Aracınızın rutin kontrollerini düzenli olarak yaptırıyor, çeşitli aksesuarlar ile çok daha konforlu bir form kazanmasını sağlıyorsunuz. Ancak bunlardan çok daha önemli olan bir konu var; trafik sigortası! Aracınızı olası risklere karşı teminat altına almak için mutlaka siz de trafik sigortası yaptırmalısınız. Trafik sigortası dendiğinde karşınıza iki farklı sigorta türü çıkacak. Bunlardan ilki zorunlu trafik sigortası diğeri de kasko sigortasıdır.

Zorunu Trafik Sigortası
Yasalar kapsamında yaptırılması zorunlu olan bu sigorta herhangi bir kaza durumunda karşı tarafa verilen zararı karşılıyor olmasıyla araç sahiplerine de maddi bir güvence veriyor. Aynı zamanda zaman kayıplarının ve para kayıplarının da önüne geçebiliyor olması ile dikkat çeken zorunlu trafik sigortasının trafiğe çıkan her araç için yaptırılması gerekir. Zorunlu trafik sigortası yaptırılmamış olan araçlar trafikten men edilir. Sonrasında yeniden trafiğe çıkabilmesi için bir dizi prosedürü yerine getirmek gerekiyor. Bu da oldukça zorlu ve zaman isteyen bir süreçtir. Dolayısıyla zorunlu trafik sigortasını yaptırmak tüm bu zorlu süreci yaşamamak adına önemli!

Kasko Sigortası
Kasko sigortası ise çeşitli riskler gerçekleştiğinde aracı teminat altına alan bir sigorta türüdür. Az önce de söz ettiğimiz gibi zorunlu trafik sigortası karşı tarafa verilebilecek zararları kapsar. Ancak kasko sigortası aracınıza gelecek zararları kapsadığından bütçeniz açısından en az zorunlu trafik sigortası kadar önem taşıyor. Aynı zamanda aracın yanması, çalınması gibi riskleri de kapsıyor olması kasko sigortasını çok daha önemli kılıyor. Bu sigorta ile gönül rahatlığı ile aracınızı her yere park edebilirsiniz. Çalınması veya zarar görmesi endişesinden de kurtulmuş olursunuz.

Hem zorunlu trafik sigortası hem de kasko sigortasının neleri kapsadığı ya da hangi teminatların kasko sigortasına dahil edilebileceği hakkında daha detaylı bilgi almak için Generali Sigorta internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sitede aklınıza gelebilecek her türlü sorunun detaylı yanıtları bulunuyor. Aynı zamanda güncel 2019 teminat limitleri rakamlarına da göz atabilirsiniz. Trafik sigortasının genel şartlar bölümüne göz atarak teminatlar hakkında çok daha detaylı bilgi almanız mümkün oluyor. Aracınıza hak ettiği önemi ve değeri vermek için siz de sigorta işlemini yapın.

NOT: Bu yazı Generali Sigorta tarafından hazırlanmıştır. 
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.