KEEP CALM AND DRINK KINDER- CHAMPAGNE Poster
İsviçreliler’in ne kadar kendi içlerinde kapalı olduklarına, aralarına dışarıdan birilerini zor aldıklarına dair öğrendiklerimi daha önce blogda yazmıştım.
Alaz’ın okulu ile birlikte İsviçreliler ile muhabbetimiz arttı. Gerçek İsviçreli olmasa da çocukken buraya gelmiş, burada okumuş, yerleşmiş olanlarla arkadaş olduk. Gelip gittik birbirimize. Tabii İngilizce bilenlerle.
Fakat, bugün bir ilk gerçekleşiyor hayatımızda. Taşınalı 2 sene 2 ay oldu ve ilk kez İsviçreli bir ailenin evine gidiyoruz. Oleey! 
Alaz’ın okuldan arkadaşının ailesine yemeğe davetliyiz. Genelde bu yabancılar rahattırlar: ‘Ben şunu pişireceğim, istersen bunu getirebilirsin’ falan derler. Bu kez de ne pişireceğini söyledi sevgili ev sahibi. Ben de ‘Ne getireyim?’ diye sordum.
‘İçki içiyorsanız getirebilirsin, çocuklara da kinder champagne olur’ dedi! Çocuk şampanyası! Hmm… İlginç. Elbette alkolsüz bir içecek olduğunu biliyorum; ama daha önce hiç görmedim ve dikkatimi çekmedi bu çocuk şampanyası. Neyse, sorduk soruşturduk ve bulduk. Yaşasın çocuklar şampanya içebilecekler! 
‘Bir kadeh daha alır mıydın Beliz?’ kısmını düşünemesem de 🙂 
Yazar

2 Yorum Var

    • Sevmezler mi? Eve de aldık bir tane… Bildiğin üzüm suyu, versen içmezler; ama patlatılınca hoşlarına gitti…

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.