Biliyorsunuz 31 Ekim, Cadılar Bayramı ve bu eğlenceli günde evde kalmak isteyenler ya da Koronavirüs yüzünden kalabalığa karışmak istemeyenler için evde oynanan oyunlar ve yiyecekler listesi hazırladım.

Cadılar Bayramı Oyun Fİkİrleri

Halloween – Cadılar Bayramı hazineleri

* Sadece Şeker ye *

Evde kal ve evin keyfini çıkar. Ev partisinde çeşit çeşit şeker yiyin ve Netflix’ten bir ‘Halloween – Cadılar Bayramı’ temalı film izleyin veya vahşileşmek isteyen varsa video oyunları oynayın.

*Kıyafetler giyin*

Kostümleri giyin ve fotoğraf çekin, sevdiklerinizle paylaşın, kendinizi göstermek için görüntülü sohbetler yapın.

* Şeker Avı *

Başkalarının bulması için şeker saklayın tıpkı Paskalya zamanı yumurta çikolataları saklar gibi, bu kez de şekerleri saklayın, çocuklar ve babalar arayıp bulsunlar.

*Saklambaç*

Bu klasiği yakın zamanda oynadınız mı? Ailecek oynayınca çocukları saklandığımız yerde ‘Böö’ diye korkutmak gerçekten eğlenceli. Ürkütücü olması açısından ışıkları biraz kısın ve Cadılar Bayramı’na uygun ürkütücü müzik çalın.
Cadılar Bayramı varyasyonu olarak; bir kişi gizlenir ve diğer herkes onu arar. Arayanlardan biri saklananı bulur ve o da yanına saklanır. Arayan son kişi olmak ürkütücü eğer diğerleri kıkırdayıp yerlerini belli etmezlerse!

Kapıları çalamıyorsak bu sene…

*Şaka yada şekerleme -Trick or Treat*

Cadılar Bayramı’nın en önemli kısmı. Normalde evleri gezip şeker ya da şaka derdik; ama bu kez odaları gezsin çocuklar. Yatak odası büyüklerden birinin, banyo bir diğerinin kapısı olsun örneğin. Evde Cadılar Bayramı olunca fazla uzağa gidemiyoruz; ama ‘knock knock, who is there…’ şakasıyla oyunu uzatmak mümkün.

*Yumuşak da yumuşak*

Cadılar Bayramı için olmasa da evde eskiden arkadaşlarımızla oynadığımız çok eğlenceli bir oyun Güngör teyzemin öğrettiği. Kendisine her gün Cadılar Bayramı idi, bol rahmetler diliyorum… Oyuna gelince, evde ne kadar ellemesi iğrenç şeyler varsa bir kaba toplanır. Örneğin; ıslak sünger, fırça, pamuk parçası, garip şekilli saç tokaları, yapışkan-dikenli-bitkiler, yapraklar, gibi. Bir örtü altında ellerimiz ve bacaklarımız örtü altında kalacak şekilde daire olarak otururuz. Sonra elden ele o nesneleri tek tek geçirip ne olduğunu keşfetmeye çalışırız. Biz gülmekten ağlardık eskiden bu oyunu oynarken.

*Balık tutma*

Benim favorim! İpten bir olta ve bir sopa (gerçek bir çubuk, hokey sopası) ile olta yapın. Kanca olarak bir mandal veya klips takın ucuna. Balıkçı olan -sırayla- kancayı havuza fırlatır ve burada oltasına bir ödül takılmasını sağlar. Ödül isteğe bağlı; şeker, çıkartma, mini oyuncak olabilir. Eğer balıkçı havuzun içini göremiyorsa bu özellikle eğlencelidir; örneğin bir kanepenin ya da perdenin arkasında ya da merdivenlerden aşağı oltanın ucunu görmeden oynarsak. Süre tutarsanız daha heyecanlı olur.

Halloween dekorasyonları

*Hazine avı*

Bir kağıda hazine yerini gösteren ipuçları yazabilir veya okuma bilmeyenler için ipuçlarını çizebilirsin. Hazine elbette şekerlerden oluşacak!

*Elmaları yakalama *

Geleneksel olarak bir kovaya su doldurulur ve elmalar bütün olarak el kullanmadan dişler aracılığıyla dişlenerek sudan çıkarılır. Fakat burada herkesin ağzı aynı suyun içine gireceğinden hijyen kısmı -ortamda başkaları da varsa- sağlanamaz. Onun yerine herkese su dolu kap ve yarımşar elma verilebilir.

*Tavandan asılanları yemece*

Elmalar, kurabiyeler, çörekler, donutlar veya tavandan sarkan ekmekler. Bağlanması kolay ve ısırılması kolay yiyecekleri tavandan sarkacak şekilde ipe bağlayın ve elinizi kullanmadan ısırmaya çalışın. Çok mu kolay? O zaman bunu gözü bağlı olarak yapmayı deneyin. Donutları farklı yüksekliklerde bağlayın. Normalde ellerin olmadan yiyebilir misin? Kolaysa bir dene…

* DIY perili bir şey *

Ürkütücü bir şey, tabak, oyuncak, ev veya vinyet düzenlemek için bir yarışma organize edin. Alternatif olarak Legodan veya bir ürkütücü tabak yemek içeren minyatür malzemeleri kullanın.

Cadılar Bayramı İÇİN Ürpertici Atıştırmalıklar

Halloween şekerleri
 • Sosisler parmaklara benzer
 • Konserve kayısılar çiğ yumurtaya benzer.
 • Zeytin, kapari, haşlanmış yumurta ve yumuşak peynirde çok fazla tüyler ürpertici potansiyel var
 • Önceden hazırlanmış hamur, pizza hamuru hayalet gibi ürkütücü bir şeylere dönüştürülebilir ve gıda boyasıyla boyanabilir.
 • Patlamış mısır ve kestane bir tür sonbahar atıştırmalığı. Glütensiz ve lezzetli.
 • Kırmızı elma suyu için biraz reçel ya da pancar kullanabilirsin.
 • Tonik siyah bir ışık altında parlıyor diye duydum.

Ürpertİci Müzİk Önerileri

Cadılar Bayramı

The Monster Mash
Dracula Rock
One-eyed One-horned Flying Purple People Eater
Mozart’s Funeral March

Sizin eklemek istedikleriniz olursa lütfen yorum bırakın. Öğrenelim… Bizim önceki Cadılar Bayramı kutlamalarımız için bu linke bakın.

Mutlu Cadılar Bayramı!

Yazar

2 Yorum Var

  • Deniz Reply

   Teşekkürler.. Kanada hikayelerini de sizden takip edelim… Sevgiler…

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.