Datça’da konaklama denilince akla ilk olarak pansiyonlar geliyor. Büklerde deniz kıyısına dizili oda kahvaltı hizmeti sunan pansiyonlar… Tabii 2009’da böyleydi en azından.

Şimdilerde ahşap evler çıkmış, birkaç koyda havuzlu oteller de varmış. Ben de gelecek haftaki gezimiz için kalacak yer ararken, ona buna öneri sorarken, bunları bir bir yazayım da başkalarına da faydası olsun diye düşündüm.

Pansiyon seven olur, bahçeli ev tercih eden olur, çocuğu denizden korkuyordur havuzu da olsun diyen olur, merkezinde kalmayı veya büklerinde konaklamayı isteyen olur. Yaptığım sıralama önemli değil bu sebeple. O zaman buyrun benim Datça’da konaklamak için her çeşitte yer barındıran önerilerime…

  • Palm Bay Beach Hotel

Karaincir koyunda, nefis kumsalı olan, bebeklere ve küçük çocuklara uygun sığ denizi bulunan bir otel. Üstelik havuzu da var. Oda artı kahvaltı hizmeti sunuyor. Bazı yorumlar akşam yemeklerinin çok iyi olmadığını belirtmiş, bazısı beğenmiş. Datça merkeze arabayla 10 dakika. Odaları da çocuklu ailelere uygun olacak şekilde geniş ve ferah imiş.

Palm Bay Beach Hotel

  • Citi Hotel
Benim seyahat ederken en çok danıştığım TripAdvisor’a göre Datça’nın en iyi oteliymiş. Merkezde olması deniz olanaklarını azaltmıyor; çünkü mavi bayraklı plajı da var. Kahvaltısı nefismiş; ama bazı odaları çok küçükmüş. Arabası olan Datça’da günlük geziler yapabilir; olmayan da yürüyerek Datça merkezi gezebilir.
Citi Hotel

  • Flow Datça Surf & Beach Hotel

Datça – Marmaris yolu üzerindeki bu otel, kafa dinlemek için harikaymış. Yemekleri güzel, odaları ve bahçesi güzel, plajı nefis, havuzu temiz bir yer arıyorsanız burası uygundur. Fiyatların biraz yüksek olduğu belirtilmiş bir de. Tüm gün plajda yatmak yerine sörf öğrenmek de ekstrası.

Flow Datça Surf & Beach Hotel

  • Hayıtbükü Ahşap Evleri
Bir arkadaşım bayılmış buraya hem de henüz gitmeden. Taş ve ahşap olmak üzere iki çeşit odaları var. Yemekleri de çok güzelmiş. Plaja yürüme mesafesinde; ama bana oda fiyatları oldukça yüksek geldi.
Hayıtbükü Ahşap Evleri

  • Masal Gibi
Datça Mesudiye’de bulunan bu pansiyon da oldukça sevimli. Adı üzerinde masal gibi 🙂 Bir arkadaşımın önerisi. Ovabükü ve Hayıtbükü koyları arasında, plaja 5 dakika yürüme mesafesinde, odalar zeytin ağaçları içinde. Küçük çocuklu aileler için de önerilmekte. Üstelik evcil hayvan da kabul ediyor.

Masal Gibi

  • Orcey Otel

Datça merkezinde, çocuklu aileler için önerilen başka bir güzel otel de burası. Yemekleri güzel; ama oda fiyatları biraz yüksekmiş. Önünden denize girilebiliyor. Akşam yemekleri için Datça’daki restoranlara da yürüme mesafesinde…

Orcey Hotel

  • Yalı Suites

Dağ havası, kahvaltıda köy ekmeği ve odaların denize yakınlığı nedeniyle tercih ediliyormuş. Odalarda mutfak olması küçük çocuklu aileler için bir avantaj olsa da otelin yemekleri de nefismiş. Engelli konuklar için olanakları da olan bu otel, Palamutbükü’nü tercih edenler için güzel bir seçenek.

Yalı Suites

Sizin Datça’da konaklama önerileriniz varsa yorum yazarsanız biz de öğreniriz; ama tabii meşhur olmasın, huyu suyu bozulmasın diye kendinize saklamak istiyorsanız orası ayrı 😉 

Not: İlk fotoğraf Palm Bay Beach Hotel’e aittir, diğer fotoğraflar booking.com sayfasından alınmıştır.

Yazar

1 Yorum Var

Yorum Yaz

Pin It
Bu sitedeki tüm içerikler Digital Millennium Copyright Act ve 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu'na istinaden koruma altındadır. Buradaki hiçbir içerik (Yazı, Fotoğraf, Video vb.) site KULLANIM ŞARTLARI'nda da belirtildiği üzere izinsiz olarak kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz

© 2019 Tasarım Blogger Tasarım.