Amerika’ya hangi amaçla seyahat edecekseniz edin, ülkeye gidiş amacınıza göre vize almanız gerekir. Amerika’da çalışma ve staj için, turist ve kısa süreli ABD seyahatleri için, ABD’de yatırım yapmak için ve ABD’de öğrenim görmek için farklı vize seçenekleri bulunmaktadır. Amerika’ya eğitim ve değişim programı kapsamında seyahat etmek isteyenlerin F, M ve J vizelerini alması gerekmektedir. Amerika’da hayat boyu oturma imkanı için greencard başvurusu yapılmalıdır.

ABD, eğitim tercihleri arasında okullar ve üniversiteleri ile en ön sırada yer almaktadır. Eğer bu şanslı grupta yer alıyorsanız ve bir Amerikan öğrenim programına kabul edildiyseniz, mülakat sırasında yeterli maddi durumunuz olduğunu ve ne yaptığınızı gerçekten bildiğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. F, M ve J vizelerini kapsayan ABD’de eğitim ve değişim programı vize başvurusundan önce, ABD’deki eğitim kurumundan onaylanmış dilekçeye sahip olmak gerekir. Bu vizeye sahip öğrencilerin, ailesi de kişiye seyahat sırasında eşlik edebilmektedir.

ABD’de öğrenim görmek için vize nasıl alınır?
Birçok okul ve kurs kabul ettiği öğrencisine gerekli detayları gönderse de, Amerikauzmani.com; kendinden emin bir şekilde görüşmeye girmek isteyenlerin her zaman yanında. Öğrenim vizelerinde sadece ABD’den kabul almış öğrenciler için hizmet veren Amerika Uzmanı; doğru, hızlı ve sonuç odaklı bir Amerika vizesi danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Gerek ABD turist vizesi, gerek göçmenlik (greencard), gerekse vatandaşlık konularında geniş hizmet yelpazesi sunan, tecrübesi ve pratikliği ile işinizi kolaylaştıran Amerikauzmani.com, Ankara merkezli bir kuruluştur ve tüm Türkiye’ye ve mevcut ABD vize kanunları çerçevesinde İran’a da hizmet vermektedir.

Amerika vizesi almak isteyenler için profesyonel danışmanlık hizmeti sunan Amerikauzmani.com; New York merkezli Amerikalı hukuk bürosu iş ortağı sayesinde özellikle göçmenlik konusunda size sunulabilecek en kapsamlı ve kaliteli hizmeti taahhüt eder. ABD Büyükelçiliğinde takım liderliği seviyesinde 15 yıllık çalışma tecrübesine sahip olan Amerika Uzmanı, ABD vize başvurunuzda titizlik, özen gösterir ve başvurunuzu yakından takip eder.

Son karar mülakatta konsolos tarafından verilse de sonuç odaklı vize süreci yaşatma hedefiyle vize işlemlerini doğru ve eksiksiz başvuru ışığında olumlu bir neticeye ulaştırmayı hedefleyen Amerika Uzmanı’ndan tüm Türkiye’de telefonla, mesajla veya e-mail ile bilgi alınabilmektedir.

Amerikauzmani.com; üniversite öğrenimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlayan ve aynı bölümde yüksek lisansını tamamlayan Gökçe Taşkıran tarafından kurulmuştur. Turkish Daily News gazetesinde muhabir olarak mesleğe atılan Taşkıran, daha sonra Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde Dış İlişkiler dairesinde devam etmiştir.

Gökçe Taşkıran’ın Amerikauzmani.com’u hayata geçirmesine olanak sağlayan asıl iş tecrübesi ise 15 yılını geçirdiği ve takım lideri konumuna yükseldiği ABD Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü olmuştur. Taşkıran burada her tür ABD vizesi konusunda geniş bilgi birikimi edinmiştir.

Not: Bu yazı sponsor link içerir ve içerik bana ait değildir.
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.