Doğayı mı, yürüyüşleri mi, muhabbeti mi en çok seversin?

Hepsi mi? Peki o zaman doğada yürürken konuşup gülüşmeye ne dersin?

Doğal terapi derdim ben!

Birlikte İsviçre’yi keşfetmeye hazır mısın?

Vierwaldstattersee

Benimle birlikte yürüyecek, dağları aşacak, bayırlarda koşacak, göllere atlayacak yol arkadaşları arıyorum. Sana İsviçre’yi –şimdilik İsviçre– nasıl gezdiğimi göstermek istiyorum; eğlenceli, heyecanlı ve capcanlı.

Biliyorsunuz yıllardır dünyanın dört bir yanına ailecek geziler yapıyoruz. Bunların yanı sıra, çocuklardan önce daha sık; çocuklardan sonra yılda en az 1 defa da olsa, kendi başıma ya da arkadaşlarla yaptığım geziler de unutulmayanlardan! Her biri ayrı bir macera sonu %100 mutlu biten…

Nasıl?

Peki sen benimle gezmeye var mısın? Bazısı göllü, bazısı buzlu, çoğu büyükler arada bir de çocuklarla gidelim diyenler için. Bilgi almak için e-posta göndermeniz yeterli. Ben de hepimize tren bileti alıp size gezi detaylarını göndereyim. Sonra da trene atlayıp kocaman bir günü doğada geçirelim.

İsviçre Doğa Turları

Ya… ?

Hava kötü olursa? Olabilir. Şeker değiliz, erimeyiz. Buradan yağışlı havalar için yürüyüş rehberine bakabilirsiniz.

Hava sıcak olursa? Su tabancasıyla ıslatırız birbirimizi.

Karnım acıkırsa? Genellikle yol üstüne mutlaka bir kafe/restoran olacak. Elbette yanımıza atıştırmalık da alacağız.

Hasta olursam? Umarım olmazsın. Geçmiş olsun!

Korona virüsü? Açık havada olacağız, öpüşmek – sarılmak – halay çekmek mecburi değil!

İsviçre Doğa Turları için kondisyon gerekirse? Yürüyüş rotaları kolay, orta, zor diye işaretlidir. Ben de hangi yürüyüşte hangi rotayı kullanacağımızı siz kayıt olmadan önce bildireceğim. Çocuk dostu olanları da yaşlarıyla beraber belirteceğim. Bu yazımı okumanızı öneririm: Doğa Yürüyüşleri ve Dikkat Edilecek Noktalar!

Neden Benimle?

Üniversite yıllarında başlayan gezi merakım Slovenya üniversitesinden gelen öğrencilere İstanbul’un 4 bir yanını gezdirmekle başladı. Sonra Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen arkadaşlarımı Efes, Kuşadası, Selçuk, İzmir ile tanıştırdım. Yıllar geçti, önce Londra’yı ben keşfettim, sonra her ziyarete gelen aile bireyine – arkadaşa Londra’yı gezdirdim 8 sene boyunca. Son 5 senedir de İsviçre ve Zürih’i gezdiriyorum. İsviçre grubundaki arkadaşlar dediler ki, ‘Deniz bir hafta sonu da bizi götür İsviçre dağlarına, göllerine!’… ‘Olur’ dedim; ama bir türlü gerçekleştiremedim.

İsviçre Doğa Turları yapmanın zamanı şimdiymiş…

O zaman haydi gidelim…

İlk İsviçre doğa gezisi detayları için bana ulaşın. Kontenjan kısıtlı, acele edin!

 

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.