Gezmeyi seven aileler, tatil için rotalar belirleyerek her seyahatte yeni keşiflere yelken açıyor. Siz gelecek tatilde henüz nereyi gezeceğinize karar vermediyseniz, çocuklarınızın da tatilden sizin kadar keyif almasını sağlayacak gezi yerleri önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanında bulunan, çocukların ilgisini çekecek yerler sizlerle: 

1- MACHmit Museum für Kinder

Çocukların oyunla keşif heyecanını yaşayacağı müze, Berlin’in Prenzlauer Berg semtinde yer alıyor. 1992 yılından bu yana hizmet veren müze, Elias Kilisesi içinde. Doğa, çevre gibi farklı temalarla hazırlanan sergilerin, çocuklarda ufuk açacak performansların sergilendiği müzede, çocuklar için atölye çalışmaları da yapılıyor. Hem çocuklar hem de anne babaların kendilerini geliştirebileceği etkinliklere sahne olan MACHmit Museum für Kinder, dünyanın dört bir yanından çocukların ziyaretiyle onurlandırılıyor. 

2- İstanbul Çikolata Müzesi 

Yurt dışına gidemeyecek aileler üzümesin, onlara da keyifli bir hafta sonu etkinliği önerimiz var. 

Çocukların  heyecanla ziyaret ettiği müze, 2014 yılından bu yana ziyaretçilerini ağırlıyor. Pelit çikolatalarının ev sahipliği yaptığı Çikolata Müzesi, Esenyurt’ta yer alıyor. Orada ünlü kahramanların çikolatadan yapılan heykellerini görebilir, çikolatanın nasıl yapıldığını an be an izleyebilirsiniz. Mini mutfak, çocukların pastacılığa şimdiden merak salması için de iyi bir fırsat! Siz de çikolata seven çocuğunuza sürpriz yapmak için onu çikolata kokulu bu müzeye götürebilirsiniz. 

3- Eurodisney

Paris’teki Disneyland’i ziyaret ederek çocuklarınıza mükemmel bir armağan verebilirsiniz. Çocukların çizgi filmlerde, laptop veya tablet üzerinde gördüğü karakterleri yanı başında bulacağı, heyecanla oyuncaklara koşuşturacağı eğlence parkı, yetişkinlerin de keyifli bir gün geçirmesini sağlıyor. Büyülü bir dünyanın kapılarını açan park, içindeki tematik otellerde konaklama imkanı da sunuyor. 

4- İllüzyon Müzesi 

İstanbul illüzyon müzesi, yanılsamalarla dolu dünyasında çocukları ağırlıyor. Birbirinden ilginç odalarla hem yetişkinleri hem de çocukları şaşırtan müze, Beyoğlu Narmanlı Han’da yer alıyor. 

5- Le Musée Des Enfants

Eğer çocuğunuza unutulmaz yılbaşı hediyeleri, doğum günü veya karne hediyesi vermek isterseniz onu Belçika’ya götürebilirsiniz. Adeta yeni bir keşif dünyası sunan Brüksel’deki çocuk müzesi, çocuklarla yapılan eğitici atölyelere de sahne oluyor. Masal yazma, yemek yapma, tiyatro atölyelerinin bulunduğu müze için dünyanın her yanından çocuklar Avrupa’ya geliyor. 

6- Santralistanbul Enerji Müzesi 

Enerji oyun alanıyla çocukların gözdesi olan Santralistanbul Enerji Müzesi, çocukların kendi elektriklerini üretebilmelerini sağlıyor. Enerjiye dokunmanın, enerji üretimine şahit olmanın yenilikçi deneyimini yaşayacak çocuklar, ziyaretin ardından fen bilimlerine merak duyuyor. Hem çocukların hem de gençlerin severek ziyaret ettiği müze, Eyüp’te ziyaretçilerini bekliyor. 

7- Kids Museum Of Glass 

Bu kez sizleri Çin’in Şangay kentine görütüyoruz. Bilim atölyeleriyle dolu olan müze, Şangay Organik Kimya Enstitüsü ile işbirliği yapılarak hazırlanıyor. Çocukların her gün gördükleri şeyleri, bir deney aracı olarak kullanabildikleri müze, çevre ve tüketim konusunda bilinç yaratmayı amaçlıyor. Eğer önümüzdeki günlerde bir Uzak Doğu seyahati planlıyorsanız, rotanıza bu müzeyi de eklemelisiniz. 

8- Efteling

Hollanda’nın en eski ve en güzel lunaparklarından biri olan Efteling, Amsterdam’a bir buçuk saat mesafede yer alıyor. Tematik park, oyuncakları, masalların canlandırıldığı aktiviteleri, masal evleri ile çocuklara büyülü bir dünya sunuyor. Heyecan verici alanda, Hansel ve Gratel’e, Uyuyan Güzel’e rastlayabilirsiniz. 

9- Lotte World

Guinness Rekorlar Kitabı’na, Dünyanın En Büyük Kapalı Alan Eğlence Parkı olarak giren Güney Kore’deki bu park, Seul’de yer alıyor. Alışveriş merkezi, müzesi, spor ve aktivite alanlarının yer aldığı dev kompleks, rotasını Kore’ye çevirenlere rengarenk bir gezi imkanı veriyor. 

10- Cosmocaixa

Cosmocaixa, bilim müzesi olarak anılıyor. 2004 yılında kurulan müze, uzay, çevre gibi konularda kurgulanan atölyelere, eğitim ve oyunlara ev sahipliği yapıyor. Çocukların ufkunu genişletecek müze, Barcelona’da bulunuyor. 

Not: Sponsor makale, fotoğraf ve yazı bana ait değildir.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.