Her bahar bana bir haller geliyor ve sporu hayatımın içine sokmaya çalışıyorum. Genelde yürüyüş güzel oluyor. Göl kıyısından kulaklığı da takıp müzik eşliğinde yürümek tam terapi.

Yürümek için de tabii ki güzel hava şart. En azından yağmur ve soğuk ı-ıh. Bir arada gitmiyor.
Geçen bahar taktım kafaya bisiklet aldım. İkinci el. Görmüşüzdür İnstagram bisikleti tam; ama bana iyi geldi. Spor amaçlı değil; ama yürümek kadar da sıkıcı değil. Evet yürümek çok güzel; ama aynı yolu ikinci kez yürümek sıkıcı ve bu yüzden genelde daire çizmeye çalışırım ya da başkaları ile yürümeye.
Neyse, bu kış bir spor programına düzenli yazılmayı kafaya koymuştum. Yaş alıyorum, çocuklarım daha çok küçük. Annemi görüyorum sürekli ‘Ben yaşlandım, yapamıyorum, oram buram ağrıyor, yoruluyorum’ diyor. Aktif bir insan olduğu halde. E annem benim kadarken ben üniversiteye gidiyordum. Benimse 3 yaşında bir çocuğum var; daha bana ihtiyaçları var. Diye düşündüm ve sağlıklı bir şekilde yaşlanmayı hedef alıyorum. Amacım kilo vermek değil, olsa güzel olur tabii; ama fit olmak ve 20 yıl sonra çocuklarıma hala fiziksel olarak yetebilmek.
Bu yüzden düzenli spor olayını hayatıma katmam gerek 2018’de.
Ocak’tan beri fırsat buldukça yakınlardaki spor salonlarına gidip geziyorum.
Zürih Silver Coast Spor Salonları
1- Holmes Place’e gittik. Göl kıyısında butik bir spor salonu. Fiyatları eh işte biraz yüksek. Çocuk kulübü ve spa var; ama ekstra. Şık orası ayrı…
2- Bugün de Pitsch’yi görmeye ve deneme dersine katılmaya gittim. İlkini kaçırdım, ikinci Zumba idi. Baktım sınıfta annem gibi iki kadın. Sonuna dek dayandılar; bense 15inci dakikada ‘Ne, daha 15 dakika mı olmuş?!’ diyordum. Hani zaman çabuk geçer ya, orada geçmiyormuş. Neyse ara ara ritmi kaçırdım, arada kendi kafama göre takıldım. Bir ara kendimi 10 yaşındaki yeğenimin Musicaly kliplerindeki gibi hissettim 🙂 J-Lo’nun ardındaki dansçılar gibiydik eller – kollar, kendi kendime güldüm de hahaha! Sonuçta iyi ter attım ama. Burada da spa ve çocuk kulübü var, ayrıca Adliswil açık-kapalı havuzuna giriş de ücretsiz.
3- Activ Fitness’a giden bir arkadaşım var; ücretsiz çocuk bakımı varmış orada. Arkadaşım sadece koşmak için gittiğinden çok memnun; ama sınıflar ve diğer aletler için bazı olumsuz yorumlar almış.
Benim deneyimlerim henüz bundan ibaret. Karar verebildim mi? Hayır. Neyi bekliyorum? Bilmiyorum. 
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.