Yazın son zamanlarına doğru geldiğimiz şu günlerde halen tatile çıkmayanlar, tatil planı hazırlığına giriyor. Henüz tatile çıkamadığım için ben de planlar yapmaya başladım. Yazın güneşli günleri geçmeden tatil fırsatını kaçırmak istemiyorum. Güzel ülkemin her köşesi ayrı bir tatil cenneti olarak bizleri büyülüyor. Ama bu sene farklı bir yer olarak Kıbrıs’a gitmek istiyorum. Ülkemizin bir parçası olan Kıbrıs’ı gezmek, tanımak ve tatilimi o topraklarda geçirmek istiyorum. Farklı yerlerdeki güzellikleri keşfetmek oldukça eğlenceli olacak.

Kıbrıs’a hiç gitmemiş biri olarak, tatilimi bir rehber eşliğinde mi, yoksa kendi başıma keşfederek mi geçirmeliyim henüz kara veremedim. İnternet sayesinde Kıbrıs ile ilgili epeyce bilgiye sahip oldum. Kıbrıs’ı gezmek, tarihi yerlerini keşfetmek, güzellikleriyle tanışmanın yanı sıra serin sularında denizin tadını çıkarmak istiyorum. Tatilimi geçirmek için en iyi seçenek her şey dahil bir otel olacak. Düşünmem gereken çok şey var. Uçak bileti bulmak da bunlardan biri. Kıbrıs’ta yapılacak bir tatil için yapmam gerekenleri düşününce tatilimi Kıbrıs Turları ile yapmak daha mantıklı görünüyor. Turlarda her şey planlanmış olabiliyor. Uçak biletinden oteline, gezilecek yerlerden yapılacak aktivitelere her an planlanmış olarak bize sunuluyor. Turları seçersem sadece bana uygun pakete karar vermek olacak. Kıbrıs’ta Mng Turizm ile çok fazla otel seçeneği var. Aqua park otelleri, sanatçılı oteller, spa otelleri, uçak promosyonlu oteller gibi birçok seçenek yer alıyor. Tatil için harika bir tercih olacak olan Kıbrıs’ta, tatili eğlenceye dönüştürecek her şey düşünülmüş. Akdeniz’de harika bir adada tatil yapacak olmak beni çok heyecanlandırıyor. Araştırmalarıma göre Kıbrıs, doğaya saygılı, cana yakın insanlara sahip. En önemlisi de yılın neredeyse tamamında güneşli günler yer alıyor. Ülkemizde yazın son günlerine gelmek üzere olmamıza rağmen daha tatile çıkmayanların rahatlıkla tercih edebileceği bir yer Kıbrıs.

Kıbrıs’a rahatlıkla giriş çıkış yapabiliyor olmak zahmetli uğraşlardan da bizi kurtarıyor. Vize ve pasaporta ihtiyaç olmadan gidip tatilimizi yapabiliyor olmamız da büyük bir fırsat. Türk memleketi olan bu muhteşem adayı hepimiz gidip görmeliyiz. Lüks otelleri, kartpostallık muhteşem plajları, diğer yurtdışı ülkelerine göre çok daha ekonomik olması, eğlence dolu olması beni cezbeden asıl nedenler. Ayrıca burada yabancılık hissi yaşamayacak olmam da ayrı bir güzellik olacak. Çünkü Türklerlerin yaşadığı Kıbrıs’ta herkes Türkçe konuşuyor olacak. Buradaki otellerin çoğunluğu 5 yıldızlı olduğu için kötü denilecek bir oteli bile yokmuş. Hepsi fotoğraflarda görüldüğü gibi lüks ile yapılmış. Kıbrıs’a gidip şeftali kebabını da denemek için sabırsızlanıyorum.

Not: Bu yazı sponsor link içerir ve içerik bana ait değildir.

Yazar

1 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.