Apple tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve aynı anda piyasaya çıkan iPhone 13 serisi cihazlar, sunduğu yüksek teknik detaylar ve yenilenen tasarımları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Günümüzün en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından birisi olan Apple, yenilenen tasarımları ve üst düzey özelliklere sahip iPhone 13 serisi cihazları ile hedeflediği ilgiyi görmeye başarıyor. Peki, iPhone 13 , iPhone 13 Mini ve iPhone 13 Pro’nun öne çıkan özellikleri nelerdir?

iPhone 13 Mini

iPhone 13 serisinin diğerlerine kıyasla daha mütevazı üyesi olan iPhone 13 Mini, günümüzün popüler hale gelen geniş ekranlarından sıkılan kullanıcılara bir alternatif sunmak için tasarlandı. 5.4 inç genişliğine sahip ekranı bulunan cihaz bu sayede günlük kullanım için çok daha pratik bir deneyim sunuyor. Apple’ın tasarım detaylarını sonuna kadar yansıtan cihazın arka panelinde 2 adet kameradan oluşan bir kamera sistemi bulunuyor. Bu sayede iPhone 13 Mini profesyonel düzeyde fotoğraf çekimlerine imkan sunuyor. 5 farklı renk seçeneği bulunması da kullanıcıların sahip oldukları cihazlar ile tamamen kendi tarzlarını yansıtabilmesine imkan sağlıyor. 

Apple tarafından tasarlanan iPhone 13 Mini modelleri, 3 farklı depolama alanı seçeneği ile sunuluyor. Kullandığınız akıllı telefonun dahili hafızasında ne kadar fotoğraf, video ve mobil oyun barındırmak istediğinize bağlı olarak 128, 256 ve 512 GB iPhone 13 Mini modelleri arasından seçim yapma imkanınız bulunuyor. İşlemci gücü olarak standart iPhone kalitesi sunulan cihazın yaklaşık 2400 mAh’lik pil gücü ise kullanıcıların gün boyunca işlemlerine devam edebilmesine imkan sağlıyor. 

iPhone 13

Apple’nin yeni serisinin standart versiyonu olarak karşımıza çıkan iPhone 13, arka panelde çift arka kamerası ile klasikleşen iPhone tasarımına sahip. 5 farklı renk seçeneği sayesinde siz de iPhone 13 ile karakterinizi tam olarak yansıtma imkanı bulabilirsiniz. Yenilenen tasarım seçeneğinin yanı sıra iPhone 13 kullanıcılarına üst düzey teknik detaylar da sunuyor. 

iPhone 13’ün yenilenen işlemcisi, kullanıcıların saatler süren mobil oyun deneyimlerinde bile üst düzey kalite ve performans ile karşılaşmasını sağlıyor. Bununla birlikte cihazın geniş OLED teknolojisine sahip ekranı dizi ve film izleme deneyimini maksimum seviyelere çıkarıyor. Cihazın ön camında, çizilmelere karşı direnci üst düzeye çıkartmak için seramik takviyeli cam teknolojisi kullanılıyor.

iPhone 13’ün geliştirilen kamera teknolojisi ise kullanıcıların çok daha profesyonel çekimler yapabilmesine imkan sağlıyor. Filmleri aratmayacak kalitede video çekimlerini, sadece cihazın kendi kamera özelliklerini kullanarak hayata geçirmek artık sizin elinizde. Hızlı şarj ve kablosuz şarj teknolojilerini destekleyen 3200 mAh’lik batarya kapasitesi ise iPhone 13’ün gün boyu yanınızda olmasına imkan sağlıyor.

iPhone 13 Pro

Apple’ın iPhone 13 serisinin en güçlü üyesi olan iPhone 13 Pro, serinin geri kalan üyelerine kıyasla gelişmiş özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. ProMotion teknolojisi kullanılarak üretilen Super Retina XDR ekranı ile iPhone 13 Pro kullanıcılarına üst düzey bir kullanım deneyimi sunuyor. Apple’ın dayanıklı yapısını ortaya koyan cihazın dış kaplamasında, uzay teknolojilerinde kullanılan alüminyum alaşımları ile koruma sağlanıyor. Cihaz ekranında dayanıklılığı arttırmak için ise seramik takviyeli cam teknolojisini görüyoruz. 

Günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan dahili depolama hafızasının yetersizliği ise iPhone 13 Pro’nun 1 TB’lık geniş depolama alanı ile ortadan kaldırılıyor. iPhone 13 Pro’da kullanıcıların depolama ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB olmak üzere 4 farklı seçenek sunuluyor. 

iPhone 13 serisinin diğer üyelerinde bulunmayan işlemci gücü ve Chipseti ise iPhone 13 Pro’ya gücünü veriyor. 5 çekirdekli GPU işlemcisi, ProMotion teknolojisinin çok daha akıcı hale gelmesini sağlayarak cihazın ekranında benzersiz bir görüntü kalitesi sağlıyor. Cihazın gelişen CPU ve GPU işlemcilerinin batarya sistemi ile yapılan optimizasyonu ile iPhone 13 Pro, 10 saatin üzerinde aktif kullanım garantisi veriyor.

Not: Bu yazı sponsor link içerir. 

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.