Geçen gün çocukların kuzenleriyle aralarında geçen bir konuşmaya kulak misafiri oldum. Biri okulda bu sene Almanca öğreneceğini söylerken diğeri de ‘İngilizce okuyabiliyorum’ dedi. Öteki de, ‘Artık herkes İngilizce biliyor!’ demez mi?


10 yaş altı böyle düşünürken biz ebeveynler yabancı dil öğrenmeyi gözümüzde büyütmüş, hala da büyüten bir nesiliz. Elbette ilk olarak önceliklerimiz ve imkanlarımız farklıydı bugünkü çocuklardan. Fakat artık dünya hızla gelişirken, çocuklarımız bile yabancı dili konuşurken bu hıza ayak uydurabilmek için İngilizce öğrenmek şart.İş hayatında İngilizce bilmenin gerekliliğini tartışamayız. Kariyere ara versek bile çocuklarımızın hızına yetişmek için kendimizi geliştirmeye devam etmeliyiz. Hatta seyahat sever bir aileyseniz bizim gibi, yabancı dil bilmek büyük avantaj.


Yurtdışına çıkmak artık çok kolay. Birçok uçak şirketi, kampanyalar sayesinde otobüs ücreti fiyatına uçak bileti satıyor. Türkiye’de tatil yapmak yerine, daha ekonomik ülkelere gidilebiliyor. Tabii bu seyahatlerde özgürce gezmek için de İngilizce bilmeniz gerekiyor. Yoksa, yanınızda İngilizce bilen birine veya tur şirketine bağımlı kalıyorsunuz.


İngilizce tüm dünyada geçerliliği olan, öğrenmesi en kolay dillerin başında geliyor. İngilizce öğrenmek ise artık çok daha kolay. Biliyorum ki teoride bak hak veriyorsunuz, bu konuda çaba gösterip ilk adımı atmak içinse herkesin bir bahanesi mevcut.

Yabancı dili öğrenirken hep önümüze engeller koyuyoruz kabul edelim. Bu engellerin en büyükleri ise;

1. İngilizce öğrenmek için maddi imkanım yok:

Halbuki İngilizce bilmek, hem iş açısından hem de sosyal açıdan birçok kapıyı açacak. Günümüzde İngilizce bilmek avantaj değil, şart. Üstelik yabancı dil kursları eskisi kadar pahalı da değil. Gerek uygun ödeme koşulları gerek ekonomik fiyatlar ile her bütçeye uygun İngilizce kursu bulmak mümkün.


2. İngilizce öğrenmek için vaktim yok!

İnternet olduğu sürece her yerden, dilediğiniz zaman ve saatte ders alabilirsiniz. İster evde, ister işte, ister okulda İngilizce öğrenebilirsiniz. Ders saati ve limiti size bağlı olduğundan ihtiyaç duyduğunuz kadar çalışabilirsiniz.

Çünkü Open English, İngilizce öğrenmek konusunda bu iki bahaneyi de ortadan kaldırıyor. Size de bu kursa yazılmamak için bahane kalmıyor…

Not: Fotoğraf Open English’e aittir.

Yazar

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.