Kocanızı Las Vegas'a Gönderir miydiniz?


İş için canım...

Ne işi olabilir ki orada demeyin. Ciddi ciddi bir konferans mesela?

Şu Vegas'ta çılgınca geçen, hani herkesin sabah uyandığında akşam ne olduğunu hatırlamadığı filmlerden sonra kumarhaneleri ile ünlü Las Vegas birçok insanın 'ya gitmeli ya kaçınmalı' listesinde yer almıştır sanırım. Elbet orası da normal bir şehirdir herhalde canım. Dermişim... Öyledir, değil mi? Normal normal insanlar sabah uyanır, kahvaltı eder, işe gider, eve döner, çocukları vardır. Değil mi?

Hmm...Peki o zaman niye oraya 'City of Sin' (Günah şehri) diyorlar acaba?

Teklif...

Her şey, Mr B'nin 'Las Vegas'ta bir konferans var, annenleri ayarla. Sen de benimle gel' demesiyle başladı. Yıllardır ilk kez hem de! Önce, 'Çocukları daha aynı şehirde bile başkasına bir gece bırakıp gitmedik, bırak ülkeyi, ayrı kıtaya gidilir mi?' diye geçti kafamdan. Dikkate almadım. Sonra 'Neden olmasın? 3-5 günden birşey olmaz, zaten okulları da var' dedim. Ben de giderdim, hem yeni bir şehir görmüş olurdum. Hem de kocamla çocuksuz birkaç gün geçirme şansımız olurdu. İlk kez... Hem Grand Canyon'u görmek istiyordum belki fırsat bu fırsattı.

Anneme sordum, kayınvalidelere sorduk. Herkes emekli; ama herkes çok meşgul. İşleri var. Sonra '2 çocuk sorumluluğunu alamayız' gibi nedenleri var sanki biz uzaydan, büyümüş bir şekilde geldik. 'Orası İsviçre! Başına bir şey gelirse? Dil bilmeyiz. Buraya (Türkiye) bırakın, gidin.' dediler.

Türkiye'ye bırakabilecek olsam, Las Vegas'a da götürürdüm zaten. Okulları var diye götüremiyoruz. Ayrıca İsviçre'de başlarına bir şey gelme olasılığı, Türkiye'dekinden çok daha düşük. Siz bizi sokakta nasıl büyüttünüz? Yaz tatillerinde anneannede/babaannede nasıl bıraktınız, bilmiyorum. Torun, çocuktan kıymetli mi? Onu da bilmiyorum. Henüz torun sahibi değilim :-)

Neyse, olmadı. Ben 'şartlar elvermediği için' kocamla Las Vegas'a gidemiyorum sonuçta. Hani öyle 'bucket list'imde olacak bir yer değil kendisi; ama ayağına gelen fırsatları değerlendirmek de güzel olurdu. Neyse...

Hani bizde derler ya, 'İyi adamdır, ne kumarla, ne içkiyle ne karı-kızla işi olur' diye... Neyse ki kocam da ne kumarla, ne çılgın havuz başı partilerle, ne bedava içkilerle, ne de masanın tepesinde şov yapan kızlarla işi olacak bir insan değil.

Fakat, hakikaten Las Vegas'ta konferans mı olur, ck ck ck...


4 yorum :

 1. :D Ben benimkini 4 hafta sonra Uganda ve Rwanda'ya gönderiyorum hem de tatile, konferansa olsa içim yanmaz.. Senede 1 hafta böyle tatili var tek başına :D Geçen sene Trans-Sibirya seçmişti mesela. Yani diyeceğim odur ki; ya yatılı bebek bakıcısı falan ayarlanamaz mmı, bir de yakın arkadaşına rica edersen arada yoklar falan? Git yani ya git... ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O da iyiymiş :) Sen de gidebiliyor musun peki öyle? Öyleyse ne ala...

   Yok, ayarlayamadım öyle bir bakıcı, bir hafta zor kalır bizimkiler de, daha hiç tam gün/gece bırakmayı denemedik çünkü. Oğlan yapar da, kız arıza çıkarır kesin. O kadar günlük bakıcı ücretiyle de biz Tayland'a gideriz zaten :D

   Sil
 2. İsviçre Schengen bölgesinde mi diye baktım şimdi. Ben yarın Berlin'e gidiyorum. bu yıl yüksek lisans işine kalmıştım 35 yaşımdan sonra! benim kızı da götürüyorum ki Almanca öğrensin. Uzatmayayim, kreş kaydı okul kaydi gibi bir iki isim var. sonra 15 Ekim'e kadar boş sayılırim. Benim kız 4,5 yaşında tam Beliz kafasında. Ben gelip bakarım çocuklara. Berlin'de de ev bulana kdr arkadaşta kalucam zaten, sizde kalırım ne fark eder, sizi daha çok tanıyorum walla:)) Anneanne/babaanne mesguliyetleri konusunda destan yazarim ama, neyse.sorunun cevabi: LasVegas' a kocami tek göndermemek için elimden geleni ardima koymam. Benim kocama Kiev'de görev çıkmıştı. Öğrendiğim anda biletimi O daha kendi biletini almadan almıştım:)) Çocuk yoktu gerçi o zaman...Ciddiyim bu arada teklifim konusunda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler... Bizim bey gitti ve geldi bu arada, 29'unda döndü :=) Ama tarihlerimiz uysaymış düşünürdüm. :) Yolunuz bu tarafa düşerse bekleriz. Sevgiler!

   Sil

Yorumunuz için teşekkürler. Düşünceleriniz benim için çok değerli...

Yanıtımı görmek için birkaç gün sonra yine gelin...

Nerelere Gittik?

 • Almanya
 • Amerika
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Dubai
 • Fas
 • Fransa
 • Galler
 • Hollanda
 • Ingiltere
 • Ispanya
 • Isviçre
 • Italya
 • Japonya
 • Kuba
 • Maldivler
 • Malta
 • Portekiz
 • Türkiye
 • Yunanistan
 • Neler Yazdım?

  #12Ayda12Gezi 2 Çocukla Seyahat 2017 Seyahatleri 2018 Seyahatleri 2019 Seyahatleri Afrika Afyon Agadir Aile Aklıma Takılan Alaz ile Geziler Alışveriş Almanya Alternatif Anne Amerika Amsterdam Ankara Anket Antalya Araba Avrupa Avustralya Avusturya Balıkesir Bana Özel Bangkok Basel Basın Bebek Belçika Beliz ile Geziler Bern Bir Deneyim Bodrum Chiang Mai Cuma Yol Şarkıları Çek Cumhuriyeti Çeşme Çocuk Dağ Datça Davos Dubai Dublin Duyuru Dünya Eskişehir Fas Festival Floransa Fransa Frau İsviçre Notları Freiburg Galler Gezeceklere Öneriler Gezgin Aileler Gezgin Anne Tarifleri Gezgin Anne'ye Sor Gezginanne Haber GezginAnneKitap Geziko Güney Afrika Güney Amerika Haftasonu Hamile Harita Havaalanı Hediye Hollanda Interlaken İngiltere İrlanda İskoçya İspanya İstanbul İsviçre İtalya İzmir Japonya Kamp Kanada Karayolu Kayak Kıbrıs Kış Tatili Kitap Konuk yazar Krabi Küba Kütahya Kyoto Lapland Las Vegas Letonya Liste Lizbon Londra Maldivler Mallorca Malta Marakeş Marmaris Mauritius Moskova Münih Müzeler NewYork Noel Norveç Okul Ortak Yayın Osaka Otel Onerileri Oteller Otobüs Outdoor Ören Paris Parklar Parti Pasaport Phi Phi Plajlar Portekiz Prag Reklam Roma Röportaj Rusya Safari Sağlık Setur Seyahat Onerileri Sırtçantalılar Sinema Sizin Gezileriniz Sosyal Medya Sosyal Sorumluluk Spor SSS Tatil Tayland Tiyatro Tokyo Toronto Tren Türkiye Uçak Unutulmayan Oteller Uzay Venedik Yabancı Dil Yazarkafe Yeme-Icme Yemek Yolculuk Yolculukta Gerekli Yorum Yunanistan Zürih