En sevdiğim öğün kahvaltı, Pazar kahvaltısı ya da brunch diye tabir ettiğimiz bol muhabbet, çay ve kahve içeren kalabalıkla daha güzel olan aktivite.

OLAY 1

Yaklaşık 1.5 sene önce, İsviçre’de büyümüş, İtalyan kocası ve Polonyalı annesi olan karşı komşum ikiz kızlarına hamileydi. Lisede Almanca öğretmenliği yapıyordu; ama son hamilelik haftalarını oğluyla evde geçirmek için doğum iznine ayrılmıştı. Bunun şerefine, beraber kahvaltıya gittik tüm komşularla.

Beliz’in de 1. doğum günüydü o gün. Hatta bunun muhabbeti olunca Beliz’e üzerinde mumuyla ufak bir dilim pasta da ikram ettiler. Masamızda iki küçük çocuk için mama sandalyesi hazırlanmıştı. Diğerleri ile birlikte ben de kontinental kahvaltı istedim; peynirsiz, sadece ekmek, kruvasan ve farklı reçel çeşitlerinden oluşan, portakal suyu ve yanında kahve/çay içilen bir kahvaltı çeşidi.
Aylardan Kasım’dı; ama mükemmel bir hava vardı dışarıda. Güneş, tavandan yere cam olan yemek salonunda gözümüzü kamaştırmıştı. Zürih Gölü’nün ve Alp Dağları’nın manzarası ise muhteşemdi. Herkes çok memnun kaldı.
İlk doğumgününün bir kısmında anneanne ile
OLAY 2
Eşimin doğum günüydü. Henüz birkaç gün önce tatilden döndüğümüzden hala yorgunduk ve Zürih’ten uzaklaşmaya niyetimiz yoktu. ‘Hafta sonu kahvaltı için Belvoir’e gidelim’ dedim. Cumartesi olduğundan açık büfe kahvaltı servisi yoktu; ama kontinental bize yetti. Hatta çocuklara ekstra portakal suyu da ikram ettiler. 
Yaz olduğundan bahçede oturmuştuk. Geçen geldiğimde farketmediğim çocuk oyun parkının yanında. Biz karı-koca rahat bir şekilde kahvaltı ederken, çocuklar da gözümüzün önünde az ileride oyun oynadılar tüm sabah.
Oyun parkının bir kısmı

OLAY 3
Zürih’te epey Türk arkadaşım oldu. Şanslıyım. Gerek blog sayesinde, gerek de Almanca kursları… Her birimizin çocukları var; kimimizinki devlet okulunda kimimizinki özel okulda, kiminin kursu var, kiminin küçük çocuğu derken sonunda buluşmak için bir sabah uydurabildik. Kahvaltı için tabii ki. Yine aklımıza gelen yer; Hotel Belvoir oldu. Yer bulmak, Pazar harici pek sorun olmuyor.
Şubat sonu olmasına rağmen nefis bir hava vardı. Bu kez bir süre içeride, daha sonra da henüz masaların kurulmadığı – ama üç küçük çocuğun sıkılmasını engellemek için – bahçeye çıktık. Gerek çalışanların ilgisi, gerekse çocuk parkı ve her bütçeye hitap eden mutfağı ile herkesi memnun bıraktı. Benim zaten 3üncü gidişimdi yukarıda anlattığım gibi. Manzara ise şansıma yine harikaydı…
Zürih annelerinin bir kısmı
Kapıdaki posterde Michelin restoranı olduğunu da gördüm. Henüz akşam yemeği için denemedim; ama özel günlerde güzel bir opsiyon olabilir.
Kontinental kahvaltı kişi başı 14 İsviçre Frankı, İsviçre standartları ve şahane manzara için çok uygun bir fiyat. Pazar günleri saat 11’den itibaren brunch olduğundan hem fiyatlar farklı hem de önceden yer ayırtmak şart. Fakat, Pazar sabahı 9’dan önce giderseniz kişi başı 28 Franka kahvaltı -brunch değil- etmek mümkün. Çocuklar da ücretsiz.
Belvoir Swiss Quality Hotel konaklamak için, Zürih merkezinde olmasa da çok güzel opsiyonlardan biri. Önünden otobüsle veya yakındaki tren istasyonunu kullanarak 15 dakika içinde şehir merkezinde olabilirsiniz.
NOT: Bu yazı reklam amaçlı hazırlanmamıştır. Benim kişisel görüşümdür…
Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.