Hamile olduğunuzu öğrendiniz ve dünyanın en mutlu insanısınız. Bebeğinizi kucağınıza alma günü yaklaştıkça içinizi bir endişe sarıyor. Bebeğinizle ilgili birçok soru oluyor aklınızda. Bu sorular arasında en önemlilerinden bir tanesi de bebek beşiği… Bebeğinizi nasıl bir yatakta büyütmek istediğiniz konusu oldukça ciddi bir soru işareti. Çünkü öyle fazla bebek beşiği modeli var ki… Onlarca beşik modeli arasından bebeğinize en uygun olanı seçmenin formülü ise bu yazıda!

Bebeğiniz İçin Seçebileceğiniz Beşik Modelleri Nelerdir?

Anne yanı bebek beşiği: Bebeğiniz doğduğu andan itibaren yanınızda uyutmak, gece uyandığında rutin bakımlarını yatağınızdan kalkmadan yapmak istiyorsanız, anne yanı bebek beşiği modelini tercih edebilirsiniz. Üç tarafı kapalı, tek tarafı açık olan bu beşik modeli, ebeveyn yatağı ile birleştirilebiliyor. Uyku halinde bebeğinize zarar verme ihtimali bulunduğundan bu model çok sık tercih edilen modellerden biri değil. Ancak anneye ve bebeğe ilk 3-5 ay konfor sağlıyor mu: Kesinlikle evet!

Bağımsız bebek beşiği: Dilerseniz yatak odasına dilerseniz bebek odasına koyabileceğiniz bu beşik, dört tarafı kapalı. Beşik fiyatları, kullanılan ahşap malzemesine göre değişiklik gösterebiliyor fakat bebeğinizin sağlıklı ve güvenle uyuması için güzel bir ahşap beşik modeli.

Park bebek beşiği: Son dönemin en fazla tercih edilen beşik modellerinden biri park beşik. Park beşiği dilediğiniz odaya rahatlıkla taşıyabilir, bebeğiniz büyüdükçe beşiğini bir çocuk yatağına dönüştürebilirsiniz. Park beşiğin en fazla tercih edilen özelliklerinden biri de, seyahat etmeyi seven aileler için beşiği yanlarında taşıyabilme kolaylığı.

Bebek Beşiği Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Beşik kenarları: Bebek beşiği seçimi yaparken kenarlarına çok dikkat etmelisiniz. Beşik kenarları, bebeğinizin beşikten düşmesini engelleyecek şekilde file kaplı ya da ahşap korkuluklara sahip olmalı. Beşik alırken, ahşap korkulukların bebeğinize zarar vermeyecek ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Derinlik ayarı: Bebeğinizin sırt ve bel sağlığı ve rahat bir pozisyonda uyuyabilmesi için beşik satın alırken derinlik durumuna dikkat etmelisiniz. Beşik seçerken derinliği ayarlanabilen bir bebek beşiği tercih etmelisiniz, böylelikle bebeğiniz hem sağlıklı hem de güvenli bir şekilde uyuyacaktır. Üstelik bebeğiniz büyüdükçe derinlik ayarını değiştirerek bebeğinizin daha güvenli bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz.

Sallanma özelliği: Bebeğinizi uyuturken rahatça sallamak için iyi sallanabilir bir beşik tercih etmeniz çok önemlidir. Sallanma özelliği olmayan bir beşik hem sizin için hem de bebeğinizin uyku sağlığı için zor olacaktır. Sallanan beşik modellerinin manuel olarak sallananları ve kumanda ile sallanabilen modelleri vardır. Sallanan beşik modellerini kullanım kolaylığına göre tercih edebilirsiniz.

Kumaş, boya ve ahşap kalitesi: Bebek beşiği seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri kumaş, boya ve ahşap seçimidir. Boya, kumaş ve ahşap kalitesi beşikle doğrudan ilişkilidir. Bebeğinizin içinde uyuyacağı, dokunacağı, materyallerin, bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek özelliklerde olması gerekmektedir.

Kullanım süresi: Bebekler çok hızlı büyürler, zaman geçtikçe bebeğiniz aldığınız minik beşiğe sığmayacak ve daha büyük bir yatağa ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle, bebeğiniz için iki defa beşik ve yatak masrafı yapmak istemiyorsanız, bebek beşiği alırken, kullanım süresine dikkat etmelisiniz. Bazı beşik modelleri zaman içerisinde bebeğiniz büyüdükçe bazı aksesuarları çıkartılarak yatak olma özelliğine sahiptir. Beşik tercihi yaparken bu kriteri göz önüne almalısınız.

Beşik seçmek oldukça zor bir süreç, bebeğinizin içinde sağlıkla büyümesi ve sağlıklı bir yetişkin olabilmesi için, beşik seçerken gerekli adımlara dikkat etmelisiniz. Bebeğinize uygun, sağlıklı ve güvenli beşiği uygun fiyat aralıkları ile Koçtaş Web sitesinden seçebilir, bebeğinizi sevgiyle ve güvenle büyütebilirsiniz.

 

NOT: Bu yazı reklam linki içerir ve başkası tarafından hazırlanmıştır.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.