seyahat eden pek çok yolcu buradan aktarma yaparak dünyanın birçok noktasına uçuş gerçekleştirmektedir. İstanbul´u ziyaret etmek istiyorsanız önce bir gezi planı hazırlamanız sizin için oldukça önemli bir durumdur. Her kesime hitap eden bir özelliği olmasından dolayı, şehri ziyaret eden herkes vakit geçirecek pek çok noktayı ziyaret edebilir. İstanbul´u ziyaret edecekseniz kesinlikle görmeniz gereken yerlere gelin birlikte bakalım.

 • Ayasofya Camii
 • Sultan Ahmet Camii
 • Topkapı Sarayı Müzesi
 • Taksim Meydanı
 • Galata Kulesi
 • İstiklal Caddesi
 • Eyüp Sultan Camii
 • İstanbul Boğazı
 • Mısır Çarşısı
 • Çamlıca Tepesi
 • İstiklal Caddesi
 • Bağdat Caddesi

Buralar şehir için oldukça önemli ve popüler mekânlardır. Bu listeyi fazlasıyla uzatmak mümkün, fakat seyahat öncesi İstanbul hakkında yapacağınız bir gezi planı sizin şehri tanımanıza ve mekânlar hakkında bilginiz olmasına yardımcı olacaktır. Geçmişten günümüze insanların merak ettiği birçok yapıya ev sahipliği yapan İstanbul son zamanlarda özellikle ulaşım konusunda yapılan yatırımlarla oldukça iyi bir seviyeye gelmiştir. Dünya´nın pek çok bölgesinden İstanbul´a alacağınız uçak bileti ile bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Ziyaretiniz ne kadar uzun olursa şehirde geçireceğiniz vakit de aynı oranda artacaktır. Vakit buldukça İstanbul´a yakın yerleri gezebilir, bu bölgelerde vakit geçirebilirsiniz. Yapacağınız otel rezervasyonlarının tarihi ne kadar erken olursa ekonomik anlamda bu duruma paralel olarak rahatlayacaksınızdır. Kendiniz ve birlikte gideceğiniz kişiler için bazı durumlar da indirimlerden faydalanabilirsiniz. Ülkemizde; eğitim, ekonomi, sağlık, sosyokültürel hayat gibi pek çok konuda ileri bir seviyede olan İstanbul, günden güne ilerlemeye ve gelişmeye devam etmektedir. Siz de bu eşsiz ve tarifsiz şehri ziyaret etmediyseniz daha fazla bekleyerek zaman kaybetmeyin, bir an önce uçak biletinizi satın alarak harika anılar biriktirebilirsiniz.

Kendinizi Hazırlayın Bu Yaz Türkiye Turuna Çıkıyoruz

Ülkemizde özellikle yaz aylarında oldukça yoğun bir nüfus olmaktadır. Bu durumun en önemli nedeni tatil anlamında önemli bölgelere sahip olmasıdır. Yaz veya kış fark etmeksizin, son derece güzel vakit geçirebileceğiniz yerlere ev sahipliği yapan Türkiye, yaz sezonun da kıyı bölgesinde yoğun bir nüfus sahip olmaktadır. Doğası ve sunulan hizmetleriyle ziyaretçilerini oldukça memnun bırakmayı başarmıştır.

Ülkemizin neresinde yaşarsanız yaşayın, yapacağınız gezi planı ile birkaç ay içerisinde birçok noktayı gezebilirsiniz. Ziyaret esnasında hem yeni yerler görecek hem de yeni kültürler tanıma fırsatınız olacaktır. Bu durum sizin ülkemizi iyi bir şekilde tanımanız açısından oldukça önemli bir durumdur. Özellikle her yörenin kendine ait mutfağı olması, misafirlerinin damak tadına uygun lezzetler sunması, ziyaretçileri tarafından son derece memnuniyetle karşılanan bir durum olmuştur. İnsanlarının sıcakkanlılığı, hiçbir ülkede görülemeyecek derecede samimi bir durumdur. Anadolu´da bir köy evine gittiğinizde, kalacak yerinizin olmadığını ve karnınızın aç olduğunu söylemeniz tüm ihtiyaçlarınızı giderilmesi için yeterli bir cümledir. Verimli toprakları dolayısıyla önemli bir tarım ülkesi olması, köyde ki halkın geçimlerini tarıma dayandırmıştır. Doğal ve tarihi manzaralarının iç içe bulunduğu Türkiye, hangi şehrinde olursanız olun tarihe dair izler taşıdığı görülmektedir. Ülkemiz de yazın ziyaret edebileceğiniz birkaç önemli şehirlere gelin birlikte bakalım.

 • İzmir
 • Muğla
 • Antalya
 • Çanakkale
 • Balıkesir
 • Mersin
 • Aydın

Bu şehirler, özellikle yaz aylarında yurtdışı başta olmak üzere önemli bir oranda misafire ev sahipliği yapmaktadır. Bu durum bölgedeki ekonomiyi de canlandırmıştır. Ülkemizde son yıllarda yapılan sağlık yatırımları dolayısıyla sağlık turizmin de önemli sayıda artış görülmektedir. Ülkemizin sunmuş olduğu bu geniş imkânlardan faydalanmak için sizde uçak bileti alarak saatler içerisinde Türkiye´yi ziyaret edebilirsiniz. Daha fazla zaman kaybetmeden cennet ülkemizin dört bir yanını gezmek için yola koyulma vakti geldi. Hadi durma bavulları toplamaya koş…

Rotamız İzmir

İzmir; turizm, ekonomi, sağlık, eğitim gibi pek çok alanda gelişmiş, ülkemizin önde gelen şehirlerinden biri konumundadır. Yıl içerisinde çok farklı nedenlerden dolayı İzmir´e çok sayıda seyahat gerçekleşmektedir. Özellikle ülkemizin iç kesimlerinden İzmir´e yoğun bir ilginin olduğu görülmektedir. Daha önce hiç İzmir´e gitmediyseniz işte tam zamanı. Fırsat bulmuşken bu imkânı değerlendirin. İzmir´i ziyaret edip oradaki güzellikleri yerinde görmek için hemen bir seyahat planı hazırlamaya koyulun. Yapacağınız plan için öncelikle, merak ettiğiniz yerleri ekleyin. Daha sonra ise İzmir´de gidilmesi gereken yerlere, tadılması gereken lezzetlere yer verebilirsiniz.

İzmir

İzmir, bulunduğu coğrafyadan dolayı son derece mühim bir konumdadır. Yaz aylarına görülen ziyaretçi akını yoğunlukla ilçelerine gerçekleşmektedir. İzmir´i ziyaret etmeden önce yapmanızda fayda olacak bir diğer şey ise, İzmir´in ilçelerini araştırmak olacak. Birbirinden güzel ilçelere sahip olan İzmir, kendine has kültürü ve tarihi ile son derece önemli bir şehirdir. Tarihe ışık tutan birçok yapıya ev sahipliği yapması, tarihi bölgelerinin yoğun bir şekilde turist çekmesine neden olmaktadır. Kiminle olursanız olun, isterseniz yalnız isterseniz arkadaşınızla İzmir´i ziyaret etme fırsatını kaçırmayın.

Anadolu´nun hangi şehrinde yaşarsanız yaşayın gelişmiş ulaşım sayesinde rahatlıkla İzmir´i ziyaret edebilirsiniz. Ankara´da yaşıyorsanız tatil veya farklı bir nedenden dolayı İzmir´i ziyaret etmek istiyorsanız hiç durmayın. Ankara İzmir uçak bileti alarak bu güzel şehri yerinde görebilirsiniz. Sadece Ankara değil, diğer pek çok şehrimizde bulunan havaalanı sayesinde uçak bileti almanız oldukça kolaylaşmıştır. Ulaşım alanında iyi bir seviyede olmamız, ülkemizin birçok bölgesinde havaalanın bulunması yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri oldukça kolaylaştırmıştır. Günümüz şartlarında hemen hepimiz takip edeceğimiz kampanyalar ile oldukça uygun bir fiyata bilet sahibi olarak seyahatimizi gerçekleştirebiliriz. Özellikle yaz aylarında Dünya genelinde görülen yoğun seyahat trafiği ise bu durumu doğrulamaktadır. Siz de her ne olursa olsun, kendinize zaman ayırmayı ve kafanızı dinlemek için tatil yapmayı ihmal etmeyin. Yapacağınız tatil, sizin daha çevik ve çalışkan bir şekilde işinize dönmenizi sağlayacaktır.

Not: Bu yazı sponsor link içerir. Fotoğraflar ve içerik bana ait değildir.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.