Nasıl Bir Parti İstersiniz?Mesleğini mutluluk terapisi olarak gören insanlara bayılıyorum. Hem kendileri çok şanslılar, hem de onlarla iş sebebiyle yolu kesişenler.

Blog yazmak bana, temalı bebek/çocuk partileri ve özel gün organizasyonları hazırlamak da Nalan Hanım’a terapi. Üstelik kendisi aynı zamanda blog da yazıyor ve blogunda kişiye özel temalı partileri adım adım nasıl hazırladığını anlatıyor.

Hazırladığınız partideki her insanın mutlu olması ve ardından o günü mutlulukla hatırlaması ne muhteşem değil mi?

Organizasyon işine başlama:
Yakın bir arkadaşının ricasıyla, oğlunun diş buğdayı parti organizasyonunu yapmış ilk olarak Nalan Hanım. Hobi olarak başladığı bu iş, talepler doğrultusunda gelişmiş ve Nalan Hanım’ın gerektiğinde 7/24 ilgilendiği, severek yaptığı ve mutlu olduğu bir meslek haline gelmiş. 7 yıldır bu işi yaparak hazırladığı parti süs ve hediyelikleri ile özel günlerin mutlu anlarına ortaklık ediyor ve üstelik bu işten de keyif alıyor.

Çalışma alanları:
Sadece diş buğdayı ve doğum günü parti organizasyonları yapmıyor Nalan Ünal, aynı zamanda söz ve nişan töreni, bekarlığa veda partisi, kına gecesi, baby shower partisi, doğum odası süslemesi, temalı parti organizasyonları, temalı parti süsleri ve parti hediyelikleri de hazırlıyor. Gerektiğinde parti mekanını bizzat kendisi süslüyor.

Standart bir paket uygulaması yapmak yerine, tercih edilen ürünlere göre ve tercih edildiği şekilde hazırlık yapıyor. Bazen talep edilen ürünleri kargoyla gönderiyor, bazen de mekan yerinde kurulumu kendisi yapıyor.

Çalışma şekli:
İlk aşama, temanın ne olacağına karar vermek ve temada kullanılacak renkleri tespit etmekle başlıyor. Bu aşamada müşteri ile birlikte ilerliyorlar. Bir doğum günü organizasyonu için çalışacaksa, tema seçiminde çocuğun eğilimlerini göz önünde bulunduruyor. Çocuğun en çok severek izlediği bir çizgi film karakteri veya en çok sevdiği hayvan ya da en çok sevdiği bir obje tema konusunu oluşturabiliyor. İşte bu çok hoşuma gitti. Hepimiz standart Disney temalarından sıkılmadık mı zaten?

Sonrasında temada kullanılacak olan renkler belirleniyor. Genellikle ikili veya üçlü renk kombinasyonlarını tercih ediyor. Önemli olan konu, renklerin uyumlu birlikteliği...

Daha sonra etiket çizimlerini hazırlamak için bilgisayarın başına geçiyor. Farklı grafik tasarımı programlarını kullanarak istenilen ürünleri hazırlıyor. Fotoğraf baskısı için ise, yüksek çözünürlükte, örneğin stüdyoda çekilmiş fotoğraflar olmasına özen gösteriyor. Bu şekilde istenilen boyutta baskı, renk dağılması olmadan net bir şekilde alınabiliyor.

Tüm çizimler bittikten sonra, boyutlar kullanılacak olan ürüne ve adedine göre ayarlanıp baskı aşamasına geçiliyor. Kesimleri, çizimlerin boyut ve şekillerine göre özel aparatlarla veya maket bıçağıyla kendisi yapıyor Nalan Hanım.

Daha sonra şeker büfesini hazırlamak için, dikiş makinesinin önüne oturuyor ve tercih edilen renklerde, büyüklükte ve kumaşta şeker büfesi örtüsünü dikiyor. Kurdeleleri de seçilmiş renklerde hazırlıyor. Gördüğümüz üzere çok da kolay bir iş değil bu aslında.

Örneğin bir diş buğdayı partisi için hangi ürünler hazırlanmakta?
Afiş, hediyelik lavanta keseleri, hediyelik şişeler, etiketli hediye çantaları, etiketli diş buğdayı kaseleri, parti şapkaları, etiketli ve kurdeleli cupcake çubukları, çubuklu konuşma kartları, fotoğraf çekim çerçevesi, kağıt pompom çiçekler, şeker büfesi için pileli örtü ve şeker kavanozları. Tabii en keyifli kısım ise bu ürünlerin yerlerine yerleştirilmesi...Piyasada, özellikle doğum günü ve baby shower partileri kıyasıya mücadele ederken çok fazla sayıda organizasyon firması bulunması kaçınılmaz gerçek. Nalan Hanım’a sordum, diğer temalı parti hazırlayan organizasyonlardan farkınız nedir?

'Hazır ürün satışı yapmıyorum, sürecin başından sonuna dek tüm hazırlık aşamasını kendim yapıyorum ve tüm ürünler isme özel etiketli ürünler.’ diye yanıtladı. Yani toptancıdan alıp masaya koymuyor Nalan Ünal.

Partilerin ev sahibi için de eğlenceli, sorunsuz ve kolay geçmesini sağlayan böyle organizasyon şirketlerinin bulunması ne güzel değil mi?

Nalan Ünal’ın organizasyon şirketiyle birlikte çalışmak, partiler hakkında daha fazla bilgi almak ve sosyal medya hesaplarına ulaşmak için internet adresi de burada: https://www.nalanunal.com.tr

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkürler. Düşünceleriniz benim için çok değerli...

Yanıtımı görmek için birkaç gün sonra yine gelin...

Nerelere Gittik?

 • Almanya
 • Amerika
 • Avustralya
 • Avusturya
 • Belçika
 • Çekya
 • Dubai
 • Fas
 • Fransa
 • Galler
 • Hollanda
 • Ingiltere
 • Ispanya
 • Isviçre
 • Italya
 • Japonya
 • Kuba
 • Maldivler
 • Malta
 • Portekiz
 • Türkiye
 • Yunanistan
 • Neler Yazdım?

  #12Ayda12Gezi 2 Çocukla Seyahat 2017 Seyahatleri 2018 Seyahatleri 2019 Seyahatleri Afrika Afyon Agadir Aile Aklıma Takılan Alaz ile Geziler Alışveriş Almanya Alternatif Anne Amerika Amsterdam Ankara Anket Antalya Araba Avrupa Avustralya Avusturya Balıkesir Bana Özel Bangkok Basel Basın Bebek Belçika Beliz ile Geziler Bern Bir Deneyim Bodrum Chiang Mai Cuma Yol Şarkıları Çek Cumhuriyeti Çeşme Çocuk Dağ Datça Davos Dubai Dublin Duyuru Dünya Eskişehir Fas Festival Floransa Fransa Frau İsviçre Notları Freiburg Galler Gezeceklere Öneriler Gezgin Aileler Gezgin Anne Tarifleri Gezgin Anne'ye Sor Gezginanne Haber GezginAnneKitap Geziko Güney Afrika Güney Amerika Haftasonu Hamile Harita Havaalanı Hediye Hollanda Interlaken İngiltere İrlanda İskoçya İspanya İstanbul İsviçre İtalya İzmir Japonya Kamp Kanada Karayolu Kayak Kıbrıs Kış Tatili Kitap Konuk yazar Krabi Küba Kütahya Kyoto Lapland Las Vegas Letonya Liste Lizbon Londra Maldivler Mallorca Malta Marakeş Marmaris Mauritius Moskova Münih Müzeler NewYork Noel Norveç Okul Ortak Yayın Osaka Otel Onerileri Oteller Otobüs Outdoor Ören Paris Parklar Parti Pasaport Phi Phi Plajlar Portekiz Prag Reklam Roma Röportaj Rusya Safari Sağlık Setur Seyahat Onerileri Sırtçantalılar Sinema Sizin Gezileriniz Sosyal Medya Sosyal Sorumluluk Spor SSS Tatil Tayland Tiyatro Tokyo Toronto Tren Türkiye Uçak Unutulmayan Oteller Uzay Venedik Yabancı Dil Yazarkafe Yeme-Icme Yemek Yolculuk Yolculukta Gerekli Yorum Yunanistan Zürih