Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız, yılın her ayında bir yerlere gidip gezebilmeniz; konaklamanız ve tatil yapabilmeniz mümkündür. Gezgin insanlar için aylar değil günler bile tatil yapmaları için fark etmezken, gezmek isteyen insanlar için neden fark etsin? Şartların her zaman uygun olmadığı ve olmayacağı konusunda hemfikir olsak da, insanın şartlarını kendinin yaratmasından yana olan düşüncem hiç değişmeyecek.

Bu yıl gezmek istediğim birkaç yer vardı ve bunlar için kesinlikle uçak kullanmak istiyordum. Haliyle uçak bileti için de oldukça fazla araştırmalar yaptım. Bunun dışında kampanyaları da sürekli takip ediyordum. Amacım, gerçekten ucuz rakamlarla küçük ama güzel bir tur yapabilmekti. Yurtdışı planlarımı da bu yılki mükemmel tatilimden sonra hemen seneye erteledim. Yani artık tatil isteğimi ertelemek yerine, sıraya koydum desem daha doğru olacaktır. İlk olarak tatil rotam için planladığım ve gitmeyi çok istediğim bir yeri listenin başına koydum; Ankara.

“Orada gezilecek fazla yer yok ki.” Dediğinizi duyar gibiyim. Ama bence gezilecek yer sayısı makuldü. Gezmeye elbette ki Anıtkabir’den başlayacaktım. Sonrasında ise, Gordion Müzesi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi ile gezime devam edecektim. Milli duygularımın kabardığı bir gezi olduğunu söyleyebilirim ve kesinlikle herkesin buraları görmesi gerektiğine inandığımı da belirtmeliyim.

Tatilde Ankara’ya gelenler muhakkak kuş bahçelerini ve milli parkları da ziyaret etmelidir. Ankara’ya gelmek için en güzel zaman ise bence Eylül zamanları…

Kalacak yer için de muhakkak önceden ayarlamalar yapmalısınız ve kalacağınız yerin müşteri yorumlarını da okumalısınız. Benim tavsiyem, sizden sonra gelip kalacaklar için sizin de yorumlarınızı internet sitelerine yazmanız şeklinde olacaktır.

Ben daha geleneksel bir hava yakalamak için seçimimi “Paşa Konağı Beypazarı” olarak bilinen pansiyondan yana kullandım ve gerçekten memnun kaldım. Geleneksel ve biraz da tarihi bir ortam solumak isterseniz, internetten pansiyonun fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Esas mesele uçak biletleri hakkında oldu. Gerçekten araştırırken kafam çok karıştı ve karar vermekte de epey zorlandım. Ta ki bir havayolu şirketinin gerçekten çok ekonomik olduğunu fark edene kadar; Anadolujet.

Ben Bursa’da yaşadığım için ve Ankara’ya yolculuk yapmak istediğim için seçimlerimin hep daha ucuz sonuçlar vermesini bekliyordum. Bu nedenle de çoğunlukla hüsrana uğruyordum. Anadolujet ile Bursa’dan Ankara’ya tam 39,99 TL’ye uçtum. Otobüs fiyatları neredeyse iki katıyken ben hem zamandan tasarruf ettim hem de uçakla uçmanın keyfine vardım. Bu kampanyaya sizde dahil olabilirsiniz. Sadece Anadolujet’in internet sitesini ya da çalışma ofislerini ziyaret etmeniz yeterli olacak. Ayrıca, kampanya Ocak ayında başlamış ve Aralık ayına kadar da devam edecekmiş. Bahsettiğim kampanya da internet sitesinde yer alıyor. Size ise sadece gitmek istediğiniz yerleri belirlemek ve tatilinizin keyfini çıkarmak kalıyor!

Not: Sponsor link içeren misafir yazıdır. 

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.