Karantina yazının başında, babalar gününde Zürih’te çocuklarla ne yapsak derken fark ettim; WOW Museum Zürih yeni açılmıştı. Bir nevi illüzyon, renk, ışık oyunlarıyla hem çocuklar hem de yetişkinler -babalar- için eğlenceli bir dünyaydı. İndirim kodunu ve müze giriş bilgilerini yazı sonunda bulabilirsiniz.

WOW Museum girişi

Koronavirüs sebebiyle kişiye özel giriş saatleri belirlenmişti. Hiç sıra beklemeden ve görevlinin açıklamalarıyla birlikte müzeye girdik. İtiraf edeyim ki, hafta sonu olduğundan biraz kalabalık buldum. Hafta içi yoğunluğun az olduğunu duydum. Şimdi biraz fotoğraflarla nasıl bir yerdi anlatmaya çalışayım; ama aslında anlatılmaz yaşanır.

Sadece küçük çocukların değil, ergenlerin de ilgisini çekecek bir müze. Çünkü birçok noktada İnstagramlık köşe bulunuyor. Cep telefonunuz yanınızda, şarjınız da dolu olsun!

Gizli oda…

Bazı yerler sadece tek aile girişi için düzenlenmiş. Mesela bu üstteki oda. Kapısı da aynalı ve ışık şovu muhteşemdi.

 

 

 

 

 

 

Kendimi çoğaltsam her işe yetişirim aslında! – Wow Museum

Bazı yerlerde küçük çocuklar için sorular var, neler yapmaları gerektiği yazılı. Bazıları öyle komik ki mesela gülen aynalar diye bildiğimiz odalar var. Elbette bizim yaştakiler bu komik aynalara bayıldılar en çok.

Müze 3 kattan oluşuyordu yanlış hatırlamıyorsam ve içerisinde küçük bir tuvalet de bulunuyor. Özel işletme olduğundan çok büyük bir müze olmasa da biz beğendik ve en az 1 saat geçirdik içeride. Fotoğraf çekme kapasitenize göre 1-2 saat zaman geçirmek mümkün olan müzede bazen gözlerinize inanamayacaksınız.

 

 

Giriş ücretli. Yetişkinler için 23, 6-16 yaş arasındakiler ve öğrenciler için 19 İsviçre Frankı. Çok ucuz değil; ama İsviçre’de ne ucuz ki? Koronavirüs sebebiyle WOW Museum Zürih’in açılış gün ve saatleri değişiklik gösterebilir. Zaten şu ara takvimden  gün ve saat seçerek bilet satın alabiliyorsunuz. İndirim kodu olarak “WOWthankyou2020” yazarsanız %10 indirimli bilet satın alabilirsiniz.

Müze çıkışında Lego – WOW Museum

WOW Museum Zürih ‘in çıkışında da böyle bir Lego duvarı var ki, bizimkiler içerde geçirdikleri süre kadar burada da zaman geçirdiler. En üst katta ise laboratuvar var. Yani bu ışık oyunlarını ve sihirli olayları nasıl yaptıklarını deneyerek uygulayabiliyorsunuz.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.