Hem çikolata hem tramvay, ikisi de kulağa çok hoş gelen şeyler. Çocuklar için olduğu kadar biz büyükler için de…

Honold, İsviçre’nin en eski pastanelerinden. 1905’te İsviçre’nin İtalyanca konuşulan bölgesi Ticino’dan gelen bir aile işletmesi. İlk olarak Bahnhofstrasse’de Conditorei – pastane açmışlar. Zamanla gemilerle tropik ülkelere gidip farklı ürünler ithal etmişler ve ürettikleri pasta ve çikolatalarda kullanmışlar. Lindt kadar büyük değil; sadece Zürih, Küsnacht’ta bir fabrikaları var ve Kasım ayında kapılarını ziyaretçilere açıyorlar. 4. kuşaktan sahibi, geçen Kasım ayında annem ve çocuklarla gittiğimiz fabrikayı kendisi gezdirip anlattı bize. Hala dünyanın farklı ülkelerinden getirdikleri meyvelerle çikolatayı birleştirip değişik tatlar üretiyorlar.

Fabrika gezimizden… Sağdaki kadın şimdiki işletmecisi

Zürih sokaklarında her sene Ekim sonu – Kasım başı bir çikolata tramvayı dolaşır. İşte bu tramvay da Honold’a ait. Geçen sene ailecek tramvaya binip hem gezip hem de çikolata türevlerini tadarken, tramvayda bize servisi gene fabrika sahibi kadın yapmıştı. İşini sevmek bu olsa gerek… Öte yandan çikolatayla ilgili bir işi kim sevmez?

Tramvayda sıcak çikolata ardından kek ikramı

Neyse, çikolata tramvayı biletleri bu sene satışa çıktığında biz Tayland’daydık ve satışa çıkar çıkmaz biletler tükendi. Yaklaşık yarım saatte, sıcak çikolata içip, kek yiyip bir de çeşit çeşit çikolata tadına bakmak 2019’a kaldı.

Geçen seneki gezimizden bazı kareleri paylaşmak da bugüne nasip oldu:

Evin çikolata bağımlıları sıcak çikolata tüketirken…

Misafirler için harika bir deneyim; tramvay + çikolataBunlar da Confiserie Honold fabrikası gezimizden:

Hijyen önemli…

Çikolata yapım, döküm, tadım…

Zürih – İsviçre ziyaretiniz için size unutulmaz anılarla dolu özel bir gezi planlamamı isterseniz bana buradan ulaşın…
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.