Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu, gemi, otobüs ve uçak ulaşımlarını birleştiren unutulmaz bir doğa ve tarih turuna sizleri davet ediyor. Norveç fiyortlarından, İskandinavya’nın muhteşem kuzey manzaraların kadar bütün Kuzey Avrupa’yı tek seferde Avrupa Rüyası ile keşfetmeniz mümkün.

Otobüsle başladığımız yolculuğumuzda Avrupa’nın Varna, Bükreş, Varşova, Krakow, Gdansk gibi şehirlerini gördükten sonra Baltık ülkelerine ulaşacaksınız. Sırasıyla Vilnius, Riga, Tallinn gibi Baltık başkentlerini keşfettik sonra gemi yolculuğuyla Helsinki’ye geçiyorsunuz. Stockholm’ü de gördükten sonra doğa harikası Norveç fiyortlarında gemi yolculuğu yaparak Gudvangen, Kaupanger, Tvindefossen ve Flam bölgelerini gezeceksiniz.

Kuzey ve Baltık Denizlerinde gemi yolculuklarımızda mavinin enginliğinde kaybolduktan sonra Kuzey Avrupa şehirlerini gezmeye devam ediyoruz. Norveç’in fiyortlara açılan kapısı Bergen’den başkent Oslo’ya geçiyorsunuz. Daha sonrasında da Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ı keşfediyorsunuz. Danimarka’nın başkentini gezdikten sonra Berlin ve Prag’ı göreceksiniz. Otobüsle başlayıp gemiyle sürdürdüğümüz yolculuğumuzu Prag’dan THY uçağı ile İstanbul’a dönerek sonlandırıyoruz.

Kuzey ve Baltık Denizi’nde konforlu gemi yolculuğu fırsatı sunan Avrupa Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre rotasında özgün tek firmadır. Kuzey Avrupa turlarımızda, seyahat boyunca size Avrupa Rüyası’ndan bir görevli asistan ve profesyonel kokartlı rehber sizlere eşlik ediyor. Profesyonel rehber sayesinde şehirlerin görülmesi gereken önemli yerlerini, lezzetleri, müzeleri hem gezerek hem de tarihi detaylarıyla dinleyerek keşfetmiş oluyorsunuz.

İskandinav Kültürü ve Mitolojisine Tanık Olun

İskandinav mitolojisi, İskandinav topluluklarının Hristiyanlık öncesi dinleri, inanışları ve efsanelerinden oluşan gizemli ve cezbedici bir dünya sunuyor. Danimarka, İsveç, Norveç gibi İskandinav ülkelerinde yaşayan halklar, kuşaktan kuşağa zengin bir mitos öykü ve masallar aktarıla gelmişlerdir.

İskandinav mitolojisi günümüz dünyasında mitoslarda geçen tanrılar ve simgeler yönüyle oldukça bilinirdir. Buna en güzel örneklerden bir tanesini beyaz perdeden ve edebiyattan verebiliriz: ’Yüzüklerin Efendisi’ kitap ve film serisi temeline bu mitosları ele almaktadır. İskandinav mitolojisinde dikkat çeken bir diğer simge Vikinglerdir. 8. ve 11.yüzyılda Vikingler dünyada büyük ses getiren bir topluluk olmuştur. İskandinav mitolojisinin izlerini Kuzey’in manzaralarını, Norveç fiyortlarını takip ederek Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu ile keşfetmek mümkün.

Danimarka, Estonya, Finlandiya, Letonya, Litvanya, Norveç, İsveç ülkelerini kapsayan Kuzey Avrupa’yı Avrupa Rüyası ile birlikte bu cazibeli kültürün kapılarını aralama hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İskandinav Rüyası’nın rotası 12 ülke ve 20 şehri kapsıyor. Dolu dolu 15 gün vaat ediyor.

İskandinav Mutfağı Lezzetlerini Keşfedin

Vikinglerin, buzulların ve en parlak yiyeceklerin diyarı Kuzey Avrupa mutfağı İzlanda, Danimarka, Norveç, İsveç ve Finlandiya’dan oluşmaktadır.

Hayatta bir kere yaşayabileceğiniz macera için en güzel yerlerden burası. Keşfetmenin sınırı yok. Tarihi dokuyu, mimariyi ve doğayı keşfederken beraberinde kültürün bir parçası olan mutfak da keşfedilir.

Her ülkenin kendine özgü mutfağı vardır, Kuzey Avrupa ülkelerinin de öyle. Denize yakın ülkeler olduğu için birbirine benzer yemeklere sahip olsalar da hepsinin lezzeti farklı. Kuzey Avrupa’da karşımıza çıkacak yemeklerden biri bir tür deniz papağanı olan Puffin’den yapılan yemektir. Puffin, İzlanda’nın sembolik hayvanlarından birisidir ve yiyecek olarak oldukça çok tüketilir. İzlanda’nın kuzusu pek bir meşhurdur. Fümelenmiş kuzu eti sevilen bir lezzettir. Birçok Kuzey Avrupa ülkesinin ekonomisinin kalbinde balıkçılık yatmaktadır o nedenle ana besinlerden birisi balıktır. Balıkla yapılan yemekler Kuzey Avrupa’nın kalbidir. Onun dışında deniz mahsulleri çorbaları da mutfağın vazgeçilmezlerindendir. Norveç’te özellikle bayramlarda ren geyiği etinden yapılan ve çok popüler bir yemek Reindeer de yine popüler yiyeceklerden birisidir.

Kuzey Avrupa’da Müzik ve Sanata Yolculuğuna Çıkın

Danimarka, Norveç ve İsveç temelde İskandinav sanatını oluşturan üç ülkedir. Üç ülkede sanatın gelişmesi bütün Ortaçağ boyunca türdeş bir biçimde olmuştur. Her ne kadar eş zamanlı ve benzer olsa da ulusal özellikler ve farklı yabancı etkiler nedeniyle sanatın yükselişi bu ülkeler arasında farklılık göstermiştir. Mimari açıdan dikkat çeken yapılara sahip bölge bunun yanı sıra heykelcilik ve resim sanatında da öne çıkmaktadır.

İskandinav kültüründen doğan ve dünyaya yayılan bir diğer dal müziktir. Indie, elektronik ve rock müziklerin meşhur sanatçılarının yetiştiği yer olan İskandinavya, birçok ünlü müzik grubuna da ev sahipliği yapmakta. Yetişen bu değerlerden Danimarka’dan The Asteroids Galaxy Tour, Efterklang ve Oh Land; Finlandiya’dan Dallas Superstars, Desert Planet, TJH87 ve RinneRadio; İsveç’ten Dunderpatrullen, First Aid Kit, The Knife ve Miike Snow; Norveç’ten Kontaktor, Kakkmaddafakka ve Röyksopp karşımıza çıkıyor.

Kuzey Avrupa’da Alışveriş Yapacaklara Tavsiye

İskandinav ülkelerinde kış modasına yönelik kıyafetler hediyelik ve alışverişlerde ilk tercih oluyor. Aldığınız Norveç kazakları hediyeler içerisinde en değerlilerinden birisi olabilir. Şehrin alışveriş yapılan her noktasında bulabileceğiniz kehribar taşı ve onunla yapılmış olan eşyalar da hediyelik olarak tercihlerin arasında. Bunlar dışında kültüre ait mitolojik öğeler, Viking objeleri, paket atıştırmalıklar hediyelik olarak tercih edilebilir.

İskandinav Rüyası Turunun Fiyatı Nedir?

15 gün boyunca 12 ülke 20 şehir göreceğiniz 10 gece konaklamalı rüya gibi bir Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası’nın ücreti ise 1490€’dur. Bu ücreti taksitlere bölerek de ödeyebiliyorsunuz.

İskandinav Rüyası Turu Fiyatına Dahil Olan Hizmetler 

 • Prag-İstanbul THY uçuşu tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 • Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm, Kaupanger – Gudvangen, Gedser – Rostock arası lüks gemilerle deniz yolculuğu
 • 10 gece konaklama
 • Araç İçi sıcak içecekler ve soğuk su ikramı
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (9 gün)
 • Şehir vergileri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Bagaj Hakkı

Kuzey Avrupa Turu Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ören Yerleri ücretleri
 • Schengen vize ücreti: 130 Euro (yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)
 • Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları
 • Seyahat Güvence Paketi

15 gün boyunca 12 ülke 20 şehir ile dolu dolu Kuzey Avrupa Turu
Hangi ülkeleri, hangi şehirleri geziyoruz?

 • Polonya (Varşova, Krakow, Gdansk), İsveç (Stokholm),
 • Danimarka (Stokholm),
 • Finlandiya (Helsinki),
 • Estyonya (Tallinn),
 • Norveç (Oslo, Bergen, Flam Bölgesi, Kaupanger, Gudvangen, Twindefossen, Fiyordlar),
 • Letonya (Riga),
 • Litvanya (Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi),
 • Bulgaristan (Varna),
 • Romanya (Bükreş, Drakula’nın Şatosu),
 • Almanya (Berlin) ve
 • Çekya (Prag)’yı kapsıyor.

Kuzeyin coğrafyasına uzanmak ve yakından bu kültürün havasını solumak için hayallerinin peşinden git! Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile deniz yolculuklarından şehir seyahatlerine kuzeyin engin mavisinin ve yemyeşil doğasının tadını çıkar!

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 5.0px 0.0px; text-align: center; font: 14.0px Tahoma; -webkit-text-stroke: #000000} p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 5.0px 0.0px; text-align: justify; font: 11.0px Tahoma; -webkit-text-stroke: #000000} p.p3 {margin: 0.0px 0.0px 5.0px 0.0px; text-align: justify; font: 12.0px Tahoma; -webkit-text-stroke: #000000} p.p4 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; text-align: justify; font: 11.0px Tahoma; color: #ff2500; -webkit-text-stroke: #ff2500} p.p5 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; text-align: justify; font: 11.0px Tahoma; -webkit-text-stroke: #000000} p.p6 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; text-align: justify; font: 11.0px Tahoma; color: #0433ff; -webkit-text-stroke: #0433ff} p.p7 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; text-align: justify; font: 11.0px Tahoma; -webkit-text-stroke: #000000; min-height: 13.0px} li.li2 {margin: 0.0px 0.0px 5.0px 0.0px; text-align: justify; font: 11.0px Tahoma; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none} span.s2 {font: 12.0px Helvetica} span.s3 {font-kerning: none; color: #000000; -webkit-text-stroke: 0px #000000} span.s4 {text-decoration: underline ; font-kerning: none; -webkit-text-stroke: 0px #0433ff}

Not: Bu yazı reklam şirketi tarafından hazırlanmıştır.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.